REKLAMA

Kandydaci na prezydenta Jaworzna ruszyli do ofensywy. Pierwszy rozliczał się przed kamerami Paweł Silbert, a teraz konwencję wyborczą zorganizował Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej. Przedstawił na nim swojego kandydata na prezydenta, senatora Bogusława Śmigielskiego.

Zaprezentowano też liderów listy wyborczej startujących do rady miejskiej.

Liderem okręgu wyborczego nr 1 jest Barbara Sikora

Liderem okręgu wyborczego nr 2 jest Krzysztof Lehnort

Liderem okręgu wyborczego nr 3 jest Paweł Bańkowski

Na sali zebrali się przedstawiciele różnych środowisk. Byli to nie tylko politycy, ale w większości społecznicy i mieszkańcy Jaworzna wraz z rodzinami.

Przed wejściem rozdawano kampanijne gadżety, jabłka i chorągiewki. Hasło kampanii przedstawił kandydat na prezydenta Bogusław Śmigielski.

Dużą część programu zajęła diagnoza aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się nasze miasto. Wiele wątpliwości było skierowanych do największego konkurenta aktualnego Prezydenta Pawła Silberta.

Konwencja prowadzona w nowoczesnym stylu, pokazała duże zaplecze polityczne kandydata PO.

Pozostaje tylko czekać, aż komitet zaprezentuje tym razem w postaci dokumentu swój program wyborczy.

Pozostałe komitety czyli: Komitet Bernadety Siostrzonek, Macieja Bochenka oraz Mirosława Łapoty jeszcze nie przedstawiły swoich liderów i programów wyborczych.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

154 KOMENTARZE

 1. Zero pomysłu i zero konkretów. Nie ma to jak budowanie swojego kapitału politycznego na personalnym obśmiewwaniu Silberta. Widać ze jest za cienki.

  Wole Silberta z jajami, niż Smigielskiego jako marionetkę partyjną.

   • Jaj to nie ma kastrat a nie narcyz…. – tak gwoli dokładności. A już na pewno nie brakuje ich obecnemu Prezydentowi, który działa wraz ze swoimi ludźmi! I działania te widać a nie tylko słychać! Proszę sobie porównać Mysłowice z Jaworznem to będzie miał Pan odpowiedź kto tu te jaja jednak ma!

    • Wolę nie sprawdzać, wierzę Pani na słowo:-))

     Narcyzm, to schorzenie które trzeba leczyć – bezkrytyczne uwielbianie samego siebie, to rodzaj zaburzenia umysłu;-)

     • Pan to raczej nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie musi mi Pan wierzyć, jak byk w Wikipedii pisze. I to nie ja nazwałam Prezydenta narcyzem tylko Pan. Ja również mogłam napisać, że musiał Pan Prezydentowi spodnie rozpinać skoro wie Pan czego tam nie ma. Tylko widzi Pan nie zniżę się do Pana poziomu.

      A na resztę mojej wypowiedzi merytorycznie nie umiał się Pan odnieść.

      Żal!

     • No za to ta Pani retoryka jest powalająca:-))
      Proszę mi nie wkładać dziecka do brzucha, wiem co mówię i pisze! Nie mam pojęcia co Pani nazywa merytorycznym odniesieniem się – jeden z synonimów słowa merytorycznie, to błyskotliwe:-) Jeśli błędnie odczytałem Pani intencje względem prezydenta, proszę o wybaczenie!

     • A tak poważnie, to więcej w tym żartu niż uszczypliwości:-)) Jednakże jeśli się Pani poczuła urażona to przepraszam!

   • Moje intencje odnośnie Prezydenta są oczywiste Panie Maksimus. Będę na Niego głosowała. I paradoksalnie Pana wypowiedzi również w pewien sposób na to wpłynęły 🙂 Za co serdecznie dziękuję.

    A tak poważnie, mam Pana za ciepłego człowieka, który chciałby dobrze dla wszystkich ale … niekoniecznie mu to nie wychodzi

 2. 15 sekund ciszy oddaje tylko jedna rzecz. Samą prawde o tym ile zrobił senator dla miasta. I tu to 15 sekund ciszy. Bo nic nie zrobił, co mieliśmy okazje ostatnio oglądać, na mapie pokazanej przez sam urząd marszałkowski.

  Jak nie było programu i pomysłów tak nie ma. Pusty slogan o mieszkańcach. Chyba, że liczą na mieszkańców żeby im program napisali? I jak zwykle jazda po Silbercie.
  Ludzi za idiotów chyba mają, że się dadzą nabrać.
  Bardzo dobrze, że jako pierwsi pokazali jaka będzie ta kampania, w ich wykonaniu. Zero konkretów, maksimum nienawiści.

  • Ja zawsze chcesz obrócić kota ogonem;-)

   15 sekund ciszy – to wszystko co można było powiedzieć o warunkach, jakie P. Silbert stworzył jaworznickiej przedsiębiorczości! Dobrze, ze odniesienie nie dotyczyło jaworznickiego sportu, bo cisza musiała by trwać 15 minut;-) Program jest jeden – odsunąć układ od władzy!

   • Panie Zdzisławie Boroński.
    Dziękuje bardzo za wyjaśnienie, Nam, mieszkańcom jakie są wasze, platformowe cele.

    Jasno dał Pan do zrozumienia, że na program nie ma co liczyć. Jedyne z czym idziecie do wyborów to „Silbert musi odejść”.

    A jak już odejdzie, to co będzie? No wymienimy jego ludzi, na naszych.
    A co po wymianie ludzi? Nic, przecież nic nie obiecywaliśmy!

    Niezła paranoja, iść do wyborów bez programu! Tak właśnie robi skompromitowana w całym kraju partia o nazwie Platforma Obywatelska. Pod przywództwem senatora, który będąc marszałkiem nie wysłał do swojego Jaworzna ani złotówki, z własnego budżetu.
    Będzie wstyd na całą Polske, oj będzie.

    • Ciągle ma pan zwidy i mary, wszędzie pan widzi razem z p.Toszę tego biednego Borońskiego?;-) To zwykły hodowca gołębi pocztowych, a nie Batman;-) Ale do rzeczy…

     Boroński nie należy do platformy! Boroński nie idzie po władzę! Boroński nie tworzy programów – chyba, ze żywieniowych dla gołębi?;-) Jeśli pan chce znać jego program, spotkajcie się i porozmawiajcie – nicki was ograniczają, krepują swobodę wypowiedzi;-)

     Co zaś się tyczy kompromitacji, to pragnę nadmienić, ze nic bardziej kompromitującego od tej pazernej ekipy rządzącej moim miastem – ja osobiście jak żyje nie widziałem!!!

   • Odejdź od komputera, wyjdź na miasto. Obejrzyj pięknie wyremontowany budynek Cargo na Darwina. Obejrzyj ładny nowy budynek Agro-Paku, zobacz jak zadaszony jest Dom-Styr, wejdź na stronę ZRE- Katowice, i poczytaj o innowacyjnych technologiach. Nie, nie napiszę że wszystko to dzięki Silbertowi. Chciałem powiedzieć, że jednak w Jaworznie przedsiębiorstwa się rozwijają nie patrząc aż ktoś im coś da. Nie czekają na lepsze czasy. Śmigielski też im nie da kredytów. W biznesie najważniejsze jest aby mu nie przeszkadzać !. Miasto niech przygotuje teren, niech go dobrze sprzeda, a biznesmeni niech inwestują i budują. Od tego powstają miejsca pracy. Najwięcej krzyczą ci, co chcieli by bez większych nakładów zbudować coś z niczego i szybko robić grubą kasę.

    • Wolałbym, by to oni się wypowiedzieli przedsiębiorcy – a nie laicy schowani pod anonimowym nickiem! Jeśli tak jak piszesz, wybory macie wygrane w cuglach;-)

     Więc skąd ta nerwowość?;-)

    • Lumen pamiętaj, że większość co Silbert zrobił to była umowa wyborcza PiS PO i JMM. Więc przypisywanie sobie tylko zasług jest typową manipulacją. Poza tym zgodnie z pierwszą umową wyborczą „Ale sprawimy, że jazda po mieście będzie płynniejsza. Tam, gdzie będzie to możliwe zbudujemy lewo i prawo skręty, dodatkowe pasy ruchu, ronda kompaktowe.” to jak myślisz dlaczego za rondo na Matejki musieliśmy płacić? Powinno być wykonane od razu tak samo w wielu miejscach na TŚ. Dlaczego musieliśmy płacić za naprawę chodników? Jakoś nie było batalii sądowej jak o wjazd na autostradę w Jeleniu. Tłumaczenie, że parkowały na nich samochody i stąd utrata gwarancji jest wymijające. Bo gdzie parkowały by samochody na chodniku np w miejscu od UM do ul. Olszewskiego skoro poniżej jest wygodny parking. Podobnie po drugiej strony ulicy od Sądowej do Kina Sasanka. Taki odcinek został wymieniony. Dla miasta wszystko jest ok, żadnego błędu nie popełniono.
     Jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa to będą się rozwijać bez względu kto zasiądzie na stołku Prezydenta bo z tego żyją. Tworzenie miejsc pracy też nie jest takie łatwe bo zależy jakie one są. Czy otwarcie majstra i Bicomana np dało nam miejsca pracy i nie doprowadziło do zwolniej gdzie indziej? Zobaczymy.

     • Dyskusja z tobą będzie zawsze pozbawiona sensu. Sam wiesz najlepiej dlaczego. Co do strat które ponieśli mieszkańcy z powodu jakiś napraw czy przeróbek. Oczywiście każda strata finansowa boli, ale w skali miasta jest to prawie nieodczuwalne, choć medialnie nagłaśniane aż do granic absurdu. Takie potknięcia w mieście są niczym w stosunku do potknięć rządzących w kraju. I na to trzeba zwracać uwagę !. Polityka kolesiów wspiera kolesiów. Mało brakło a dzisiaj przez błąd urzędnika kilka miliardów wypłynęło by do rajów podatkowych. Stadion Narodowy wymaga comiesięcznej dotacji w wysokości 3,5 mln zł. Miał na siebie zarabiać. Kolesie się obłowili na budowie, a w 2013 roku stadion zarobił …134.000 zł. Można i należy wypominać każde potknięcie czy niepotrzebne wydatki, ale trzeba znać miarę. Nie czas żałować róż, jak płoną lasy :).

     • Lumen masz stare dane w 2014 Stadion Narodowy zaczął na siebie zarabiać i przynosi zyski, już w maju miał ponad 1 mln zł zysku. Może dla ciebie strata 400 tys zł jest niewielka i nieodczuwalna w skali miasta.
      Na naszym podwórku też wspiera się kolesiów, patrz na przykład ARL. Czy był jakiś konkurs na prezesa tej instytucji? Tak nam obiecano fachowców i konkursy gdy Silbert obejmował władzę. Do tego do spółki, w której miasto nie ma większości akcji wniesiono budynek będący własnością miasta. To wszystko by nie stracić % w akcjonariacie gdy będzie emisja nowych akcji. Co miasto uczyni gdy większościowy akcjonariusz znowu będzie chciał emitować nowe akcje, a po uzyskaniu odpowiedniej większości sprzeda budynek?
      Nie porównuję kraju do tego co się dzieje w mieście. A jeżeli nawet to dlaczego niektórzy nasi prezesi spółek miejskich zarabiają więcej niż ministrowie?

     • @art. Co do stadionu. Być może to co napisałem jest już nieaktualne, ale twoje liczby też nie napawają optymizmem. Zysk jest wtedy jeśli wyciąga się kasę większą, niż się wkłada. Comiesięczne dotacje są jednak wyższe. Są też i inne stadiony a o innych przepłaconych przez urzędników inwestycjach nie będę nawet wspominał. Topi się miliardy złotych na fanaberie a wytyka się kilkaset tysięcy złotych. Nie pisz, że dla mnie to nieodczuwalne. Napisałem przecież wyraźnie że każda strata finansowa boli, co oznacza nie mniej ni więcej, że nie ma zgody na żadne straty, albo przynajmniej je w najwyższym stopniu ograniczać. Nie pisz więcej czegoś i nie odnoś cię do czegoś, czego nie napisałem !. Co do spółek miejskich. Czy mam ci przypomnieć kogo Silbert wciągnął z Platformy obywatelskiej do spółek miejskich ????. Teraz piszecie, (ty, maksimus.sobiepan,jawjasiu i tym podobni) że Silbert wspomaga kolesiów. Ale o Platformie na stołkach zatrudnionych pewnie w uzgodnieniu w JMM nic, ani słowa. Teraz panowie wypisali się z PO idac za głosem serca, rozsądku czy miłości do niego, ale wcześniej to był układ zawarty w JMM!. Więc proszę w końcu podać nazwiska tych kolesiów z PO !. Teraz wiele krzyku na Silberta !. Ale już większość wie. Bo zwolnił kilka osób ze stołków i podziękował gazetce. W tym cały problem, że stał się niedobry, jak się urwała kasa !. Koniec dyskusji na ten temat. Bo każdy widzi jak koń wygląda. Polityka w wyborach idzie w jedynie słusznym kierunku, platformerskim kierunku pod nazwą „TKM !” . (teraz k. my!) czyli teraz my zasiądziemy na stołkach i podzielimy się mamoną.

     • Lumen tłumaczę Ci właśnię, skoro jest zysk to nie trzeba dotować z budżetu państwa Stadionu Narodowego. Pokrywa się dotacją jedynie stratę.
      JMM zaczyna się zachowywać jak PO w Polsce tylko na arenie samorządowej. Mniejsza skala bo Polska, a Miasto to wielka różnica i kwoty dochodu i strat też różne. Nie tak miało być gdy 12 lat temu obejmował władzę. Gdyby nie cała ta kłótnia dotychczasowych „przyjaciół” to sporo tych spraw nie wyszłoby na jaw. A tak to nagle dowiadujemy się, że w mieście wszystko co zostało zrobione to dzięki JMM i PiS. Tylko wszyscy wiedzą, że gdyby nie PO to żaden projekt nie mógłby zostać zrealizowany i przez 3 lata zgodnie te 3 partie realizowały wspólny program. Bodajże 2 lata temu na FB Prezydent obiecał poprawkę chodników w ramach gwarancji, że sprawa jest w toku, po roku nagle usłyszeliśmy, że takowej nie będzie bo dzięki monitoringowi złamano warunki gwaranci, parkowanie samochodów na chodniku. Zastanawiam się gdzie jest monitoring przy kinie Sasanka i przy Grunwaldzkiej, Sądowej do Olszewskiego, w JBO to nie przeszło. O wjazd na autostradę potrafiliśmy się sądzić, a o pareset tysięcy już nie. UM zajął stanowisko jakby nic się nie stało, winni są kierowcy którzy parkowali na chodnikach czyli mieszkańcy. To takie podejście PO w Polsce widzimy czasami. Także budowa ronda przy Matejki pokazała, że odchodzi się od tego co obiecano nam na początku rządów. Obiecano nam ronda gdzie tylko się da i prawo, lewoskręty by usprawnić ruch. Tymczasem rondo Matejki trzeba było budować na nowej trasie i słynące z wypadków skrzyżowanie na ul. Olszewskiego też dobrze wyglądałoby z rondem. Prawoskręt aż się prosił na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Kolejową. Wszędzie tam budowaliśmy nowe drogi. Arogancja władzy przeraża, jedyny monopol na prawdę, bezbłędność w poczynaniach i we wszystkim mamy rację to cechuje ostatnie miesiące sprawowania rządów. Kto przeciwko nam ten zły, my mamy najlepsze pomysły. To samo cechuje niektórych polityków PO na szczeblu ogólnopolskim, nie chcę takiego Jaworzna i Prezydenta, który co parę miesięcy zmienia zdanie kłamiąc w żywe oczy…

   • „Program jest jeden – odsunąć układ od władzy!” hahahaha I TO JEST CAŁY OBRAZEK PEŁO !!!!! Zaprawdę dużo chcą w naszym mieście zrobić wg Maksimusa!!!

     • 🙂 Gunner Ty złośliwcze 😉
      Nie wiem jak Senator przywyknie do w/w jednego punktu programowego … Wszak rozmach lubi! Ach! Zapomniałam! Lubi rozmach finansowy, nie programowy 😉

    • Zrobią według ciebie, tylko musisz powiedzieć co proponujesz?;-) Bo jak na razie słyszę, mamy program ale wam nie powiemy;-) Silbert ma pomysł na miasto, ale nie zdradzimy;-)

     Gdzieś to już słyszałem, brzmi znajomo?;-)

     • „Zrobią według ciebie, tylko musisz powiedzieć co proponujesz?;-)” Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem? Czy to znaczy, że gdyby senator przez przypadek został prezydentem, to będzie czekał, aż do niego przyjdę i powiem mu co ma robić? No super pomysł 🙂 🙂

     • jakis czas temu bylo cos napakniete, ze senator ma startowac nie jako kandydat PO a „niezalezny”, ale widac na ten numer mu gora nie pozwolila. Jakby to wygladalo, ze w senacie reprezentuje PO, a w wyborach samorzadowych jako niezalezny. Po przegranych wyborach, bylby spalony w PO, wiec wolal sie z tego wycofac i wystartowac jakos kandydat PO

     • A to nie było tak, że nie zdołali nazbierać kandydatów do KW „Nowe Jaworzno”, które zdążyli zarejestrować z pełnomocnikami Gardoniem i Adamskim, z siedzibą w biurze poselskim? Nieumiejętność skompletowania listy pokazuje skalę osamotnienia i desperacji.

     • nie wiem, ale watpie ze w senacie jest jako sentor PO, a w miescie juz w innym tworze. Wg mnie gora PO postawila na swoim

     • Sądzę, że powód był bardziej prozaiczny: kasa misiu – kasa 🙂 Po co ma płacić za plakaty z własnej kieszeni? 😉

      Wcześniej PO nie chciało, żeby senatorowie startowali w wyborach do samorządów, bo mogłoby stracić mandaty w senacie w wyborach uzupełniających, ale widocznie zmienili zdanie pod naporem chętnych na „miękkie lądowanie” 😉

  • Za to w 2002 roku Silbert wpadał w ramiona Tarabule 😀

   Zawsze tak jest że się atakuje władze chcąc ją samemu przejąc.

 3. Poseł stchórzył, nie mówiąc kogo opisuje w tych trzech słowach. Żenujący pomysł z rozdawanymi jabłkami. Dokładna kopia czyli małpowanie Napieralskiego z SLD, który to robił kilka lat temu. „Drużyna Śmigielskiego zmieni to miasto”. Obyśmy po wygranej Śmigielskiego nie musieli go przepędzać i prosić Silberta o powrót na kolejną kadencję. Zdrowia życzę !.

 4. Strasznie drętwa ta „Konwencja prowadzona w nowoczesnym stylu”, na której największe brawa dostał … Silbert 🙂

  „Pozostaje tylko czekać, aż komitet zaprezentuje tym razem w postaci dokumentu swój program wyborczy.” A to będzie jeszcze jakiś inny program wyborczy? Sądziłem, że Saługa przeczytał już cały 😉

 5. Pan Senator nie wspomoże list swoją osobą? Nie będzie „lokomotywą wyborczą PO” czy Nowego Jaworzna (czy jakoś tak) ? No tak, jeszcze został by radnym i musiał powiedzieć mieszkańcom – rezygnuję, wcale nie chciałem pracować dla miasta, wracam jeszcze na roczek do Warszawy.

  • jak nie wspomoze jak to zrobi. Przejdz sie na rog Grunwaldzkiej z 11 listopada. Obok zadartej miny senatora zobaczysz logo PO

 6. Podobno ufał ci jak bratu rodzonemu, więc odpłaciłeś… Ale ludziom tego nie sprzedasz, tego batona będziesz musiał zjeść osobiście!

 7. A jaki to pomysł ma Śmigielski na miasto ?
  Pierwszy raz widzę kampanię w której szkaluje się kontrkandydata i nazywa się to programem wyborczym.
  Zapytam czy ktoś zabrał Jaworzno, że Śmigielski musi je oddawać ?

  Pani Guja na listach ??? Przecież osoba ta nie potrafi sklecić sama poprawnie zdania, a startuje na Radną ?

  • No przecież Maksiu napisał, jaki jest program „Program jest jeden – odsunąć układ od władzy!” i napisał prawdę!

    • A to jest jakaś różnica w waszych programach? 😉 Czyżbyś się w jakimś punkcie programu nie zgadzał z senatorem? 😉 E, to chyba na możliwe, przecież wasze programy mają tylko 1 punkt 😉

     • To zapytaj senatora:-)) Znacie się prawda?;-) Pytasz hodowce gołębi o program platformy?;-)
      Co prawda w po­lity­ce głupo­ta nie sta­nowi przeszkody, ale przeszkadza w normalnym porozumiewaniu się Gunnerku;-)

      Skoro ty tego nie wiesz gdzie i kogo masz pytać, ja ci odpowiedzieć nie umiem;-)

     • to teraz sie wypierac bedziesz? no popatrz… hodowca golebi co zakladal PIS, co naprowadzal Siberta, rozmawia z senatorem, a teraz nagle amnezja. Moze czas skonczyc ta chora gierke z twojej strony co Zdzichu?

  • „Przecież osoba ta nie potrafi sklecić sama poprawnie zdania, a startuje na Radną ?” No wiesz, jakieś parytety powprowadzali i trzeba było znaleźć kogoś, kto się zgodzi 😉

 8. Drużyna Śmigielskiego zmieni to miasto! Kupią samolot, 7 limuzyn, odpierdzielą łazienki w kibelku prezydenckim w marmurach 🙂 Czyli powtórka by się szykowała z marszałkowa 😉
  Mizernie to bardzo wyglądało, słabo merytorycznie (sory, tam nic nie można nazwać merytorycznym). Aż się Saługa zapędził i po Freudowsku określił Śmigielskiego:) i się chłopok musiał sprostować, że to nie chodzi o „naszego kandydata”. MASAKRA.

  • Gdyby wiedzieli, ze tu taki fachowiec na forum się marnuje bezproduktywny, pewnie by cię zatrudnili;-)

   • Haha, dzięki, ale NIE 🙂
    Wystarczy, że ciebie chłopie pochytali jako głównego PRowca (sic!) na tym forum. Podobno próbowali cię zatrzymać z tymi komentarzami, ale już się ponoć nie da. Tak to bywa z psychozami 😉
    Skoro już wszyscy cię znają z nazwiska to na fb też się podpisz, a nie dalej używasz ogranej ksywki „Jan Kowalski”.

    • Uważaj na słowa, pilnuj się skoro znasz mnie z nazwiska;-) Ja się zwracam do nicka, więc nie naruszając prawa mogę więcej, ale jak widzisz barier nie przekraczam:-)))

     Tym się różnimy Wieszczu – mnie ta gra słów bawi, ciebie denerwuje:-))

     • P.S.
      Coś ci dopowiem…
      Pisiory nauczyli was nie szanować nikogo i niczego, prócz tego co oni wam serwują na talerzu;-) Gdy sie tu pojawiłem, obrażaliście wszystko i wszystkich nie związanych z obecną jaworznicką władzą! Do tej pory uważaliście się za bezkarnych, ja próbuję to zmienić!

      Wczoraj na mieście usłyszałem, ze tendencje udało mi się to zmienić, a wręcz odwrócić:-)) Więc czasem warto zrobić coś, nawet wbrew sobie:-)

     • UUU zabrzmiało groźnie. Nie wiem czy po takim ostrzeżeniu wyjdę z domu. Granice dawno przekroczyłeś, Grzesiu Schetyna kiedyś powiedział za klasykiem: „Spisane będą czyny i rozmowy”. Staram się z tobą nie korespondować, ograniczam do minimum wizyty na forum i bynajmniej nie czuję się w żaden sposób zdenerwowany. Swoją tożsamość sam sprzedałeś, jak to ująłeś, sam „zostawiałeś wskazówki”. Ale nie o tym w wątku, a o PADACE zaprezentowanej podczas tej niby konwencji.

  • Źródło wyschło, bo już je chyba wypiłeś… Wystarczy, bo zaś w barku braknie, jutro też jest dzień sobiepan.

 9. Te komentarze pisali pewnie pracownicy urzędu bo Pan prezydent zagroził zwolnieniem to by było w jego stylu. A ja popieram Pana Śmigielskiego i mam nadzieje , że wreszcie odpowiedni człowiek zasiądzie na odpowiednim miejscu

  • Yhm, a Ciebie pan senator podpuścił. Pojawia się Pani (?) na forum i rozstawia userów po kątach. Z jednym słowem, które Pani napisała się zgadzam, a mianowicie że (senator Śmigielski) „zasiądzie”. Tak, tylko „zasiądzie” – na nic więcej bym nie liczył, marna to perspektywa dla naszego miasta. Już „zasiadał” jako marszałek i nic dobrego z tego nie wyszło.

  • Ten mąż to idealnie pasuje opisem do naszej opozycji :), nie wie co się dzieje, ale rzuca się o wszystko, a jak zobaczy, że to nie tak to zwala winę na innych (patrz: stadion podłęże).

 10. Ja słyszałem, że jednym z najważniejszych punktów programowych Śmigielskiego będzie zakup samolotu dla miasta, znaczy się dla siebie:). Nie udało mu się to jako Marszałek, ale może teraz wdroży ten pomysł w życie? Wtedy podczas swojego marszałkowania narzekał, że za dużo czasu spędza na lotniskach i w swojej limuzynie i zamiast zaoszczędzić na delegacjach i wyjazdach służbowych chciał sobie kupić samolot za pieniądze samorządowe 🙂

  http://www.fakt.pl/Samolot-dla-wladzy-za-pieniadze-gornikow,artykuly,34152,1.html

 11. Już mu się pewnie odwidział ten samolot. Może inny link zniechęci do głosowania na tego Pana. Ciekawe co na to powie pewien Pan, który się tu chwalił, że był związkowcem i bronił robotnika. Postawa i głosowanie Pana Senatora w moim przekonaniu stawiają go w złym świetle. Sam będzie brał dobrą emeryturę, i pewnie jeszcze nie raz przeskoczy ze stołka na stołek, a zagłosował jak widać na obrazku :

  http://www.sprawdzampolityka.pl/index.php/senat/senatorowie/item/607-smigielski-boguslaw

  • nie od dzis wiadomo ze senator, byl, jest i bedzie marionetka w rekach PO. A tego ktory twierdzi inaczej, nazwe po imieniu… klamca

  • Ale żeście się rozhulali, samolocik owszem malutki szykowny, może ten którym wasi baronowie uczą się latać nad Jaworznem?;-) Ustawa emerytalna, uważam jest błędem i to w takim wymiarze! Z drugiej strony mam świadomość, że konieczne są zmiany w systemie! Jeśli nie zostaną dokonane, za lat kilka moje dzieci staną przed murem, którego nie będzie się dało przebić! Ścianą, która dla młodego pokolenia będzie nie do przebycia!
   Jeśli jest szansa by złagodzić i ograniczyć jej skutki, trzeba o to walczyć! Nie słuchajcie tych którzy walczą o siebie, o swe stanowiska i przywileje – lecz tych którzy walczą o Was! Jaworzno to wasze miasto, nie Silberta Toszy czy Borońskiego! Każdy ma prawo wyrażenia swej opinii, lecz nikt nie ma prawda narzucania jej innym!

   Zmienia się nastawienie platformy do spraw społecznych, być może uda się zmienić lub złagodzić skutki Ustawy emerytalnej. W tym temacie zamiast walki proponuje wspólny front, o Was młodych ludzi – tych, którzy prędzej czy później przejmą stery w mieście i w kraju! Kiedyś napisałem ‚senator umie słuchać’ dzisiaj dodam poseł tez umie słuchać!

   • uwazasz nas za glupcow? „zmienia sie nastawienie platformy do spraw spolecznych…” nic sie Zdzichu nie zmienia, ida wybory. Reszty chyba nie musze mowic

    • Mylisz się! Ten społeczny głos z Jaworzna, od dawna jest słyszany na Wiejskiej w Warszawie! I wiem, ze nikt nie zatrzyma tego nurtu zmian:-)) Chcesz to wierz, nie chcesz to nie – nie było by mnie w tym miejscu w którym jestem gdyby to była nie prawda!!

     • mam to szczescie ze jestem mlodszy od ciebie Zdzichu i pewnie dozyje to, czego ty juz nie (taka kolei rzeczy). A dozyje tego, ze ten spoleczny nurt bedzie taki, ze kolejny raz zostanie podniesiony wiek emerytalny. Nie rozbawiaj mnie, ze ten jaworznicki glos ma cos do powiedzenia w sejmie

     • Ty jesteś na emeryturze, masz gdzie mieszkać, co jeść i dzieci już płodzić nie musisz. Ale pamiętaj, że warunki do tych spraw miałeś w życiu o wiele wygodniejsze niż są teraz. Grabież naszych pieniędzy z OFE, abyś ty miał za co jeść jest po prostu przestępstwem. Ale kiedyś społeczeństwo upomni się o te przejedzone pieniądze. Nie wątpię że i wróci poprzedni wiek emerytalny, a uprzywilejowane grupy stracą przywileje przejścia na wcześniejsze emerytury. To dlatego system jest niewydolny a nie dlatego, że rodzi się coraz mniej Polaków. Jak ktoś w wieku 43 lat przechodzi na emeryturę a potem przyjmuje się do pracy, to system musi mu płacić emeryturę, dodawać węgiel i inne dodatki, i tym samym dostaje kaszlu. Teraz bronisz platfusów, bo masz z tego tytułu profity. Ale społeczeństwo przypomni rządzącym o swoich racjach.

     • A jak chcesz przeżyć bez podniesienia?!

      Ja to powinienem mieć gdzieś prawda?! Doskonale wiesz, ze nie jestem tego typu człowiekiem, by dbać o własne interesy i sprawy, bo zrobiłbym to dawno dawno temu! Podnieś to był mus, ale dorobić do tego wieku na stanowiskach robotniczych, jest rzeczą niemożliwą! Wiek przedemerytalny – o to trzeba walczyć!! Podniesienie wieku, to wasza przyszłość nie moja! Ja mam z głowy, więc wyzbądźmy się populizmu bo temat jest bardzo, ale to bardzo poważny!

     • Maksimus, to była zwykła grabież. Ci sami ludzie, którzy wprowadzili nowy system emerytalny, II i III filar namawiali do tego aby do nich przechodzić. Jedni musieli inni sami mogli o tym zdecydować. W telewizyjnych reklamach i wypowiedziach polityków było słychać że II filar to dobre rozwiązanie, bo pieniądze tam odkładane będą na siebie pracować. odwrotnie niż w ZUS-ie. Pieniądze pracowały, punkty rosły, prezesi owych filarów wypłacali sobie wysokie wynagrodzenia, aby potem wykorzystać sytuację krachu na giełdach i zwinąć interes. teraz ci sami politycy i cwaniaki mówią że to było niepotrzebne i przenieśli pieniądze z kont obywateli na konta Zus. Zus co miesiąc pożycza pieniądze od państwa !. To niewydolny system, w kraju w którym jest najwyższy odsetek lewych rent i młodych emerytów nie ma się co dziwić !. To górnictwo, wojsko, policja i kler wyssał całą gotówkę z systemu. Zamiast pracować do np. 55 lat w górnictwie, odchodzili w wieku 43 lat. I na dodatek zabierał taki miejsce pracy młodemu i wydajnemu pracownikowi, który musiał wyjechać za chlebem za granicę. Nie zapominaj, że 2 mln ludzi wyjechało z tego kraju. Oni już nie pracują na twoją ani moją emeryturę. Polityka Platformy przez te wszystkie lata, jeśli chodzi o tą dziedzinę , to polityka uchylania się od odpowiedzialności, polityka uników i asekuracyjna postawa wobec górnictwa, to strach przed rozwiązaniem rządu i sejmu to strach przed utratą dochodów, stanowisk, lewych interesów i zniszczenia bądź ograniczenia układów. To strach przed utratą dostępu do drogich zegarków, drogich kolacji i możliwości kręcenia lodów. Teraz piszesz, że nie było innego wyjścia. Heh, są tacy którzy mają na to wszystko pomysł. Ale to nie są ci, których popierasz. Podsumowując. Będę głosował za tymi, którzy się sprawdzili, i po ich czynach można ich osądzać. Nie zagłosuję za tymi, którzy tylko niszczyli i psuli, ale przed wyborami nagle dostali oświecenia i już są pewni jak ma to wyglądać lepiej. Wnioski możesz sobie z tego sam wyciągnąć, ale pamiętaj i nie zapominaj o jednym porzekadle że syty głodnego nigdy nie zrozumie.

     • Bronię innych przed idiotami, którzy wojny religijne wpisują nam do życia codziennego!! Górnicy (bo o nich piszesz) – sami chcą reform, są świadomi, ze to nieuniknione! Zapytaj więc związkowców czego bronią?;-) A nie mnie! Miej odwagę, nie ukryty pod nickiem a wprost! Nie będę oceniał środowiska, bo mógłbym skrzywdzić porządnych ludzi, ale karierowiczów tam nie brakuje! Ludzie doskonale wiedzą kto jest kto, dlatego mam powód do dumy!

      Jeśli poszperasz, poszukasz, poświęcisz czasu to odnajdziesz czego broniłem jak niepodległości! Kasy i przywilejów, czy człowieka i jego rodziny?! Ja stanę z każdym twarzą twarz kto mi zarzuca, ze robię coś w życiu, bo mam w tym interes! Z tobą tym bardziej bo robisz to po raz kolejny! Stań nie bój się, pokaże ci pewien dokument który opracowałem dla GPW (bo sadzę, ze to masz na myśli) korzystnych rozwiązań pracowniczych! Opracowałem za takie pieniądze, za które ludzie pokroju tych, których bronisz, nawet by do Katowic nie pojechali;-)

     • Gdybym był nie grzeczny powiedziałbym głupi jesteś Lumen – ale powiem po raz kolejny mylisz się!!! Platforma zwraca się frontem do ludzi OFE jest tego żywym przykładem!!
      Balcerowicz niech broni czego tam chce, ale proszę cie mnie ucz jak się broni interesów społecznych i robotniczych – bo to mam we krwi, na tym się znam chyba lepiej od ciebie?!

     • Ależ ja maksimusie nikogo nie bronię !. Wskaż mi zdanie w którymś kogoś bronię. Ten układ peowski w kraju już się zbliża do wybuchu. Jest tak nadymany !. Nigdzie też ciebie osobiście nie atakuję. Jesteś w tym temacie nikim. Nie znam cię, i nie chcę cię znać, a swoje bajki o obronie kogoś tam, możesz sobie włożyć między bajki. Nie będę szukał jakiś wydmuchanych historyjek w necie na twój temat, choć tego bardzo pragniesz. Dla mnie pod nickiem nie istniejesz, jesteś tylko osobą z którą czasami wymieniam poglądy. Nie znasz mnie, i nigdy nie poznasz, bo ja tego nie chcę. Nie jesteś ani dla mnie żadnym wzorem. ani dobrym przykładem. Sam swoimi wypowiedziami nie raz dałeś przykład buty i arogancji. Co ciekawe te same cechy przypisujesz innym użytkownikom. Być może jesteś tu tylko po to, aby zniechęcić ludzi do głosowania na Silberta. Niestety z tego co tu obserwuję, skutek jest zupełnie odwrotny. To na ciebie wszyscy naskakują. To forum zamiast atakować Silberta stało się jego obrońcą, przed takimi jak ty i tobie podobnym krzykaczom, którzy ujawnili się przed wyborami. Życzę miłego dnia.

     • Napisałem to już raz i powtórzę, boje się PiS!

      Kładłem podwaliny pod jaworznickie struktury tej partii, ale się boję tych ludzi! Sam jestem wojownikiem, ale nie można walczyć bez końca! Nie można wzniecać wojen tylko dlatego, ze inaczej nie umiemy egzystować! Jako były związkowiec, powinienem przyklasnąć temu populizmowi – ale nie potrafię! Nie pisze tego przez jakąś złośliwość, po prostu tak postrzegam!

     • Gdybys pracowal, to balbys sie PO, ale w twoim przypadku PO sie bac nie musisz, bo sprytnie „czmychnales” na emeryturke. Zarzucic nie mozna ci niczego, po prostu wykorzystales to, co sie nalezalo. Czy sulsznie czy nie, to juz nie mnie oceniac

     • A jest ktoś, kto się PiS-u nie boi ?. Tu się chyba bardzo różnimy . Ty patrzysz na PiS i widzisz w tym śmiertelne zagrożenie, dla pokoju w europie, w twarzach Kaczyńskiego, Hofmana, Pawłowicz jakiś wilkołaków. Ale popatrz na PiS z innej strony. Od strony miasta. Tutaj chyba nie ma wielkiego zagrożenia, że codziennie będziemy całować pierścień kardynałów, że nasze dzieci będą zmuszane chodzić na religię, czy wypowiemy wojnę Rosji, zakręcając jej kurek z gazem :). Tu w Jaworznie raczej trzeba patrzyć na to co zostało zrobione przez JMM. Oczywiście pamiętając kto zasiadał wcześniej w tym stowarzyszeniu. Jeśli już zaś tak często ktoś najeżdźa na buble, to niech będzie łaskawy wspomnieć, że pod programem PODPISAŁA SIĘ TEŻ JAWORZNICKA PLATFORMA OBYWATELSKA, więc dlaczego teraz oni nie ponoszą winy za te wszystkie buble ?. Skoro w Jaworznie program Silberta był programem PO, to razem wspólnie odpowiadają za dobre i złe strony, za zaniedbania i wieloletnie zastoje :). Szkoda że nikt tego nie przypomina. Nagle okazuje się że PO przez te wszystkie lata została za hibernowana i nie uczestniczyła w życiu społecznym i gospodarczym miasta Jaworzna. Rozliczmy Silberta, ale rozliczmy też Platformę w mieście !.

     • Więc już nie jestem krzykaczem?;-)

      Tu wielkiej polemiki nie ma, błąd Silberta Starzyckiego i całej reszty rządzącej miastem, polega na ich pazerności! Taka jest moja ocena!
      To moim zdaniem zaważy na tym, ze Silbert i reszta wybory przegrają! Nie ma społecznego przyzwolenia i nigdy nie będzie, by kosztem mieszkańców ktoś budował swoją fortunę! Niestety na czele tej listy stoi przewodniczący jaworznickiego PiS;-) Jak myślisz dla czego mnie wciąż lubią ludzie i szanują – bo nic nie wziąłem prócz tych siwych włosów na głowie:-))) Chcesz służyć ludziom – służ! Chcesz być związkowcem – bądź! Chcesz być społecznikiem – bądź!
      Ale miej świadomość, ze prędzej czy później ludzie cię osądzą! Pieniądze, to niestety to, czemu wielu ludzi nie potrafi się oprzeć;-)

     • Mylisz się Gunner, nie czmychnąłem było tak… W 1998 roku nabrałem uprawnień do tzw Urlopu Górniczego, miałem przepracowane pod ziemia 20 lat. Faktycznie miałem zamiar odejść gdy przyjechało do mnie 5 górników (ludzi których znałem) z prośbą bym kandydował i stanął na czele związku Kontra. Prośba była poparta informacją, o wszczętym po cichu procesie likwidacji kopalni Jan Kanty. Związek liczył raptem 70 osób, to był styczeń 1999 roku no i się zaczęło:-)) Musiałbyś sięgnąć do archiwum jaworznickich gazet, by mieć świadomość co tam się wtedy działo! Pisały o jednym człowieku tyle, ze w ciągu kilku miesięcy z tych artykułów można było złożyć nakład! W lipcu 1999 roku, ten związek liczył niemal 700 osób, kopalni nie dało się uratować, ale dało się walczyć by zabezpieczyć 2,5 tysiąca załogi. Przeciwko Kontrze stanął nie tylko zarząd, ale pozostałe organizacje związkowe! Wygrałem ta wojnę dla tych ludzi, ale też dla siebie samego! Był to sprawdzian dla mnie, kim jestem – zdałem go Gunner, zdałem na piątkę:-))

     • Dziwne, maksimus. Mój ojciec przerobił na komunie bardzo długo, był przodowym i kombajnistą /4pp/gp2/ i nigdy o tobie nie słyszał. A ty piszesz, że uratowałeś 2500 ludzi przed śmiercią głodową. Te skróty które napisałem w cudzysłowie pewnie znasz. Te skróty może znać tylko ktoś, kto pracował na komunie i są chyba wystarczającą gwarancją na moją prawdomówność .

     • 1998 rok bylo powiadasz? zobacz teraz kto wtedy rzadzil.. niejaki Buzek z AWS Solidarnosc. Szczyt szczytow co? Solidarnosc ktora sie kojarzy ludziom, ze „stoi” w ich obronie, cichaczem jak to mowisz podjela decyzje o likwidacji Kantego. Pojdzmy teraz troszke dalej… lata 2000 i dalej. Siedziales w swoim pokoiku, a za twoimi plecami w budynku obok, niejaki pan K. z Dabrowy Narodowej (z-ca dyrektora) i pan R. z Sosnowca (dyrektor) w najlepsze okradali pozostalosci po Kantym w tzw „likwidacji” Pewnie do dzis nic o tym nie wiesz, bo jakos nie slyszalem zeby ktos na nich doniosl, zostali ukarani. Zyja sobie w najlepsze i chyba nadal pracuja w SRK (spolka restrukturyzacji kopaln). W ich wydaniu, to byla „spolka rozkradania kopaln”

     • Kradli wszyscy, nie chce tego wspominać ani komentować! Nie chce oceniać Solidarności przez pryzmat jednego człowieka, przewodniczącego z Kantego – bo nie była by to rzetelna ocena! Musiałbym też ocenić OPZZ I Kadrę, co to teraz da i komu jest potrzebne?! Nie ma takiego kto by świat naprawił, nie ma takiego co by wszystkich zadowolił! Nie róbcie ze mnie nie wiadomo kogo, nie wspomniałem o tym dla przechwałek! Wywołałeś temat Gunner i się odniosłem – byłem i zrobiłem co należało zrobić! Lumenowi nadmień, ze nie będę z tego tytułu rozpaczał, ze mnie jego ojciec nie zna;-) Ale chętnie się mogę z jego ojcem spotkać skoro on się bo, być może sobie mnie przypomni;-)

      A słuch masz nie najlepszy, bo było dochodzenie prowadzone przez ówczesne PG;-) Prokurator umorzył, a szef PG wyleciał do kryminalnej;-) Taki był wtedy klimat Gunnerku;-)

     • to ze kradli wszyscy, nie znaczy ze dyrektor z jego zastepca mieli przywolenie na wszystko. Zastepca to wogole byl pomyslowy czlowiek. 100 metrow od szybu wynajal pomieszczenie, z ktorego najemca zrobil skup zlomu. To ze ludzie kombinowali i raz na jego oczach sprzedawali to co wywiezli z dolu, na w/w skupie bardzo go zabolalo. Skup za chwile zniknal. Taki byl z niego numer. Sam kradl to bylo dobrze, ukradi jego to juz zle. Pomijam fakt, ze byl chamem i prostakiem, nie liczacym sie z drugim czlowiekiem. Cwaniaczek z bordowego passata B5

     • Trzeba było dać znać – skoro mnie znasz wiesz, ze nie było zmiłuj;-) Szkoda tego, ale to historia – dziwię ci się, ze stanąłeś po tamtej stronie! Nie znasz Pawła, w czasach które wspomniałeś on był chyba szefem w AWS?;-) Patrzyli wszyscy jak się wykrwawiamy, nikt nawet dobrego słowa nie powiedział, ani palcem nie kiwnął…

   • „Nie słuchajcie tych którzy walczą o siebie, o swe stanowiska i przywileje – lecz tych którzy walczą o Was! Jaworzno to wasze miasto, nie Silberta Toszy czy Borońskiego! Każdy ma prawo wyrażenia swej opinii, lecz nikt nie ma prawda narzucania jej innym!”
    Maksiu, ale pojechałeś po bandzie – szacun 🙂 Szkoda, że to nie Ty prowadziłeś tę konwencję. Porwałbyś tłumy do walki, a bez Ciebie wyszło tak jakoś drętwo, jak na szkolnym przestawieniu, a senator miał cały czas taką minę, jakby uczestniczył w stypie.

    • Uśmiechnąłem się, nie wbijaj szpili bo nie wbijesz:-)) Byłem przywódca wodzem, nasze miasto potrzebuje mediatorów a nie wodzów!!

     • Maksiu, tu nie było żadnej szpili do Ciebie. Jak się startuje do walki (kampanii wyborczej), to potrzebny jest przywódca, który pociągnie masy. Na pogrzebowe miny przyjdzie czas po wyborach 😉

   • plat-forma oby-watelska już pokazała co z Polską zrobiła 🙁 dyscypline partyjną będzie musiała trzymać na zgubę Jaworzna 🙁 nic nikt z tym nie zrobi i nie będzie próbował zrobić …

    daruj sobie ten „pr” kilku lat rządów platformy obywatelskiej nie wymarzesz z pamięci Polaków 🙁 cała reszta to bzdury wyssane z palca i obiecanki pod publike …

  • To Pan senator głosował przeciwko szarym obywatelom i szeregowym pracownikom ? Nie mogę w to uwierzyć, człowiek, który chce nam miasto dobrobytu i luksusu stworzyć uciska lud pracujący ? Taki dobry i wspaniały człowiek, a działa przeciw ludowi. 😉

 12. ymmmm… mocny program, naprawdę bardzooo mocny – „On jest zły Ja jestem dobry”… taki konkretny, przejrzysty program…. buhahha 🙂

  • A po co tracić czas na wypisywanie czegoś, co i tak nie będzie realizowane? To bardzo pragmatyczne podejście 🙂

 13. Kpina z wyborcow, niezalezny Lehnort ktorego haslo to „z dala od polityki” startuje z list PO. „Niezaleznosc” made in POlska

 14. Nie ma kandydata z PiSu ani Solidarnej Polski i zważywszy na ostatni sukces Tuska to może to trochę jemu pomóc.

  Na pewno kandydat Śmigielski może liczyć na dobry wynik ale czy na zwycięstwo to będzie mu ciężko.

  • tyle smrodu ile po sobie zostawil po marszalkowaniu w Katowicach, to chyba tylko odciety od mediow wierzy w jego zwyciestwo

   • Śmigielski to najlepszy marszałek w ostatnich latach. Sekuła kontynuuje jego pracę, ale unika dużych projektów, podczas gdy Boguś miał jaja żeby zabrać się za kolej, park chorzowski i remont szpitali. To jest człowiek dużego formatu i to widać w senacie, gdzie jest bardzo szanowany. W Jaworznie również ma bardzo duże poparcie i ogromne szanse na zwycięstwo już w pierwszej turze. Chyba właśnie stąd bierze się tak zażarta krytyka jego osoby.

    • Chyba spadnę z krzesła z wrażenia… Może wspomnij o stadionie śląskim, samolocie i wielu innych sprawach. Gdyby był taki dobry to szedłby dalej do góry, a tak widzi, że miasto to ostatnie koło ratunkowe dla niego…

    • Wreszcie ktoś podziela moją opinię o kandydacie Śmigielskim:-) Na pozór bardzo spokojny, ale coś tam w nim jest, nazwałbym to spokojne wyważone wizjonerstwo!
     To co opisałeś to dalekowzroczność i nowatorstwo – to jest to, co mi się w nim podoba! Napisałem kiedyś, że to przeciwieństwo Pawła Silberta – który moim zdaniem patrzy pod nogi, byle tu i teraz;-) Już abstrahując od tych kolesi-owych posad i apanaży i rad nadzorczych – bo tego nasz pan prezydent powinien się po prostu wstydzić – to te dwie postacie, to całkowite przeciwieństwa!

     Netkuba nam spada z krzesła – a ja twierdzę, że 55.000 głosów w wyborach do senatu nie wziął byle kto, tylko człowiek godny!!

 15. Zabawni jesteście w tym opluwaniu Śmigielskiego bo odważył się konkurować z waszym wielbicielem Silbertem. Ciekawe czy wiecie, że był radnym JMM za pierwszej kadencji Silberta. Bo tak się non stop dopytujecie co zrobił dla Jaworzna. Skoro nic jak twierdzicie to cała pierwsza kadencja Silberta to tylko branie kasy i nic nie robienie?
  Czy za marszałkowania nic nie zrobił dla Jaworzna? Urząd Wojewódzki przydzielił nam środki na budowę Orlika. Dziwne, że przez te „pozostawienie smrodów” nikt mu negatywnej kampanii do senatu nie robił, a co niektórzy zajadli zwolennicy Silberta radowali się z jego wyboru.

  • Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Był radnym JMM, a potem mu sodówa do głowy uderzyła – urok systemu partyjnego. trzeba go oceniać za czyny, a jako marszałek się skompromitował, w roli senatora nie sposób cokolwiek powiedzieć o jego pracy, bo jest posłusznym partyjnym cynglem do głosowania jak sobie góra umyśliła. Dziś występuje przeciwko zmianom Jaworzna w ciągu ostatnich 12 lat. Bo wie, że szanse na fotel w parlamencie ma nikłe. PO rozpętało wojnę w Jaworznie i powinno jako agresor ponieść karę. Coś widzę, że jak z Rosją na Ukrainie – wszyscy wiedzą kot zaczął, kto wysyła zielone ludziki.

   • Swoim głosowaniem za wydłużeniem wieku emerytalnego oraz głosowaniem za poprawkami w kodeksie pracy zmył swoje dotychczasowe dokonania. A fe.

   • Redbaron wymień dokładnie czym się skompromitował jako marszałek. Wymyślasz, że występuje przeciwko zmianom, sam w nich brał udział przecież. Może ma inny pomysł na zmiany? Co do wyborów do senatu to na naszym terenie wygrywał je ze sporą przewagą. Nie wiem skąd przeświadczenie, że nie ma szans? „PO rozpętało wojnę” i dlatego plujecie na Śmigielskiego?

    • Art, błagam – co ma wygrywanie wyborów na marszałka do skuteczności pracy senatorskiej. A do wybitnych osiągnięć jako marszałka należy śląskie: koleje, stadion, karta usług publicznych… Działa któreś?

     • z karta to sa jaja kwadratowe. U nas postawili ta czarna skrzynke ŚKUP w centrum i chyba juz jej tam nie ma. Wiem tez ze byly w Tychach, i tam tez poznikaly. Czyzby teraz sobie przyPOmnieli ze Jaworzno i Tychy, maja swoja komunikacje? I ich skrzynki na nic sie tutaj nie przydadza? jesli tak, to gratuluje POmyslu i marnowaniu publicznych pieniedzy. Kolejny sukces PO

     • Redbaron Koleje Śląskie owszem stworzył i jak widać jeżdżą, wystarczy poczytać kiedy rozpoczęły działalność, a kiedy zakończył marszałkowanie Śmigielski. Rozumiem, że w 7 miesięcy miał zrobić prężnie działającą firmę. ŚKUP się wlecze i wprowadza ją KZKGOP, a marszałek ma tyle do tego że ją dotuje. Stadion to niewypał kilku ekip, ale przede wszystkim ambicja działaczy PZPN, trzeba go było zburzyć i postawić nowy. A że zadaszenie na stadionie nie mogło być wykonane, to chyba nie wina Śmigielskiego tylko projektanta lub wykonawcy.
      Dzięki Śmigielskiemu WPKiW za to jest terenem województwa śląskiego.

     • Stadion Slaski ambicja dzialaczy PZPN? chyba zyjesz na innym swiecie. Ile razy PZPN dawal znaki, ze woli by reprezentacja grala chocby w Koziej Wolce, byle nie na Slaskim? to ze Smigielski nie zorganizowal przetargu, tylko tak sobie wybral firme do remontu, to pewnie nie jego wina a PZPN?
      Koleje Slaskie jezdza, owszem. Ale ze psychicznie chory byl prezesem, ze Katowickie Wodociagu uwalily w nich miliony, to pewnie tez ich wina.
      Marszalek finansuje ŚKUP poprzez dotacje. No popatrz… i taki slepy ze poszly pieniadze na ich „maszynki” do Jaworzna i Tychow, gdzie ich komunikacja nie obsuguje tych terenow. I nagla owe „maszynki” z w/w miast znikaja. Domyslam sie ze wladza w tym przypadku tez nie jest winna
      Szkoda ze z Parkiem Slaskiem znow wybuchla afera, tym razem nt drzew, ale to tez pewnie nie wina wladz. To znow wina samego parku

      To tylko twoje przypadki opisane. I zobacz wszedzie przewija sie Smigielski, jego nastepca i PO. Ale oczywiscie oni sa niewinni… to wina PZPN, KZKGOP, Stadionu Slaskiego, Kolei Slaskich i Katowickich Wodociagow. Wiesz co ci powiem, smieszny jestes, albo az tak zaslepiony w/w osobami i jedynie poprawna politycznie partia w tym kraju, ze tego nie widzisz, nie chcesz widziec, albo tak ci wygodnie

     • Art, dzięki temu, ze park jest śląski to pojawiła się synekurka, i to nie jedna, dla działaczy PO. Tyle w temacie. Ale jesteś zabawny

 16. Stanowczo protestuję przeciwko słowom które Art używasz !. Nikt tutaj nie pluje na Senatora. Takie obrazoburcze słowa zawsze padają tu z ust przeciwników Silberta !. Jak już to pokazują jego dokonania, zaniechania i przedwyborczy blichtr. Jeszcze raz jednoznacznie upominam. Pisanie o Senatorze źle, nie oznacza od razu, że ktoś na niego pluje !. Ten twój język powinieneś sporo pod szlifować !. Trochę kultury powinieneś okazać, bo swoim językiem chcesz udowodnić jaka to opozycja dla PO jest zła i niedobra !.

  • Lumen, kto jak kto ale ty raczej przemilcz nie które kwestie;-) Jesteście tu po to by pluć szczuć i podpuszczać, przeciwnik jeden – kontrkandydat na stanowisko prezydenta miasta Bogusław Śmigielski!

   Ja ostro się wypowiadam o rządach Silberta, ale mam do tego moralne prawo! Broniłem i bronie ludzi przed takimi jak Silbert Starzycki Nosal Natonek i ta cała reszta – pijawek na żywym jaworznickim organizmie! Chcesz pracować dla ludzi pracuj, nikt ci nie broni, ale rób to w godny sposób- taka maksyma im powinna przyświecać!
   A przyświeca pazerność, chęć zysku i dobrego życia;-) Pokaż klasę, bądź innowacyjny przedsiębiorczy – a będę pierwszy który krzyknie, tak temu człowiekowi się należy! Należy bo miasto ma z tego korzyści, bo nam mieszkańcom się opłaca utrzymywać takiego człowieka! Wierzę w Śmigielskiego, bo wierzę w zmiany! Wierzę w ukrócenie tego rozpasania władzy! A głosowanie za niepopularnymi decyzjami uważam za akt odwagi, bo kraj to nie ty ani ja Lumen!!!

   Ja stanę twarza twarz z Silbertem i mu powiem, to samo co tutaj piszę! A ty staniesz z ze Śmigielskim?!

  • Lumen to dlaczego nie podacie jakiegoś namacalnego dowodu na poparcie swoich słów? Ogólniki nie poparte konkretnymi przykładami to po prostu zwykłe szczucie. Byłeś jednym z zadowolonych osób, że Śmigielski został wybrany senatorem? Jeżeli tak to raczej marszałkowanie ci wtedy nie przeszkadzało.
   Nie wiem skąd się bierze przeciwnikom Śmigielskiego, że skoro jest przeciwko Silbertowi to jest przeciwko 12 lat tego co się w Jaworznie działo. Pamiętaj, że te 11 lat z 12 to wspólna praca PO z JMM. I nagłe przypisywanie sobie tylko zasług przez JMM to po prostu oszustwo. Kłamcy po prostu stają się niewiarygodni.

 17. Wizja idealnego Jaworzna to takie gdzie każdy znalazłby coś dla siebie. Np za niedługo będziemy mieć kino, ale sympatycy sportu mają tu pustynie I oto ten cały problem. Bo idąc tokiem myślenie niektórych że jak ktoś chce sport to niech wsiada na rower to równie dobrze można powiedzieć :

  CHCESZ IŚĆ DO KINA? TO SOBIE WŁĄCZ FILM W DOMU I MASZ KINO.

 18. Mialem już nie pisać ale co mi tam.
  Panie Zdzisławie chce pan wmówić ludziom, że jak wygra Śmigielski to nie zatrudni żadnego znajomego, żadnego członka PO na żadnym stanowisku w UM i w spółkach miejskich? I mamy w to uwierzyć? Skoro wrzuca pan PiS do jednego wora (Jaworznicki i Warszawski) to dlaczego w przypadku PO ma być inaczej? A Warszawska PO to zaraza. Setki pracowników w Warszawskim UM to członkowie PO również w spółkach miejskich. Na 49 urzędników w ratuszu od unijnych dotacji 49 należy do PO. Zarzucasz że Silbert zwiększył zatrudnienie w UM i to są jego znajomi. PO zwiększyła podczas swoich rządów zatrudnienie w administracji o ponad chyba 20 000 urzędników a przy tym coraz więcej zadań zwala na samorządy nie dając na to pieniędzy. Kolejny przykład z działań PO? Pan Grad członek PO ucieka ze spółki która miała budować elektrownie atomową (zarabiał ok 11 000 zł) i ląduje w TAURONIE na stołku vice prezesa za ponad 80 000 zł Rozumiem że za fachowość a nie przynależność do PO hihihihi
  Wiesz ja też się boję PiSu ideologicznie. Ale na pewno są uczciwsi niż PO które nie ma zahamowań. I takiego PO też się boję bo nie szanują ludzi pracy tylko patrzą na siebie i swoje interesy.

  • I z tymi z PO którzy nie mają zahamowań, JMM tworzyło koalicje? z ta ‚okrutną’ partią?

   Tak samo nie uwierzę w bajki że Saługa i Śmigielski nie przyczynili się do rozwoju miasta. Oj, szkoda że nie można cofnąc czasu i sprawdzic jakby sie potoczył rozwój naszego miasta gdyby te osoby nie istniały.

   Sukces w dowolnej dziedzinie to zawsze gra zespołowa i każdy do tego sukcesu jakaś cegiełke dołożył.

   • W drużynie Śmigielskiego nie ma wielu znamienitych postaci, które jesienią rzucały legitymacjami PO w proteście. Za to są ludzie, którzy się do niczego nie przyczyniali, jedynie do kompromitacji. Jakaś trójca wielbicieli Rydzyka, niespełniona bibliotekarka, która pójdzie z każdym przeciwko Silbertowi i zawrze każdy sojusz, bo się zawzięła, jakiś prezes co z dala od polityki był i podobne im dziwne środowisko. To co występuje dziś pod nazwą PO nie ma nic wspólnego z dobrymi zmianami w mieście ostatnich lat.

    • ‚W drużynie Śmigielskiego nie ma wielu znamienitych postaci’
     Jeden przykład tej znamienitości proszę podać i przypisać do osoby?;-)

     • Zdzichu zarzekales sie ze jestes apolityczny, a na kazdym kroku atakujesz JMM, PIS i prezydenta, chwalac przy tym PO, posla i senatora. Wiesz co teraz zrobie? po raz drugi nazwe cie klamca

     • Powiedziałem, jesteś bohater – to twarzą w twarz proszę! Wiesz, ze cie lubię więc nie psuj tego! Kogo tu chwalę?
      Proszę o przykład jeden jedyny tych znamienitości?!

     • Rafał Łabaj, niedoszły kandydat PO na Prezydenta Jaworzna w 2010 i kandydat tej partii do sejmiku samorządowego. No i co przyboczny senatorski?

     • W czym?! Zapytałem Redbarona, o te znamienite postacie które opuściły jaworznickie PO, uważasz to za jakiś hymn pochwalny na cześć Śmigielskiego?;-)
      Twierdzisz, ze w tym pytaniu atakuje PiS i JMM?;-) Ogarnij się Gunner!

     • Co w nim takiego znamienitego, prosiłem o przykład?! Co zrobił dla miasta, czym się wsławił?;-) Czegoś może dokonał wartościowego dla miasta, a ja o tym nie wiem?;-)

     • Boroński – PO wystawiło go na kandydata do Parlamentu Europejskiego, nie pamiętasz? To PO wystawia byle kogo? Ludzi bez osiągnięć? Nie będących najlepszymi z najlepszych? Co ty opowiadasz? Do Paaaaarlamennntu Euuuuropejskiego byle kogo? Nie boisz się, że oberwiesz za podważanie linii partyjnej?

     • Los zdarzył, ze stanęliśmy na przeciwko siebie! Tym się różnimy, ze ty robisz by utrzymać rodzinę, a ja z przekonania, ze bronię dobrej sprawy! Zażądaj podwyżki skoro masz takiego przeciwnika;-)
      A tak poważnie, to jeśli przestaniecie na tym forum podgryzać, podjudzać i insynuować, ja chętnie zajmę się własnymi sprawami;-) Ci których atakujecie być może nie, ale ja sobie doskonale zdaję sprawę, jaki to ma skutek społeczny! Tomek to dobrze zorganizował, przewidział niemal wszystko – prócz mnie;-) Podwyżkę masz na bank:-))

     • Słuchaj Redbaranie, piszesz do Maksimusa:-)) To w czym ta znamienitość się okazała miastu, że kandydował tak?;-)
      Nooo to różne mamy oceny znamienitości;-) Wcale się się więc nie dziwię, że P.Silbert taki dla ciebie znamienity;-)

     • Panie Boroński, pańskie kłamstwa, insynuacje i zachowanie na tym forum narobiło pańskim patronom wiele kłopotu. Oni doskonale wiedzą jak bardzo muszą się za pańskie teksty wstydzić i jakie z tego tytuły poniosą straty. Doskonale widać jakiego rodzaju nieakceptowaną przez ludzi politykę uprawiacie. Pana zasługi dla Jaworzna są wielkie. Uzmysłowił pan wielu wahającym się – trzeba od was trzymać się z daleka. Jesteście żałośni jak pański pobyt na tym forum. Wielkie dzięki.

     • To w to wierzysz co piszesz?;-)
      Na mieście się mówi, ze dostajecie baty a ty w to wierzysz, ze te twoje bzdury robią jakieś wrażenie?;-)
      Nie zdajesz sobie chłopie sprawy ilu ludzi mi kibicuje, nie zdajesz!!! I nie zdajesz sobie sprawy ilu was obserwuje, pobawić to wy się możecie, wiesz czym:-)))

   • PAVEL 7 lat temu PO wygrywając wybory była nadzieją Polaków. Sam na nich głosowałem. Później niestety z roku na rok ich obietnice zaczęły się coraz bardziej rozjeżdżać. Ciągłe afery, wysokie odprawy, setki tysięcy zł za zrywanie kontraktów, kolesiostwo pokazały że coś z tą partią się stało złego. A nie tak miało być. Ja nie twierdzę że bardziej Saługa niż Śmigielski nie przyłożył się do rozwoju Jaworzna. Choć dowodów za bardzo na to nie ma. Gdyby nie urzędnicy UM, ci zwykli uczciwie pracujący nie posiedli umiejętności pisania dobrych projektów to ani Saługa ani nikt by nic dla Jaworzna nie załatwili. I wiemy że Saługa szlifował klamki kiedy to min. infrastruktury z PO nie przyznał dotacji z UE na obwodnicę DN robiąc wszystko aby tą drogę sfinansował w jakiejś części budżet państwa. Ale czy coś pomógł w czymś miastu Śmigielski? nie słyszałem. Pamiętaj że od zawiązania koalicji PO, JMM, PiS minęło prawie 12 lat. Wiele się w tym czasie zmieniło. U wszystkich. Wtedy PO całkiem inaczej się jawiło.

  • Janusz66 przykładów ogólnopolskich z obu stron można by mnożyć. Za PiS szefem wywiadu wojskowego został komendant straży miejskiej i został mianowany generałem, takiego szybkiego awansu na świecie nie było nigdzie, nawet Napoleon tak szybko nie awansował. To będzie chyba najbardziej istotny przykład bo chodziło o bezpieczeństwo państwa i żołnierzy na misjach. Nie o jakieś tam pieniądze w spółkach, tylko czasami o ludzkie życie. Czy są uczciwsi? Pamiętam czystki w TVP i Polskim Radio i te kontrakty dla dyrektorów, które zostały pozmieniane gdy PiS zdawał władze. Odprawy poprawiono im wtedy na gigantyczne.
   Wróćmy jednak na nasze podwórko. PKM działa ok, MPWiK podobnie ale czy nie ma przerostu zatrudnienia w administracji? Do MZNK można mieć sporo zastrzeżeń w wykonywaniu obowiązków. W obsadzeniu Agencji Rynku Lokalnego wiemy jakie były kryteria i jaką przeszłością zawodową legitymuje się prezes. Obiecano nam przetargi na funkcje prezesów i że ma się liczyć fachowość. Jak widać nie wszędzie.

   • Art masz rację. Ja twierdzę że i jedni i drudzy są sobie warci. Po SLD nowa koalicja (JMM, PO, PiS) wykosiła wszystkich i obsadziła swoimi. Teraz PO gra osobno. Nie wiem kto wygra. Ale jeśli wygra PO to wykosi JMM i PiS i obsadzi swoimi urząd i spółki miejski. Nie ma co do tego wątpliwości bo tłumaczenie będzie jedno jak zawsze. Brak zaufania i inny pomysł na miasto. I tak to już jest w tym kraju i miastach. Oczywiście Jaworzno nie jest wyjątkiem. Mimo wszystko że mam wiele zastrzeżeń do PiSu a w szczególności do jego ideologi, szaleństwa Soleńskiego, nienawiści itp to myślę że aż takiego kolesiostwa tam nie ma. Choć może się mylę. Dla mnie najlepiej by było jak by w mieście wygrywali społecznicy, ludzie bezpartyjni a nie partie polityczne.

    • Prawie rok temu napisałem Ci, ze jak nie „politykierujesz” to można rzeczowo z Tobą pogadać ..
     powyżej nadal „politykierujesz” ale …. rzeczowo 😛

 19. Art, jak dobrze czytam papiery JMM, to o konkursach była mowa w pierwszej kadencji, potem umowy wyborcze tematu nie podnosiły, więc nie wiem o co się czepiasz. Mnie jest obojętne jak będą powoływani szefowie instytucji miejskich byle one dobrze działały. Jak będą działały źle, to Silberta wyborcy rozliczą.
  Dobrze pamięta, że dwóch pierwszych dyrektorów MZDiM to była jakaś porażka. Na szczęście pierwszego – Gardonia PO wzięła sobie na szefa Przewozów Regionalnych gdzie poległ na całej linii. Za niego pojawił się wybrany w konkursie jakiś facet z Dąbrowy Górniczej powiązany z PO. Mam kolegę w MZDiM – opowiadał jaka to była chodząca niekompetencja. Teraz MZDiM rządzi „faszysta” i Matysiki mają pretensje – za dużo robią, asfaltują, poprawiają, chodnikują. Jakby jakieś wybory były zaraz :D. No to ja rozumiem.

  • Redbaron chcesz powiedzieć, że pomimo konkursów za rządów Silberta do władzy dochodzili „kolesie” a nie fachowcy? Czyli nawet tej obietnicy wyborczej nie potrafił spełnić.
   Teraz „koleś” w ARL poprosił o budynek jako wkład do spółki, której miasto jest mniejszościowym akcjonariuszem. Tracimy majątek miasta.

  • Tak, miasto rozwija sie dynamicznie, ale niektórymi zachowaniami prezydent aż sam sie prosi aby mu podziękowac. Np arogancja, leckeważenie tematu sportu i nie przyscie na debate o sporcie. Ale byc może znów zagłosuje na niego, niewiem zobacze. W kazdym razie nawet jak przegra to nie będe płakał po Silbercie.

 20. Panie Sebastianie, Pani od urodzenia ja od pokoleń! Też kocham swoje miasto, nie kocham darmozjadów którzy doją jego zasoby finansowe!

  • Wolisz sam doić. Z obecnymi kolegami. Wielkie dzięki – odkrywasz karty. Program polega na tym – Silbert musi odejść, bo teraz nasz czas na dojenie kasy. Tylko po działalności waszej partii zostaje popiół i wydojone zasoby finansowe.

   • Panie kochany, toż ja nawet kozy wydoić nie potrafię a Pan mnie o takie rzeczy posądzasz?;-) Prosiłem wiele razy, byś Pan nie mierzył ludzi swa miarą, bo to zła miara! Czy wie pan o tym, ze nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie i uczciwie?:-)

 21. ‚Silbert musi odejść, bo teraz nasz czas na dojenie kasy’ – szczególnie proszę byście Państwo zwrócili uwagę na ten akapit:-)) W końcu się przyznał, że doją:-))

 22. Matole: „Panie Sebastianie, Pani od urodzenia ja od pokoleń! Też kocham swoje miasto, nie kocham darmozjadów którzy doją jego zasoby finansowe!” – to cytat z ciebie. Myśl!!!

 23. Heh. Nawet Jogurt na spocie się załapał. Ale idzie ku dobremu. Pewnie będziemy mieli przynajmniej lotnisko, awionetkę i samochód wzięty w leasing na „nowego prezydenta”. Że o stadionie budowanym przez dekadę nie wspomnę. Oczywiście wszystko to dla dobra miasta. 😉

Comments are closed.