REKLAMA

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w Jaworznie w sobotę i niedzielę.

W sobotę w Szczakowej odbędzie się XIV Festyn Elżbietański. W programie Festynu przewidziano między innymi: występy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, występy uczniów jaworznickich szkół, jaworznickich zespołów ludowych oraz koncert zespołu New Life’M. W programie także gry, zabawy, liczne atrakcje dla dzieci oraz loterie. Początek przy Parafii w Szczakowej o godzinie 14:30.

O godzinie 10:30 Klub „Wega” z Ciężkowic organizuje uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu ku czci rozstrzelanych mieszkańców Ciężkowic w 75. rocznicę egzekucji.

Klub „Gigant” przygotował atrakcje dla najmłodszych. O godzinie 13:00 w Klubie odbędą się zabawy parateatralne pt. „Słowo, gest, ruch”. Będą to zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży.

O godzinie 17:00 na murawę stadionu w Byczynie wybiegną piłkarze Zgody. Tym razem podopieczni trenera Jacka Skopowskiego zmierzą się z Koroną Lgota.

Zwieńczeniem dnia będzie zabawa w rytmach minionego pokolenia pt. „Wehikuł czasu”. Początek imprezy o godzinie 19:00 w Domu Kultury w Jeleniu.

W niedzielę nie lada gratka dla fanów piłki nożnej. W ramach imprezy charytatywnej „Gramy dla Pawła” Victoria 1918 Jaworzno organizuje mecz piłkarski pomiędzy Gwarkiem Zabrze Oldboys Team, a Oldboyami Victorii 1918 Jaworzno. W składach obydwu drużyn wystąpią między innymi: Kamil Kosowski, Ryszard Czerwiec, Bogdan Pikuta, Marcin Kuźba, Jan Urban, Andrzej Sermak czy Krzysztof Urban. Początek imprezy o godzinie 14:00, natomiast mecz przewidziano na godzinę 16:00.

W ten weekend mecze wyjazdowe rozegrają jaworznickie drużyny piłkarskie. Wszystkie spotkania odbędą się w sobotę. O godzinie 11:00 Ciężkowianka Jaworzno zagra na wyjeździe z Unią Kwaczała. Rezerwy Szczakowianki zmierzą się w ramach sosnowieckiej B-klasy z KS Góra Siewierska. Natomiast pierwsza drużyna „biało-czerwonych” pojedzie do Raciborza, gdzie o godzinie 17:00 zagra z miejscową Unią.

W ten weekend nie będzie grała Victoria 1918 Jaworzno, która w ramach przedostatniej kolejki chrzanowskiej B-klasy sezonu 2014/15 otrzyma walkower za mecz z Koroną Trzebinia, która to wycofała się z rozgrywek.

Sobota:

9:00 – Dom Kultury w Szczakowej – XIV Festyn Elżbietański, Festyn przy Parafii rozpocznie się o godz. 14:30.

10:30 – Klub „Wega” – Uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu ku czci rozstrzelanych mieszkańców Ciężkowic – w 75. rocznicę egzekucji.

13:00 – Klub „Gigant” – Słowo, gest, ruch – zabawy parateatralne – zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży.

17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Korona Lgota.

19:00 – Dom Kultury w Jeleniu – Wehikuł czasu – zabawa w rytmach minionego pokolenia.

Niedziela:

14:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska – impreza charytatywna pt. „Gramy dla Pawła”. W planach min. mecz Gwarek Zabrze Oldboys Team – Oldboye Victoria 1918 Jaworzno. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Mecze wyjazdowe:

Unia Kwaczała – Ciężkowianka Jaworzno, 6 czerwca, godz. 11:00

KS Góra Siewierska – Szczakowianka II Jaworzno, 6 czerwca, godz. 16:00

Unia Racibórz – Szczakowianka Jaworzno, 6 czerwca, godz. 17:00

Victoria 1918 Jaworzno – Korona Trzebinia 3:0 (walkower)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki