REKLAMA

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w Jaworznie w sobotę i niedzielę.

W sobotę o godzinie 9:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta rozpoczną się finały Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”.

O godzinie 10:00 w Domu Kultury w Szczakowej odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W ramach festynu przewidziano między innymi: spektakl teatralny dla dzieci, warsztaty, konkursy i zabawy. Dzień Dziecka będzie również obchodzony w Klubie „Kasztan”. Impreza z okazji tego święta, pt. „Kraina Baśni i Zabawy” rozpocznie się o godzinie 11:00.

W sobotę świętować będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik, która w tym roku obchodzi 55-lecie istnienia. Z tej okazji na stadionie Azotania przy ul. Moniuszki odbędzie się Festyn Rodzinny, w ramach którego przewidziano wiele atrakcji. Początek o godzinie 10:00. Koniec – późnym wieczorem.

115. rocznicę powstania obchodzi Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Narodowej. Z okazji tej rocznicy w Klubie „Strażak” odbędzie się festyn z występami zespołu Dąbrowianki i dzieci z klubu Niko. Początek uroczystości w sobotę o godzinie 15:00.

Kolejne spotkanie w ramach IV ligi, gr. śląskiej II rozegrają podopieczni trenera Andrzeja Sermaka. Szczakowianka Jaworzno o godzinie 17:00 podejmie w Szczakowej Jedność Przyszowice. O tej samej godzinie na murawę wybiegną piłkarze Ciężkowianki Jaworzno, którzy w ramach chrzanowskiej A-klasy zmierzą się z UKS Regulice.

W niedzielę o godzinie 14:00 we Wspólnocie Betlejem odbędzie się Dzień Dziecka z ZDR3+ Jaworzno. W ramach obchodów przewidziano między innymi: gry, zabawy, malowanie twarzy oraz paznokci, ognisko i kiełbaski z grilla, a także konkursy z nagrodami.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowały Muzeum Miasta Jaworzna i Pracownia Talentu. W Muzeum o godzinie 15:30 odbędzie się koncert z okazji Dnia Dziecka pt. „Dzieciaki i Dęciaki”.

Zwieńczeniem dnia będzie kolejny mecz w wykonaniu Victorii 1918 Jaworzno. Podopieczni trenera Waldemara Boćkowskiego zagrają o godzinie 17:00 z liderem chrzanowskiej B-klasy – Polonią Luszowice.

W weekend mecz wyjazdowy rozegra byczyńska Zgoda. Piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Skopowskiego zmierzą się z Arką Babice w niedzielę o godzinie 17:00. Pauzować będą za to rezerwy Szczakowianki Jaworzno.

Sobota:

9:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Finały Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”.

10:00 – Dom Kultury w Szczakowej – Festyn z okazji Dnia Dziecka ze współpracą TPMJ koło „Szczakowa”. W programie: spektakl teatralny dla dzieci, warsztaty, konkursy i zabawy.

10:00 – Stadion Azotania, ul. Moniuszki – Festyn Rodzinny z okazji 55-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik.

11:00 – Klub „Kasztan” – „Kraina Baśni i Zabawy” – impreza z okazji Dnia Dziecka.

15:00 – Klub „Strażak” – Uroczystości związane z obchodami 115. rocznicy powstania OSP w Dąbrowie Narodowej. W ramach obchodów: festyn z występami zespołu Dąbrowianki i dzieci z klubu Niko.

17:00 – Stadion JSP Szczakowianka – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – Jedność Przyszowice.

17:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – UKS Regulice.

Niedziela:

14:00 – Wspólnota Betlejem – Dzień Dziecka z ZDR3+. W programie: gry, zabawy, konkursy, malowanie twarzy i inne.

15:30 – Muzeum Miasta Jaworzna – „Dzieciaki i Dęciaki” – koncert przygotowany dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej B-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Polonia Luszowice.

Mecze wyjazdowe:

Arka Babice – Zgoda Byczyna – 31 maja, godz. 17:00

Szczakowianka II Jaworzno – pauza

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki