REKLAMA

W przedszkolu dziecko zdobywa kompetencje społeczne, uczy się zasad działania w grupie, podpatruje sukcesy innych i samo próbuje je uzyskać. Przez lata naszej pracy, twierdzą pedagodzy z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Domek” w Jaworznie, obserwujemy wśród dzieci rozpoczynających edukację w naszym przedszkolu bardzo szybki progres w zakresie rozwoju mowy, czynności samoobsługowych w tym treningu czystości, jak również szybko pojawia się dążenie do zdobycia nowych wiadomości.

12029

U nas w Przedszkolu nic nie robimy ” na siłę”. „Podążamy” za dzieckiem, wyznaczając bezpieczne granice. Nakierowujemy, aby osiągnąć zamierzony cel, ale w taki sposób, aby samo dziecko miało poczucie, że to ono osiągnęło sukces. Przychodzą do nas urodzone ” niejadki”, które fantastycznie zaczynają jeść, obserwując swoich kolegów. Godzimy się na pieluchy, ponieważ wiemy, że przy współpracy z rodzicami szybko się ich pozbędziemy. Dzieci zaczynają u nas nie tylko pięknie mówić w ojczystym języku, ale również poznają tajemnice języków obcych. W momencie, gdy dziecko potrzebuje większej stymulacji w jakimś zakresie z pomocą wkraczają specjaliści t.j. logopeda, psycholog, rehabilitant.

12030

W naszym Przedszkolu nie ma biurek. Świat dziecka jest na podłodze i na niej też odbywa się większość zajęć edukacyjnych. Do zajęć wykorzystujemy nowoczesne pomoce dydaktyczne, jak również wykorzystujemy naszą wyobraźnię i wyobraźnię dzieci, aby tworzyć ciekawy świat nauki i zabawy. U nas nie ma miejsca na nudę. Ogromne znaczenie przywiązujemy do zajęć ogólnorozwojowych, w tym na świeżym powietrzu. Korzystamy z ogrodu przyprzedszkolnego i często jeździmy na wycieczki.
Dzieci rozwijają swój potencjał, dzięki uczestnictwu w szeregu warsztatów tematycznych tj.; warsztatach teatralnych, plastycznych, kulinarnych, ekologicznych czy przyrodniczych.
Oczywiście zdarza się, że początki uczęszczania do przedszkola bywają ciężkie. W „Zaczarowany Domku”, staramy się dać jak najwięcej wsparcia rodzinie, bo wiemy że to czasem równie trudne dla dziecka, jak i rodziców. Tłumaczymy, że stres wynika z nowej sytuacji, która szybko zostanie poznana i zaakceptowana. Udzielamy rodzicom wskazówek i doradzamy, w jaki sposób przyspieszyć pozytywną aklimatyzację dziecka w przedszkolu. U nas przyjęcia do przedszkola, w odróżnieniu od placówek publicznych, trwają cały rok, więc rodzic ma możliwość wybrania tego najbardziej odpowiedniego momentu, aby posłać swoje dziecko do przedszkola. Wspieramy w tym i doradzamy.

12031

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola? Większość nauczycieli w Przedszkolu ” Zaczarowany Domek” sama posiada dzieci w wieku przedszkolnym. Doskonale znamy i rozumiemy oczekiwania i obawy rodziców. Będąc zarówno mamami, jak i specjalistami – odpowiadamy: tak, warto zapisać dziecko do przedszkola.

Justyna Tendaj
Niepubliczne Przedszkole
Zaczarowany Domek

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki