Dotarliśmy do list kandydatów na radnych wszystkich komitetów. Są to na dziś  nieoficjalne listy kandydatów. Jutro tj. w piątek mają zostać zatwierdzone przez komisarza wyborczego.

Dyrektorzy do rad

REKLAMA

Tu robi się bardzo ciekawie. Z list JMM-u wystartuje bardzo wielu dyrektorów szkół i nauczycieli. Startują: Maria Świat (dyr. SP22 w Jeleniu), Rafał Soból (nauczyciel i wicedyrektor SP16), Jadwiga Pieczka (dyr. PM4). Nauczycieli jest tam jeszcze więcej. Lista jest bardzo długa. Łączyć stanowisk radnego i dyrektora placówki nie można. O co zatem chodzi w tych kandydaturach. Będziemy o to pytać kandydatów.

Urzędnicy na wyborczy front

I tu po raz kolejny – Aleksander Tura, który pełni funkcję dyrektora izby wytrzeźwień. Oprócz niego listy JMM-u zasili Ewa Sałużanka (dyr. CK Teatr Sztuk). Czy im również nie odpowiada dyrektorski stołek i szukają miejsca w radzie?

Dziennikarze do polityki

Na listach Jaworzno Moje Miasto znalazło się dwóch. Aleksander Tura, czyli dyrektor izby wytrzeźwień, a zarazem redaktor naczelny jednego z portali internetowych, a także Dawid Serafin, również związany z internetowym medium chwalącym prezydenta. Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu „TwJ” informował o bajońskich zarobkach Aleksandra Tury, które otrzymywał za zlecenia z magistratu.
Ci, którzy powinni obiektywnie informować mieszkańców o bieżących wydarzeniach, stali się również politykami.

Powalczą sportowcy

Rywalizować o mandat radnego będą również sportowcy. Z list PO wystartują: Jerzy Ryba (były prezes Górnika Jaworzno), Robert Gortat (sześciokrotny mistrz Polski w boksie amatorskim), Krzysztof Lehnort (obecny radny, prezes KS Energetyk), Janusz Ciołczyk (obecny radny, prezes LKS Ciężkowianka), Tomasz Guja (mistrz świata w jiu-jutsu). Z listy komitetu wyborczego Bernadety Siostrzonek wystartuje dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 100 m przez płotki Marek Motyka. Z listy JMM  – Włodzimierz Kromka (prezes JKB Jawor Team).

Im się wydaje, że to ich miasto

Okazuje się więc, że najchętniej z list JMM-u startują osoby, które posiadają wysokie stanowiska. Na 46 nazwisk blisko połowa osób to takie, które albo są dyrektorami w instytucjach miejskich, albo w placówkach edukacyjnych, lub też pełnią funkcję radnych. Czy ich start w wyborach wynika z wdzięczności dla prezydenta za otrzymane stanowiska? A może ze strachu, żeby ich nie wyrzucił za odmowę udziału w walce wyborczej? Tego jeszcze nie wiemy.

Na listach są również aktualni prezydenci. Absurd polega na tym, że tak jak w poprzednich wyborach, kiedy z mandatu zrezygnują wiceprezydenci, dyrektorzy i inni, ci z niewielką liczbą głosów dostaną się do rady. Wybrani będą musieli zdecydować się, czy zwolnią się ze swoich dobrze płatnych stanowisk, na rzecz skromniejszej pensji radnego.

Okręg nr 1: Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie, Śródmieście, Skałka.
Z tego okręgu wybierzemy 10 radnych.

Okręg nr 2: Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne.
Z tego okręgu wybierzemy 7 radnych.

Okręg nr 3: Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczynę, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówkę Górną i Dolną, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Starą Hutę.
Stąd do Rady Miejskiej wejdzie 6 osób.

BernadetaSiostrzonek JFM JMM PIS PO WDJ

NP2

 

Okręg nr 1: Podłęże, Leopold, Gigant, Podwale, Warpie, Śródmieście, Skałka.
Z tego okręgu  wybierzemy 10 radnych.

Okręg nr 2: Dobra, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Osiedle Stałe, Dąbrowa Narodowa oraz Osiedle Awaryjne.
Z tego okręgu wybierzemy 7 radnych.

Okręg nr 3: Pszczelnik, Jeleń, Bory, Byczynę, Jeziorki, Wilkoszyn, Cezarówkę Górną i Dolną, Koźmin, Ciężkowice, Pieczyska i Starą Hutę.
Stąd do Rady Miejskiej wejdzie 6 osób.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

36 KOMENTARZE

 1. Wg mnie listy JMM-u z taką ilością dyrektorów/innych osób które i tak wiadomo, że nie zrezygnują ze swojego ciepłego stołka to jawne oszukiwanie ludzi. Niestety powinno być obligo: zdecydowałeś się kandydować, ludzie cię wybrali to nie ma odwrotu, rezygnujesz ze stanowiska, zostajesz radnym (ciekawe kto wtedy z tych osób zdecydowałby się kandydować) A tak to tylko nabijanie głosów, a wchodzą tak naprawdę Ci, na których mało kto głosował…

 2. Powinien byc zakaz dla Senatorow i Poslow. Startuja w wyborach, zaniedbuja swoje obowiazki na Wiejskiej, biorac za to niemala kase, a w przypadku ich wyboru nalezy rozpisac uzupelniajace wybory co kosztuje nas spoleczenstwo kilkaset tysiecy zlotych. Wyglada na to ze chca tylko wladzy. Skaczac ze stolka na stolek.

 3. Mam nadzieję, że urzędnicy dyrektorzy i nauczyciele podpisami oswiadczenie, że po wyborach rezygnują ze swych stanowisk. Żeby nie było jak poprzednio z dyr. na Dąbrowie Narodowej panią Dubiel. Po wyborach zrezygnowała z mandatu radnej.
  To zagrywka taktyczna , ale przecież ludzie teraz nie dadzą się nabrać. Przecież nie jesteśmy ciemniakami.

   • Czyli wg Ciebie na dole można kraść i oszukiwać skoro tak robią u góry? Fajne podejście, nie ma co…
    Niestety póki problem nie będzie nagłośniony, to ludzie będą głosować na dyrektorów, ponieważ większość się nie orientuje, że taka osoba nie zostanie potem radną/radnym. Co nie zmienia faktu, że po prostu oszukują ludzi.

     • Z ciekawości, kto kradnie? masz dowody? …”badz wzorowym obywatelem i zrob cos wiecej niz pisanie nie forum. Tylko, uwazaj zeby nie wyszlo ze sie mylisz i dasz ciala ..”
      no chyba, że ty jak zwykle … bez sensu 😛

   • Zgadzam się Gunnerku w całej rozciągłości zdania! Zaczniemy 16 listopada 2014 roku, Jaworzno to nasza ojczyzna, wiec nie patrzmy na Warszawę, bo świata nie naprawimy!! Jeśli ludzie nie rozbija tego układu który panuje w naszym mieście to nadal będą się działy takie rzeczy o których dyskutujecie!

    Podzielam zdanie Pani Anny, takie zachowanie trzeba nagłaśniać, ba piętnować! Sądzę, ze w tym wypadku Paweł przeszacował, ale z tego się akurat cieszę:-))

     • Pracowałem Gunnerku przez wiele lat dla miasta, nie żądając za to zapłaty – ba inni z tego tytułu przypinali sobie ordery;-) Nadal tak pracuje, wskazuje drogę – bo kasa i władza to nie wszystko:-)) Walczę też o należne miejsce i szacunek dla takich jak ja – społeczników!

     • Mówiłem ci już, jestem tu z waszego powodu! Ale coraz mniej, bo widzę, ze się uspokoiło;-) Obaj wiemy co to socjotechnika, dlatego trzeba nie raz wkraczać – dementować zapędy co niektórych miejskich krzykaczy! Nie ma na myśli ciebie!
      Masz swoje spojrzenie na rzeczywistość ja je szanuje – ale się z nim nie zgadzam, bo to z kolei moje prawo:-) Tam chyba bardzo nerwowo u was skoro takie listy wystawiliście?;-)
      To chyba gwóźdź do trumny Gunnerku;-)

      Zarzucaliście mi, ze obstaje za platformą wręcz legitymacje mi położyliście na czole;-) Na 9 pierwszych kandydatów z trzech okręgów, 2 należy do platformy:-)) Siedmiu z nich to jaworzniccy społecznicy Gunnerku:-)

      Obstaje za swoim miastem Gunnerku, za normalnością, za wyeliminowaniem kolesiostwa, za ukróceniem finansowego rozpasania ludzi władzy!!!

 4. Maksimusie przyznaję ci rację, w całej rozciągłości , ale gwoli ścisłości chciałbym zapytać, czy będąc społecznikiem trzeba startować z listy partyjnej?. Kiedyś ,jak pamiętasz, to w Ruchu Społecznym znajdowali miejsce ludzie należący do partii popierając odważną inicjatywę oddolną a nie odwrotnie.

 5. Koniec Świata . Myślałem że tylko książę Ryszard Czarnecki potrafi zmieniać partię od Samoobrony do pis, a tu patrzę i oczom nie wierzę, Pani Orzechowska Zofia z całym dla niej szacunkiem,jeszcze nie dawno( w 2002r.) startująca z list SLD-Unia Pracy teraz na liście pis. Koniec Świata. Czy to w końcu pis ,Kaczyńskiego , Starzyckiego czy zwykły koniunkturalizm

 6. Po dokładnym obejrzeniu list pis-u i jmm-u , nasuwają mi się na myśl słowa piosenki, starej dobrej piosenki śpiewanej przez studentów w latach 70-80
  Nad kołchozem czarne chmury wiszą ,idzie Wania z pijaniutkim Griszą ,Wania kandydat do partii, Grisza jest członkiem KC.
  A w niedzielę ,gdy nie ma zebrania, do Kościółka idzie z Griszą Wania, gdzie Wania tam jest Organistą, Grisza zaś służy do mszy………………… itd

 7. Pierwszy sondaż przeprowadzony przez jedną z jaworznickich organizacji pozarządowych na liczbie 100 mieszkańców Jaworzna.

  1. Paweł Silbert- Prawo i Sprawiedliwość, Jaworzno Moje Miasto: 38%

  2. Bernadeta Siostrzonek- Komitet Wyborczy Wyborców Bernadety Siostrzonek: 24%

  3. Bogusław Śmigielski- Platforma Obywatelska: 19%

  4. Marian Tarabuła- Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wspólnie dla Jaworzna: 10%

  5. Mirosław Łapota- Kongres Nowej Prawicy J. Korwin- Mikke: 6%

  6. Maciej Bochenek- Jaworznickie Forum Mieszkańców: 3%

 8. gorący apel do przedstawicieli jaworznickich mediów oraz każdego z was który będzie miał okazję zadać pytanie kandydującym na radnych dyr szkół i wszystkim którzy zgodnie z ustawą nie mogą łączyć tych funkcji, pytajcie:
  – czy ktokolwiek zasugerował im konieczność wystawienia kandydatury z określonego komitetu, strasząc w przypadku odmowy utratą stanowiska? tutaj raczej nie oczekiwałbym odpowiedzi ale warto zwrócić uwagę na reakcję zapytanego
  – domagajcie się jasnej deklaracji, że po ewentualnej wygranej zrezygnują z lepiej płatnej dyrektorskiej posady dla służenia miastu w radzie

  każdy kto odmówi odp przynajmniej na 2gie pytanie jest KŁAMCZUCHEM, szkoda czasu dla takiego kandydata

 9. I jeszcze jedno obowiazkowe pytanie ktore wszyscy przedstawiciele mediow powinni zadac panu Smigielskiemu ” Czy jesli wygra zobowiazuje sie ze swojej kieszeni pokryc koszty wyborow uzupelniajacych do senatu ktore w takim wypadku bedzie trzeba zorganizowac?”