REKLAMA

Po zmianie organizacji ruchu na ul. św. Barbary i Obrońców Poczty Gdańskiej mieszkańcy są niezadowoleni. Od momentu, gdy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej stała się jednokierunkowa na krótkim fragmencie od ul. św. Wojciecha wszystkie samochody, przemieszczające się w kierunku centrum przejeżdżają ul. św. Barbary. Dla mieszkańców pobliskich domów stało się to uciążliwe, bo do tej pory na tej ulicy nie było takiego natężenia ruchu.

Mieszkańcy zebrali już podpisy pod petycją do prezydenta miasta, w której wyrażają swoje zaniepokojenie i zwracają uwagę, że w obecnej sytuacji nie mogą nawet otworzyć okien w swoich domach, bo hałas przejeżdżających pojazdów jest zbyt uciążliwy. Podkreślają także, że od momentu zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. św. Barbary z ul. Waryńskiego regularnie dochodzi do kolizji i wypadków. Wcześniej takie kolizje raczej się nie zdarzały, a jeśli już, to bardzo rzadko.

Petycja trafiła już do prezydenta. Sprawie będziemy się przyglądali na bieżąco.

Petycja do Prezydenta Miasta Jaworzna:

Szanowny panie,

my, mieszkańcy i właściciela posesji zlokalizowanych przy ul. św. Barbary pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie wprowadzoną nową organizacją ruchu. Po zmianie, natężenie ruchu na naszej ulicy wzrosło kilkukrotnie. Wpływa to na dyskomfort w naszych mieszkaniach, zwiększa zagrożenie dla pieszych oraz jest przyczyną kolizji.

– Poziom hałasu w naszych mieszkaniach wzrósł w znacznym stopniu. Aktualnie otwieranie okien skierowanych na ulicę jest niemożliwe.

– Przy tej ulicy parkuje wiele samochodów, co jest dodatkowym zagrożeniem.

– Na skrzyżowaniu ulic św. Barbary i ul. Waryńskiego od momentu wprowadzenia nowej organizacji ruchu doszło do kilku kolizji w przeciągu miesiąca. Wcześniej takie zdarzenia nie były odnotowywane w tym miejscu.

Pod petycją podpisali się niemal wszyscy mieszkańcy ul. św. Barbary.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

7 KOMENTARZE

  1. Na ul. Św. Wojciecha też jest duzy ruch może ją zamkniemy ?, bo jak otwieram okno to hałas poruszających się samochodów mi przeszkadza. Ludzie opanujcie się droga jest po to aby po niej jeździły auta, chyba że wskakujemy na rowery !

    • Dokładnie. Pozamykać wszystkie drogi, żeby można było okna otwierać. 🙂 Drodzy mieszkańcy takie są uroki mieszkania w centrum miasta.. Zawsze można się przenieść na jakąś wiejską dzielnicę koło lasu. 🙂

  2. Ul. Św. Barbary powinna być zamknięta, tak aby samochody przeniosły się na ul. Drabika.

    „Na ul. Św. Wojciecha też jest duzy ruch może ją zamkniemy ?”

    Jestem za (przynajmniej jeśli chodzi o wąski fragment blisko centrum miasta). Tylko najpierw trzeba byłoby zbudować obwodnicę do niej – łącznik między św. Wojciecha/Obwodnicą Północną a 11. listopada. Mam nadzieję, że mieszkańcy św. Wojciecha kiedyś zaczną protestować przeciwko ruchowi samochodów w pobliżu ich domów, bo bez tego budowa takiej obwodnicy byłaby odebrana jako „stawianie asfaltowych pomników”. Aha, jest jeden problem: droga przebiegałaby w pobliżu ogródków działkowych… no ale coś za coś.

  3. z kolizjami mają mieszkańcy rację, jak widać nasi „drogowcy” nie zawsze potrafią przemyśleć swe decyzje. Dewiza „jakoś to będzie” wciąż żywa. W niektórych miejscach w mieście, mniej niebezpiecznych, postawiono słupki na zakrętach, tu przynajmniej wyeliminowałyby blisko parkujące samochody i pewnie polepszyłoby to widoczność na skrzyżowaniu