REKLAMA

W Jaworznie jest dzisiaj bardzo wielu pasjonatów turystyki rowerowej. Dzięki gęstej sieci szlaków, mogą oni bez przeszkód oddawać się rekreacji na dwóch kółkach, jednak potencjał naszego miasta jest dużo większy, podobnie zresztą jak potrzeby i oczekiwania rowerzystów.

Miasto stara się nawiązać współpracę z rowerzystami. Kilka dni temu odbyło się spotkanie inaugurujące przygotowania projektu unijnego pn. „Integracja dróg dla rowerów w Jaworznie”. Projekt ma być także powiązany z planem budowy sieci tramwajowej w naszym mieście.

Jak mówi Tomasz Tosza z Urzędu Miejskiego założenie jest takie, aby do 2020 roku znacznie wzrosła ilość osób poruszających się po mieście jednośladami. Nie chodzi tylko o rekreację i odpoczynek, ale także wykorzystanie jednośladów jako środków transportu przy codziennym dojeżdżaniu do pracy lub do szkoły. W przyszłości ma powstać jedna, bezkolizyjna ścieżka, która ma połączyć kilka dzielnic w mieście.

Urzędnicy nie wykluczają także, że w przyszłości w naszym mieście będzie można wypożyczać rowery, tak jak np. ma to miejsce w Warszawie.

Rowerzystom pomysł się podoba. Czekamy więc na jego wdrożenie.

Źródło: własne/jaworzno.pl

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki