REKLAMA

W ubiegłą niedzielę, 1 czerwca, w Mysłowicach-Brzęczkowicach odbył się I Festyn Abstynencki, którego jednym z organizatorów było Jaworznickie Stowarzyszenie Abstynenckie Razem. Na łączce w pobliżu Trójkąta Trzech Cesarzy, w miejscu gdzie Biała Przemsza łączy się z Czarną Przemszą tworząc rzekę Przemszę odbył się integracyjny piknik stowarzyszeń trzeźwościowych Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic.

Jednym z głównych punktów programu tej integracyjnej imprezy był rajd rowerowy na trasie Jaworzno – Sosnowiec – Mysłowice, w którym wzięło udział 48 rowerzystów. Organizatorem tego rajdu było nasze, jaworznickie stowarzyszenie. O godz. 13-tej z rynku w Jaworznie wystartowało 19 rowerzystów eskortowanych przez oznakowany samochód wydziału ruchu drogowego policji w Jaworznie. W Sosnowcu dołączyli do naszej grupy kolejni cykliści, a ostatnia grupa w rynku w Mysłowicach. Po przejechaniu ok. 30 km rowerzyści dotarli na miejsce festynu gorąco witani przez pozostałych uczestników, którzy przybyli tam na „czterech kółkach”. Każdy z uczestników rajdu otrzymał na pamiątkę opaskę odblaskową oraz znaczek z okolicznościowymi napisami.

Po przyjeździe rajdu rowerowego nastąpiło uroczyste otwarcie festynu, którego dokonał gospodarz terenu I zastępca prezydenta Mysłowic Grzegorz Brzoska. W trakcie integracyjnego spotkania było miejsce zarówno na wspólną zabawę jak i rywalizację. Były konkursy dla dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie, tańce oraz integracyjny grill. Na estradzie zaprezentowały się dwa zespoły muzyczne z Jaworzna – Henryka Proksy i Krzysztofa Kępki. Ten drugi to zespół klubowy jaworznickiego stowarzyszenia.

Organizatorami I Festynu Abstynenckiego byli: Sosnowieckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Dromader – w imieniu stowarzyszeń z Sosnowca, Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Ogniwo – w imieniu stowarzyszeń abstynenckich Mysłowic oraz Jaworznickie Stowarzyszenie Abstynenckie Razem. Ponadto w imprezie uczestniczyli abstynenci z klubów sosnowieckich – Ad Astra, Przebudzenie i Uwolnienie oraz klubu Górnik w Mysłowicach..

Patronat nad imprezą sprawowali prezydenci trzech miast: Jaworzna – Paweł Silbert, Mysłowic –  Edward Lasok i Sosnowca – Kazimierz Górski

W festynie wzięło udział 50 osób z Jaworzna. Wszyscy otrzymali na pamiątkę koszulkę z logiem stowarzyszenia i herbem Jaworzna oraz znaczek i długopis z okolicznościowym napisem. Impreza była dofinansowana ze środków budżetów poszczególnych miast. W przypadku Jaworzna – z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst: Ryszard Karkosz

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki