W jaworznickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Lompy w Katowicach odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs o zawodach. Organizatorem konkursu „Świat zawodów” były dwie ponadgimnazjalne szkoły, które zaprosiły zarówno gimnazjalistów oraz uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w gali.

REKLAMA

Przed ogłoszeniem wyników, na które wszyscy gimnazjaliści czekali z niecierpliwością, zaproszeni goście, czyli uczniowie SP nr 16 wzięli udział w małym konkursie z wiedzy o zawodach. Pięciu odważnych śmiałków bez większego problemu porodziło sobie z 4 rundami, wykazując się znajomością zarówno łatwych do odgadnięcia zawodów oraz tych trudniejszych.

Po wręczeniu nagród dla zwycięzców zabawy nadszedł czas na poznanie finalistów konkursu.
Organizatorzy podkreślili, że nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie, zaskakiwały pomysłowością wyboru zawodu oraz wyjątkowym sposobem opisania go.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Julia Wierzbik z Gimnazjum nr 4 za wiersz „Psychoterapeuta”, drugie zajęła Emilia Szafran z Gimnazjum nr 2 za wiersz „Doktor od naszych przyjaciół”. Trzecie miejsce przypadło Ilonie Szrejko również z Gimnazjum nr 2 za wiersz o niani.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Konkursowe jury wręczyło także 4 wyróżnienia:
Bartosz Orzechowski z gimnazjum nr 3, autor wiersza „Strażak”
Natalia Mrozowska z Gimnazjum nr 3 za wiersz „Listonosz”
Maria Migas z Gimnazjum nr 4, która napisała wiersz „Przyrodnik Słomka” oraz
Nikola Chrapek za wiersz „Policjant”
Organizatorzy skierowali także podziękowania na ręce nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Nagrodzone utwory zostały również wydane w formie książkowej oraz w formie nagrań na płytach, a całość została dopełniona animacją przygotowaną przez uczniów z ZSP nr 5.
Kolejna edycja konkursu już za rok.

BIBLIOTEKA