REKLAMA

Mieszkańcy domów przy ul. Szczakowskiej nie zaprzestają swojej batalii o remont ich ulicy. Po pikiecie przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu, dzisiaj pojawili się na sesji Rady Miejskiej. Najpierw mieszkańcy wraz z transparentami pikietowali przed gmachem Urzędu Miejskiego, a następnie udali się na sesję. Więcej informacji już jutro na jaw.pl.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

33 KOMENTARZE

 1. Zdzisiu ile takich akcji jeszcze bedzie do wyborow? dlaczego takie ustawki sa teraz, a nie rok, 2 lata temu? Myslisz ze ludzie w miescie sa slepi, ze to gierki polityczne, i wykorzystywanie biednych mieszkanow dla celow propagandowych PO? senator mysli ze cos ugra? haha, zblazni sie i to bardziej niz mysli

 2. Lumen jak to słusznie zauważył dzisiaj jeden z radnych dlaczego nie zrobiono takiego samego cyrku z remontem Szczakowskie jak z budową stadionu na Podłęzu. Jakieś głosowanie wśród mieszkańców, czego chcą? Strach przed wynikiem?
  Może to jest garstka dla Ciebie, ale potrafią sparaliżować całkiem sporą część miasta, a pamiętaj w godzinach porannych ludzie są w pracy. To nie nauczyciele, których Prezydent zaprasza na sesje tak ciężko pracujący po lekcjach…

  • Bo inicjatywa w przypadku niechcianego stadionu na PDŁ wyszła od ludzi ?. Przecież tłumaczą tym ludziom, że najpierw obwodnica, potem remont, to nie. Uparli się, ze chcą remontu. Potem ich zdziwko chapnie, jak nowa i ładna droga zachęci kierowców do poruszania się tamtędy. Zarówno tych małych samochodzików jak i dużych ciężarówek. Jak wybudują pierwszą w kolejności obwodnicę, to przyzwyczają kierowców tamtędy jeździć, a potem można się bawić w przebudowę Szczakowskiej. Nawet z marmuru 🙂 i podświetlaną, o ile znajdą się większe środki. Co za matoł ludzi tam napuszcza.

   • wiesz dzisiaj na sesji można było się pośmiać ze Starzyckiego. W lutym Silbert mówił do mieszkańców o remoncie Szczakowskiej, że będzie robiony czy chcą czy nie, a dzisiaj Starzycki i Kaczmarek wyszukiwali najpierw od jednej osoby przeciwko remontowi, potem przeciwko nagle zrobiło się2/3 mieszkańców a na końcu aż połowa osób na zebraniu. To miało tłumaczyć decyzję, że robią najpierw obwodnicę.
    Naobiecywało się, a potem kicha.

   • Takie same obiecanki macanki były kierowane do mieszkańców Dąbrowy Narodowej i Łubowca – skończymy budowę obwodnicy t wyremontujemy ul Katowicką i co i jak to z obecną władzą obiecać łatwo – Katowicka jest w stanie totalnego rozkładu a remont nie jest uwzględniony w żadnych planach, podobnie będzie ze Szczakowską – na budowę obwodnicy mieszkańcy poczekają kilka kolejnych lat, prezydent i urzędnicy znajdą zawsze jakieś wytłumaczenie przeciągania inwestycji – a szczakowską po której i tak ruch będzie spory nie doczeka się remontu nigdy, podobnie jak ul Martyniaków która miała być wyremontowana by nie było konieczności przejazdu przez osiedle stałe i Leopold.

  • Nie wiedziałem, że polubiłeś czerwone gazetki. Stara miłość do komuny nie rdzewieje ?.
   Ale do rzeczy. Ciekawy tekst tam znalazłem, wiec wkleję tutaj, w tą stajnię Augiasza.

   Rebel 2014-09-25 14:25
   Dawno temu, za górami, za lasami było sobie księstwo Jaworzno, gdzie król Silbert żył w zgodzie z heroldem Matysikiem. Wówczas wszystkie ważkie ogłoszenia Dworu Królewskiego heroldem wszem i wobec głosił, a odezwy królewskie na drzwiach wszelakich przybijał. A i dukatów za to złotych sporo otrzymywał.
   Wszak zgoda krótko panuje, więc ów posłaniec dobrych nowin obraził się na królewski dwór i pluć na niego począł. Że jak to – ktoś inny te same dukaty zarabiać może – to się wszak nie godzi…

   Odezwał się i inny minstrel Gałecki, do tej pory śpiący sobie dobrze w sianie. Że jak to – inni zarabiają, a ja nie mogę. Ani słowem nie mówiąc jednakże, że dawniej tak samo pluł na postępowanie herolda Matysika żyjącego dobrze za królewskie dukaty. Zapomnieli wszakże, że dawno dawno temu jeszcze wówczas trubadur Matysik gromy słał w innego króla – Tarabułe, gdy ten swoimi dukatami wspierał herolda Gałeckiego.
   Ot taka bajka o dziwnym królestwie…

 3. Maximusie Ty jeszcze wierzysz,że ktoś Ci odpisze w tym temacie ?, a jak by tak dodać do tego kasę wydawaną na biuro promocji panów SS iT Mogło by każdego zwalić z nóg. Teraz w sztabie zawierucha, może oddelegują z jednego, tylko jak on się połapie w tylu nickach?

  • Nie było moim celem polemizowanie z nimi, bo wiem co napiszą! Od dawna starają się zniszczyć Ct i CTv, jako wiarygodne źródło informacji – więc zaproponowałem art w konkrecji, który mnie wprawił w osłupienie!!!

   Tego nie trzeba komentować Sobiepanie:-))

  • Siema koleżko:-))
   Gdybym ten artykuł przeczytał wcześniej, byłbym wczoraj na sesji;-) Muszę spoglądnąć Pawłowi w oczy i zapytać, co się stało z tym człowiekiem pełnym ideałów którego kiedyś poznałem?;-)

   Zapytam tak zwyczajnie po ludzku Obserwatorze. Jak Wam nie wstyd przed tymi internautami bronić tych impertynencji?! Ile kosztuje ludzki honor?!

   • Maksiu. ja już za stary jestem, żeby się podniecać byle czym 😉 Jak słyszę hasło „łapaj złodzieja”, to najpierw patrzę kto krzyczy 🙂 Poczekam spokojnie na dane z oficjalnego źródła, żeby się nie wygłupić.

    Na razie zauważyłem tylko taką ciekawostkę: pewnie ten „główny złodziej” za mało ukradł, skoro trzeba było doliczyć wydatki jeszcze kilku miejskich spółek, żeby za 15 miesięcy wyszła jakaś kwota, która może kogoś zbulwersuje 😉

   • O honorze zapomnieli dawno temu! Sądzę że nie rozważali takiej sytuacji jaka nastąpiła! Ludzie faktycznie maja dość tych krętactw! To na co Pan zwrócił uwagę to nawet nie wierzchołek góry! Pan jest postrzegany jako wróg nr 3 tuż za posłem i senatorem:)

 4. Panie Tosza donoszę – dziś około 12.30 na płytę rynku wjechał biały samochód osobowy.
  Druga sprawa na rynku nie działa od tygodnia fontanna czyżby zabrakło wody? Natomiast w bardzo zaniedbanym parku w centrum (radzę się tam przejść władza miasta) fontanna tryska, pomimo brudu i zaniedbania.