REKLAMA

Uczęszczają do szóstej klasy szkoły podstawowej i ciężko trenują pod kierunkiem Romualda Engela i Bartosza Waligóry. Mowa o zawodnikach UKS Jedynka, którzy w tym sezonie zostali zgłoszeni do Śląskiej Ligi Młodzików. 13 młodych zawodników regularnie trenuje na sali sportowej w Gimnazjum nr 1.

Trenerzy Engel i Waligóra podczas treningów zwracają uwagę w głównej mierze na aspekty techniczne młodych zawodników i to w tym kierunku szkolą, miejmy nadzieję, przyszłych siatkarzy. Szóstoklasiści grają głównie w tzw. mini siatkówkę, czyli albo „jeden na jednego”, albo „dwóch na dwóch”, lub też „czterech na czterech”.

Zainteresowanie siatkówką zdecydowanie wzrosło, szczególnie teraz, po wywalczeniu przez Polską reprezentację tytułu Mistrza Świata. Wiele mówi się o słabej kulturze fizycznej wśród dzieci. Jak mówi trener Waligóra w przypadku tych młodych chłopców jest to nieprawda. Prowadzą sportowy tryb życia i dbają o swoje zdrowie. Uczęszczają również do klas sportowych.

Trenera Romualda Engela nie trzeba specjalnie przedstawiać pasjonatom siatkówki w naszym mieście. To spod jego ręki wyszedł między innymi Paweł Adamajtis.

Drużyny takie jak UKS Jedynka to bardzo dobry prognostyk na przyszłość siatkówki w mieście. Jako że trenerzy są powiązani z sekcjami siatkarskimi Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, to można się spodziewać, że już za parę lat dołączą do III-ligowego zespołu lub nawet II-ligowego.

Trenerzy zachęcają także uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w treningach, które odbywają się w Gimnazjum nr 1 w środy i piątki w godzinach od 17:00 do 18:30.

Skład drużyny UKS Jedynka: Boba Damian, Bolek Szymon, Deszcz Bartosz, Duda Marcin, Jędrzejczak Jakub, Knop Dawid, Pawlik Kamil, Rudzki Wiktor, Rylski Szymon, Sarek Sebastian, Skorus Patryk, Tomasiak Kamil, Warmuz Patryk.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki