Magistrat przenoszą do Aldi?

REKLAMA

W ostatni poniedziałek o godzinie jedenastej do sklepu Aldi wchodzi Alex. Po co w godzinach pracy przyszedł do Aldi szef izby wytrzeźwień? Chodził po supermarkecie wolnym krokiem i wszystko go interesowało. Oglądał, wybierał, porównywał ceny. Co kupił? Po odejściu od kasy trzymał w ręku Lenor, czyli płyn do płukania tkanin. Może przyda się żonie, a może w izbie wytrzeźwień, żeby pensjonariusze mieli pachnące sweterki? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że opuścił miejsce pracy, mówiąc pracownikom, że udaje się do urzędu – co sprawdziliśmy telefonicznie. Albo w urzędzie panuje całkowite rozprężenie dyscypliny pracy, albo może magistrat przenoszą do Aldi?

Przebili „trupa w szafie”

Mówią, że zawsze trzeba patrzeć do przodu i uśmiechać się. Bo zrobią zdjęcie, a dobra mina to połowa sukcesu. Jednak czasem warto obejrzeć się za siebie. Nie zrobił tego szef PKM-u, kiedy podpisywał umowę na zakup autobusu elektrycznego. Media narobiły zdjęć i co? Jakie wybrać, skoro za plecami stoi szafa. A w szafie? Może trup? Na pocieszenie dodamy, że jeszcze gorzej wypadły wodociągi. Szefowie podpisywali milionowe umowy z wieszakami w tle (kogoś za nie powieszą?). Ale przebojem są zdjęcia prezydentów z jubileuszowego spotkania Szczakowianek. Prezydenci za plecami mieli zieloną strzałkę, wskazującą kierunek zejścia ze sceny. Nie wiadomo tylko, czy ze sceny domu kultury w Szczakowej, czy ze sceny politycznej.

Ocenzurował konfetti

Przed wyborami nasze miasta i wsie „przyozdabiane” są banerami i plakatami. Na skrzyżowaniach czekają na nas kolorowe baloniki, koszulki, chorągiewki. Ale to są stare chwyty. Jak robi się nowoczesną kampanię, to trzeba uczyć się z amerykańskich filmów. A tam koniecznie muszą być wiece, na których z nieba leci konfetti. W Jaworznie planowano taki wiec na rynku, lecz pomysł nie przeszedł. Bo… – jak powiedział jeden z miejskich urzędników – lud by „zaświnił” płytę. Wiecie który to urzędnik? Pewnie się domyślacie.

Come back herbu

Nieśmiało do Jaworzna powraca legalny herb. Pokazał się na sali obrad oraz na niektórych plakatach, zapowiadających imprezy kulturalne i sportowe. Powoli wypiera chińskie kulki. Niektórzy mówią, że to taki przedwyborczy myk. Bo jeśli stara władza pozostanie, to z drwali na pewno pozostanie próchno, a ze zdwojoną siłą powrócą trójkolorowe chińskie kulki.

Wszyscy, tylko nie Kaczyński

Janusz Korwin-Mikke już po raz kolejny odwiedzi Jaworzno i spotka się z każdym, kto chciałby z nim porozmawiać. To na razie jedyne spotkanie z przywódcami partii w naszym mieście. Choć jak wieść niesie, do Jaworzna miał przyjechać szef szefów PiS-u – Jarosław Kaczyński. Niestety, wiemy że nie przyjedzie. Dlaczego? Otóż wierchowka jaworznickiego PiS-u przestraszyła się niewygodnych pytań z widowni. Takich na przykład: Dlaczego wiceprezydent Jaworzna jest w dwóch radach nadzorczych spółek miejskich i zarabia więcej od Kaczyńskiego. Dlaczego szef jaworznickiego PiS-u torpeduje pisowską zasadę przestrzegania dwukadencyjności stanowisk wójtów, burmistrzów i prezydentów, popierając w Jaworznie kandydata na to stanowisko, który startuje już po raz czwarty?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

42 KOMENTARZE

 1. Dziennikarstwo śledcze CT :D, może warto poświęcić czas i sprawdzić czy czas Pan Śmigielski nie zaniedbuje swoich obowiązków?, ops zapomniałem, „nie bij ręki, która Cię karmi” 😉
  Po raz kolejny powtórzę swój postulat – niech autor podpisuje swojego gniota, chyba, że mu wstyd za to co pisze?

 2. Netkuba no popatrz, a portal MojeJaworzno.pl ci nie przeszkadza? Pewnie tam nie znajdziesz wiadomości o tym co robią urzędnicy w czasie pracy. Ale mogę podać kilka przykładów jaka to ważna funkcja dyrektora jest….
  # Alex 2014-09-15 08:19
  # Alex 2014-09-13 12:14
  zakres obowiązków oszałamiający
  -3 # Alex 2014-10-12 10:38
  to są czasy dokonania wpisów na portalu MojeJaworzno. fajna praca moderowanie portalu, a płacą jak za dyrektora.

   • niestety muszę cię zmartwić, nie pracuję w Jaworznie, jak wiele z Jaworznian, którzy nabijają wynik małego bezrobocia w mieście. Po prostu miasta ościenne stworzyły miejsca pracy i dzięki temu sporo Jaworznian pracuje. Nie dzięki „geniuszowi” Silberta.
    Niestety muszę cię zmartwić, nawet wykonując zlecenie od kogoś innego niż mój pracodawca nie robiłem tego w czasie pracy. Bo byłoby to nieuczciwe. Niestety jak widać u nas w UM uchodzi to płazem, jak wiele innych rzeczy. Może te płomienne artykuły także są pisane w czasie pracy?

    • Pisałem Ci już wcześniej, napiszę i teraz. Na siłę szukasz jakiś argumentów, aby zaistnieć na forum. Każdy chyba widział Policjanta czy człowieka ze Straży miejskiej gdzieś na pizzy, czy stojącego w kolejce po napoje chłodzące. Od razu łapiesz za telefon i podpierdalasz, że ktoś jest na służbie ?. Skoro jesteś podpierdalaczem, to trudno. Na takich siły nie ma. Żegnaj więc, bo ja takiej maści ludzi nie cierpię :).

     • nie porównuj Strażnika czy Policjanta do urzędnika siedzącego za biurkiem. Dyrektorowi to nawet sekretarka kawę zrobi o napojach nie wspomnę. Ale skoro tak chcesz porównań do policjantów i strażników to nie widziałem by policjanci czy strażnicy w czasie pracy stali np. na bramce jakiegoś lokalu jako ochroniarze.

     • ja widzialem lepsze rzeczy. I jest to po dzis dzien powszechne. Zwiazkowcy z kopaln sa na manifestacjach w Warszawie pokazywani w telewizji, a w tym samym czasie maja dniowke „odbita” na swojej kopalni. Malo tego, zjechali nawet na dol

  • Art – bez urazy, ale mam w 4 literach co robi Tura, Smigielski czy Ty w czasie pracy, bo nie jesteście moimi pracownikami.
   Tylko zastanawiam się jakie będą kolejne rewelacje CT?, jak daleko posuną się?, może jakieś paparazzi?, bo dla mnie to już wygląda na obłęd, szpiegowanie i czekanie na najmniejszy błąd…
   Chcą promować PO – nie mam z tym problemu, ale nich przedstawią ich wizję na miasto, a nie puste frazesy – konkrety, a póki co mają 1 metodę, czyli atakowanie obecnej władzy, ale spokojnie jak mówi przysłowie „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”.

   • Netkuba mnie to interesuje bo żyją z moich podatków, a reklamują się jako jedyni uczciwi. Senator przedstawił swoją wizję na miasto na swojej stronie, JMM i PiS jeszcze nie. Jakie konkrety były w 2010 r w umowie wyborczej PO PiS i JMM?
    Chciałbym usłyszeć od nich coś więcej niż same kłamstwa. Bo nagle wyszło na to, że JMM i PiS zrobiło w Jaworznie wszystko chociaż przez 3 lata realizowali razem z PO wspólny program.

    • Wklejam mój komentarz z 1 linkiem, podałem wczoraj 2, 1 do programu jmm, 2 – po i oczekuej na mdoeracje…, nie wiem kto to wymyslil, ale gratuluje. Jak macie problem ze spamem to już pisałem kiedyś, że WP to był tragiczny pomysł.
     Art – tylko platforma właśnie, bo odejściu z koalicji blokowała pomysły z planu, który miała sama realizować :).
     Powiedz mi szczerze, czy to coś co ma na swojej stronie Boguś to program?, to jakieś puste frazesy -damy władze ludziom, zatrzymamy młodych, silna gospodarka lokalna? – zero konkretów.
     Pytasz o umowę 2010 jmm, proszę: http://www.jmm.jaworzno.pl/umowa-wyborcza – widać różnicę?, takiego czegoś oczekuje od Bogusia jeśli chce zaproponować coś miastu, a nie tylko ciepły stołek dla siebie.

     • „Powiedz mi szczerze, czy to coś co ma na swojej stronie Boguś to program?, to jakieś puste frazesy -damy władze ludziom, zatrzymamy młodych, silna gospodarka lokalna? – zero konkretów.” Eee, nie przesadzaj. Do pełnego czytelnego programu zabrakło jedynie kilku słów: damy władze (swoim) ludziom, zatrzymamy (siłą) młodych, silna gospodarka lokalna (na majątku miasta) 😉

     • Netkuba przeczytaj dokładnie rozliczenie z tej umowy, nie zrobiono dosłownie z niej 2 projektów. I teraz przypomnij sobie kiedy nad tymi projektami głosowano, a kiedy nad poprzednimi i kiedy doszło do różnicy zdań pomiędzy oboma zgrupowaniami.
      Poza tym podałeś linka, przewiń sobie stronę na sam dół, kiedy napisano tekst? W listopadzie 2013 r, to trochę daleko od 2010 r. i już raczej wiesz co się zrobiło.
      Obserwator spójrz na listę kandydatów radnych z PiS, sporo tam ludzi ze stołków z nadania miasta. Nawet można sobie wytłumaczyć dlaczego miasto wydało kasę na ściankę wspinaczkową, a nie znalazło na halę dla 19.

     • Art, skoro już mnie wywołałeś do odpowiedzi, to czy doczekam kiedyś takiej chwili, że chociaż raz odniesiesz się bezpośrednio do tego, co komentuję, czy Ty już tak zawsze będziesz odpowiadał na zasadzie „a u was biją murzynów”. Jeśli nie umiesz inaczej dyskutować, to nie zawracaj mi d…

     • Art: Przejrzyj dokładnie stronę JMM. Sprawdź daty „publikacji” umów wyborczych 2002-2006, 2006-2010 i na koniec zajrzyj do aktualności na ostatnią stronę. Zapewne zauważysz coś interesującego.

 3. Ty masz to gdzieś co robi p.Tura?;-) Ale rewelacje Ct już tak nie olewasz?;-)
  W tym wypadku uważasz, że to promocja, a p. Tura robi solidna robotę dziennikarską?;-) A wizje cię interesują PO, ale nie zapytasz jaki to pomysł na miasto ma facet, który za to kasę bierze?;-) Wizje o których pisała Extra propaganda w wywiadzie z p. Starzyckim – może lepiej przedstawić i przeciwnicy sami zrezygnują?;-)

  Gratuluje dobrego samopoczucia;-)

 4. A dlaczego Kaczyński atakował Tuska a teraz atakuje Kopacz? Ludzie zrozumcie że rolą opozycji gdziekolwiek jest atakowanie władzy. No chyba że niektórzy chcą mieć w Jaworznie Białoruś?

  Nie jestem za oczernianiem i brutalnym atakowaniem.. ale dziś już można śmiało powiedzieć że w Jaworznie zostały zachwiane pewne fundamenty demokracji, widać to tutaj na forum jak ktoś coś źle napisze o władzy to najlepiej by go zniszczono….

  • zacznijmy od tego ze w Polsce nie ma opozycji. Opozycja jest nie tylko od atakowania wladzy, ot tak dla zasady. Jak rzadzacy maja dobry pomysl, to opozycja tez jest od tego zeby go poprzec, przedyskutowac i miec swoj wklad. A u nas co by sie nie dzialo, zawsze jest dla opozycji zle. I obojetnie kto ta opozycja w danej chwili jest

     • Wina jakichś debili bo dziewczyna chciała wrócić do pracy po macierzyńskim, chroni ją prawo – ale przyznasz, że jakoś dziwnie znajomo zabrzmiało?;-)
      Wiele słyszałem o zastraszaniu opozycji – sądzisz, że to nie prawda?!

     • kazda wymowka jest dobra, zeby zrzucic wine z siebie na kogos innego… mam na mysli ta osoba, ktora tak potraktowala twoja corke

     • Dzięki za dobre słowo ale przecież znasz mnie, wezmę się za to gdy skończę to co zacząłem;-) Przedstawiłem przykład, bo obaj wiemy, ze to nie przypadek – przykład dlatego, byśmy mieli świadomość po której stronie przyszło nam w życiu stanąć!

      Miałem wiele sygnałów od ludzi którym delikatnie tłumaczono by się uspokoili, bo gdy p. Silbert wygra może być różnie;-) Czy to prawda Gunnerku, ja tego nie wiem?! Ale pytanie brzmi; po co by mieli wymyślać takie rzeczy w rozmowie ze mną?!
      Ja wiem jak działa władza, wiem jakie instynkty kierują niejednokrotnie ludźmi władzy – więc nie plećmy sobie bzdur, że ktoś tu jest święty;-)

   • Gunner tylko skąd wiadomo, że władza ma dobry pomył? Bo tak twierdzi? Widać po projektach JBO co zaniedbała władza w mieście Sport, place zabaw, nawet chodniki tylko po to, żeby ludziom żyło się wygodniej i mieli przestrzeń miejską dla siebie.
    W mieście bez PO nie powstałoby sporo rzeczy, dziwne że tego nie dostrzegasz. Szkoda, że nie dostrzegasz tego wkładu, a wolisz wierzyć w kłamstwa, że PiS i JMM zrobiło to wszystko samo.

 5. Ciężko się czyta wpisy pełne jadu i żółci. Szkoda, że nikt nie chce porozmawiać o Jaworznie merytorycznie. Może warto zastanowić się nad debatą między kandydatami na fotel prezydenta Jaworzna? Po co obklejać i obwieszać miasto przysłowiową makulaturą, jak można porozmawiać, debatować i przekonać do swoich racji mieszkańców. Nie róbmy polityki w Jaworznie! Jaworzno nie potrzebuje tej warszawskiej wojny PiS vs PO. Rozmawiałem w sobotę z p.Bernadetą Siostrzonek, która wyszła do ludzi. Może to jest sposób. Mnie się to bardzo spodobało. Jestem drobnym handlowcem i pierwszy raz tak zostałem rzetelnie poinformowany o programie wyborczym kandydata. Stawiam na p. Siostrzonek. Nie chcę partyjnych wojenek.

 6. Kandydat na prezydenta z KW Nowa Prawica Mirosław Łapota był w hotelu Pańska Góra i zaprezentował
  inne spojrzenie na przyszłość Jaworzna. Podoba mi się ono. Stwierdzenie ,że to, że mamy wypłytkowany rynek czy ładną Geosferę to porażka, bo nikt nie pomyślał, że trzeba do tych inwestycji cały czas dokładać a one nie generują zatrudnienia, rozwoju miasta czy dochodów miejskich czy indywidualnych. A więc pieniądze wyrzucone w błoto.
  I tak rzeczywiście jest . Na rynku jest życie, gdy coś za pieniądze miejskie się zorganizuje. A potem pustka brak życia, bo nie stworzono potrzeby bycia na rynku ( nie myślę tu o sprzedaży piwa, bo to nie o to chodzi).
  Geosfera piękna, byliśmy tam dwa razy i już nie mam potrzeby tam jechać.
  Wypowiedz pana zwróciła uwagę na planowanie rozwoju miasta ale pod kątem dbałości o ożywienie gospodarcze a nie o samo piękno ( co też jest ważne). Pan jako jedyny kandydat zwrócił przynajmniej mnie na to uwagę. Może dlatego, że pan zajmuje się swoim biznesem.
  Czekam na wyborczy program.