REKLAMA

Mega Rally Team, czyli Marcin Sobiech i Inez Kieliba nie zwalniają tempa. W rozegranej 13 i 14 czerwca w miejscowości Czarne trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych zajęli drugie miejsce w swojej klasie.

Do zawodów zgłosiło się łącznie około 80 ekip z całego kraju. Ekipa Sobiech/Kieliba startowała w swojej sztandarowej kategorii, czyli T2, jadąc mitsubishi pajero. Wszystkie załogi miały do pokonania 11-kilometrowy prolog oraz trzy odcinki o długości 50 km każdy.

W trakcie prologu załogi musiały się zmierzyć z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Padający deszcz z gradem i bardzo śliska trasa zdecydowanie utrudniały prowadzenie pojazdu. Mimo to ekipa Mega Rally Team sprostała wyzwaniu i zwyciężyła w prologu.

Podczas odcinków specjalnych rajdowcy musieli już sprostać zgoła innym warunkom pogodowym. Bardzo wysoka temperatura powodowała, że w prowadzenie pojazdu trzeba było włożyć znacznie więcej energii. Ciepłe kombinezony z pewnością nie ułatwiały tego zadania.

Marcin Sobiech i Inez Kieliba zwyciężyli dwa pierwsze odcinki. Jedynie podczas ostatniego uplasowali się na drugim stopniu podium, co dało im drugie miejsce w klasie T2. Jednocześnie jaworznianie utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolejny etap już w lipcu. W dniach od 11-13 lipca w Warszawie odbędzie się czwarta runda Mistrzostw – BAJA Warszawa. Trzymamy kciuki za ekipę Mega Rally Team.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki