REKLAMA

Harwankowski i Przybyła ze złotymi medalami na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Grudziądzu. Na odbywającej się w Grudziądzu XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartowało dwóch naszych reprezentantów , którzy zdobyli kwalifikacje w marcowych Mistrzostwach Śląska w Sosnowcu. Aktualny Mistrz Śląska w kategorii wagowej do 46kg kadet Dominik Harwankowski oraz Bartłomiej Przybyła w wadze 50kg.

O ile Dominik Harwankowski start w OOM miał zapewniony z „urzędu” ,tak Bartłomiej Przybyła można by powiedzieć dostał się do OOM troszeczkę „ tylnymi „ drzwiami. Ale po kolei. Przybyła jest wychowankiem klubu MOSiR Mysłowice gdzie na skutek zawirowań organizacyjnych zgłosił akces do Jawor Teamu. Zarząd naszego klubu wyraził zgodę na przejście tego zawodnika do Jaworzna i oczywiście dzięki przychylności rodziców i macierzystego klubu Bartka Shogun Mysłowice błyskawicznie został potwierdzony w PZB do Jawor Teamu.

Bartłomiej Przybyła startował w Mistrzostwach Śląska w Sosnowcu w kategorii 52kg i w finale przegrał po bardzo wyrównanej walce z Gawronem z UKS Śląsk Ruda Śląska. Bartek jednak cały czas mozolnie trenował z ekipą Jawor Teamu i z powodu braku kompletu zawodników w kategorii 50kg OOM mógł wystartować w tej imprezie. Niemniej jednak powstał jeden problem jakim była nadwaga Bartka około 4 kg do kategorii 50kg. I trzeba przyznać z tym problemem nasz zawodnik poradził sobie jak prawdziwy mistrz. Na przestrzeni 4 dni Bartek dzięki intensywnemu treningowi zgubił nadwagę i udał się z całą ekipą Śląskiego Związku Bokserskiego do Grudziądza na finał XXII OOM. Nagrodą za ten wysiłek był uśmiech losu i szczęście w losowaniu gdzie Bartek od razu trafił do półfinału mając oczywiście zapewniony już brązowy medal. Dla Bartka te uśmiechy losu to było wciąż mało. W Grudziądzu w dwóch kolejnych walkach dał dowód jakim jest charakternym i ambitnym zawodnikiem. Najpierw w półfinale pokonał Budzisza z klubu Skalnik Wiśniówka, by w finale wziąść słodki rewanż na reprezentancie UKS Śląsk Ruda Śląska Konradzie Gawronie. Przybyła faworytem w tym pojedynku na 100% nie był. Jednak Bartek dał pokaz niesamowitej woli zwycięstwa i wielkiego zaparcia i ducha sportowca. Nieustannym atakiem od I do III rundy zyskał uznanie w oczach sędziów którzy jego uznali zwycięzcą w tym pojedynku. Dominik Harwankowski dzięki wspaniałej postawie w ćwierćfinale gdzie pokonał jednogłośnie na punkty Konrada Gieradę z KSZO Ostrowiec awansował do półfinału w którym nie dał szans Resulowi z BKS Skorpion Szczecin zwyciężając jednogłośnie na punkty awansował do finału.

W finale Dominik potwierdził swoją klasę i również jednogłośnie zwyciężył na punkty Wojtasińskiego z Bombardiera Wrocław. Wielkie słowa uznania dla młodych sportowców JKB „Jawor” Teamu , a dwa tytuły Mistrzów Polski były potwierdzeniem doskonałej pracy całego Zarządu Klubu i oczywiście trenera Małka z młodzieżą.

To półrocze było super medalodajne w wykonaniu młodych pięściarzy JKB „Jawor” Team. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wałczu cztery medale brązowe zdobyli : Miziołek, Kajda , Olej i Cieślik. Dwa złote krążki Harwankowskiego i Przybyły naprawdę dodały właściwego blasku dla Jaworznickiego Klubu Bokserskiego ”Jawor” Team w roku 2015 i niech ten sen trwa jak najdłużej .

Włodzimierz Kromka

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki