Smak jajecznicy z ogniska z nietypowym dodatkiem, tak dzień po Zielonych Świątkach spędzili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaworznie. W GEOsferze przypomnieli oni o dawnej tradycji, znanej w naszym województwie oraz u naszych sąsiadów.

REKLAMA

Seniorzy spotkali się na świeżym powietrzu, aby ten dzień spędzi w nietypowym sposób. Główną atrakcją było wspólne przygotowanie jajecznicy z pokrzywą. Jak podkreślają, jest to zwyczaj powoli odchodzący w niepamięć. A takie imprezy mają na celu kultywowanie tradycji, którą seniorzy pamiętają z rodzinnych domów.
Panie dokładnie wyjaśniły, jak przyrządzić taką jajecznice, jak się okazało, nie jest to wcale trudne.
Wspólne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy ognisku i oczywiści przy głównym daniu tego dnia.
To kolejna już impreza zorganizowana przez seniorów z jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi seniorzy zdecydowanie zaprzeczają stereotypowi starszej osoby spędzającej czas wyłącznie w domu przed telewizorem. Rozpiera ich energia i pełni werwy biorą udział w licznych wyjazdach, wycieczkach i przygotowanych atrakcjach. Stawiają sobie za cel aktywne spędzanie czasu, którego mają teraz sporo. Chcą ciągle iść do przodu i caly czas są głodni nowych wrażeń.