REKLAMA

Przy Szkole Podstawowej nr 18 w ubiegłym roku powstało nowe boisko o nawierzchni poliuretanowej oraz bieżnia na potrzeby zajęć z wychowania fizycznego. Projekt został wykonany za blisko 140 tys. złotych w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 2014. We wtorek w szkole odbyła się uroczystość otwarcia boiska. Pytanie tylko – czy boisko faktycznie jest ukończone?

Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 Anna Hassa, która nie kryje radości, że placówka w końcu posiada nowoczesny obiekt. Zadowolony jest również radny Janusz Ciołczyk, który uważa, że takich miejsc, jak to, brakuje w Ciężkowicach. W ramach projektu powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 9 na 18 metrów z poboczami, bieżnia dwutorowa o długości 68 metrów, zeskocznia do skoku w dal oraz chodniki.

Wybudowanie nowego obiektu to z pewnością powód do radości, jednakże sposób, w jaki został on wykonany może budzić pewne zastrzeżenia. W niektórych miejscach powierzchnia boiska jest już pozrywana, a kostki które oddzielają bieżnię od boiska… po prostu się ruszają. Wydaje się to być kwestią czasu, aż wszystkie wypadną.

jbo2Tak wykonana jest kostka

jbo3A tak jest nieco dalej

Problemem są także słupki do gry w siatkówkę, które nie są zabezpieczone osłonami amortyzującymi uderzenie. Aż strach pomyśleć co może się stać gdy rozpędzone dziecko zderzy się z metalowym słupem. Dodatkowo wątpliwości może budzić wybudowanie boiska na skarpie.

jboStrach pomyśleć co może się wydarzyć jeśli w taki słupek uderzy rozpędzone dziecko

Krawędź boiska od skarpy dzieli odległość zaledwie około 1 metra. Jak poinformował podczas uroczystego otwarcia boiska wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek ma ono zostać dodatkowo ogrodzone, a w przyszłości ma również zostać zainstalowany monitoring.

Z boiska mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. W godzinach lekcyjnych będzie ono użytkowane w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki