REKLAMA

Podczas tegorocznych plenerowych obchodów Dnia Dziecka, zorganizowanego wspólnie przez LKS „Ciężkowianka” i klub „Wega” MCKiS na festynie sportowo- rekreacyjnym współfinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu oraz z budżetu miasta Jaworzna bawiły się przedszkolaki wraz z uczniami szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich. Impreza mająca otwarty charakter, cieszyła się dużym powodzeniem ze strony najmłodszych o czym świadczy fakt, że wzięło w niej udział ok. 150 dzieci i młodzieży

1144

Około 9.30 do ciężkowickiego klubu „Wega” dotarła grupa starsza ze Szkoły Podstawowej nr 18 (opiekun pani Dorota Pawela). Pół godziny później przybyli najmłodsi z Przedszkola nr 10 w Jaworznie pod wodzą Barbary Dziedzic i Ewy Gaj. W imieniu organizatorów powitała ich kierownik „Wegi” Wanda Ciołczyk oraz radny Rady Miejskiej, prezes LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk.

1145

Zabawa rozpoczęła się od malowania twarzy kolorami tęczy. Na dzieciaki czekały stanowiska zabawowe, plastyczne i konkurencje sportowo-rekreacyjne. Uczestnicy brali udział w turniejach i konkursach przy których pomagali wolontariusze z LKS „Ciężkowianka”, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 oraz rodzice i miejscowa młodzież.

1146

Wreszcie przyszedł czas na pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach. Ciężkowiccy druhowie dowodzeni przez Józefa Ziarko wykazali się dużą sprawnością bojową. Sporą atrakcją dla milusińskich było założenie hełmu i odwiedzenie wozu strażackiego, a także próba własnoręcznego lania wody ze strażackiego węża. Nie mniejszą popularnością cieszyły się konne przejażdżki pod okiem pięknych amazonek – instruktorek z Hippicznego Ośrodka Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego w Jaworznie-Ciężkowicach.

1147

Jednak najwięcej czasu najmłodsi spędzili na zamku dmuchanym i na zjeżdżalni.

1148

Największą atrakcją, a zarazem ogromnym przeżyciem dla starszej młodzieży ze szkoły podstawowej był egzamin na kartę rowerową przeprowadzony dzięki pomocy Centrum Edukacji Zawodowej „Cargo” oraz Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

1149

Z wielkim przejęciem rozwiązywali pisemny test sprawdzający wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Potem przyszedł czas na ustne sprawdzenie wiadomości. Najmniej stresujący okazał się egzamin praktyczny. Wiedzę przyszłych rowerzystów sprawdzali: wiceprezes „Cargo” Mariusz Burczy oraz rzecznik prasowy Policji Tomasz Obarski.

1150

Czterogodzinna zabawa zakończyła się na boisku konkurencjami rekreacyjnymi. Wielobój piłkarski wśród uczniów szkoły podstawowej odbywał się pod fachowym okiem instruktorów sportu Andrzeja Majki oraz Bartłomieja Gędłka.

1151

Zwycięzcami biegu na dystansie „jednej długości boiska” byli Jagoda Matuszewska, która wyprzedziła Marcela Jasiaka oraz Aleksandrę Bogdał. Silniejsza w przeciąganiu liny jak co roku okazała się wspólna reprezentacja przedszkolaków i czwartoklasistów, która bez trudności pokonała strongmanów i wolontariuszy.

1152

Słodką oprawę święta zapewnili tradycyjnie Janina i Marek Banasikowie, a na koniec wszyscy raczyli się smakowitymi pieczonymi ziemniakami. Na zwycięzców czekały nagrody. Całość koordynowały: Wanda Ciołczyk, Barbara Dziedzic, Ewa Gaj oraz mający w tym dniu wyjątkowe poczucie humoru Janusz Ciołczyk.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Ministerstwu Sportu, Śląskiemu Wojewódzkiemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w Katowicach, Centrum Edukacji Zawodowej „Cargo” w Jaworznie, Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie, Dyrekcji i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie, Fundacji „Energetyka na rzecz Polski Południowej”, Janinie i Markowi Banasikom, Ewie i Grzegorzowi Szuba, Andrzejowi Palce i Mariuszowi Burczemu, Tomaszowi Obarskiemu, Bubusławie Górny oraz wszystkim wolontariuszom, a szczególnie młodzieży opiekującej się przedszkolakami.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki