Wielkie święto miłośników kolarstwa obędzie się już w czwartek 2 lipca.
Przez Jaworzno przejadą zawodnicy startujący w 26. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. W imprezie wezmą udział polskie grupy kolarskie oraz zagraniczne.

REKLAMA

Można się u nas spodziewać prawdziwej elity zawodowców na dwóch kółkach. Imprezie towarzyszyć będzie 7. Mini Wyścig „Solidarności”.
Peleton wjedzie do Jaworzna z Imielina i kierować się będzie na Rynek, gdzie zlokalizowana zostanie meta etapu. W Śródmieściu zaplanowana została również pętla honorowa. Dokładna trasa wyścigu przedstawiona jest na mapie.

W związki z przejazdem kolarzy przez miasto kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i liczy z ograniczeniami w ruchu drogowym.
Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej, Słowackiego i Narutowicza. Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 1 na 2 lipca (środa/czwartek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania.

W czwartek – 2 lipca – w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu – za wyjątkiem mieszkańców – od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Podobnie ul. Biała – od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna – za wyjątkiem autobusów PKM. Odcinek ul. Białej do ul. Sądowej będzie miał zmieniony kierunek jazdy. Wszystkie niedogodności potrwają do godz. 20.00. Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu.

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wpisuje się w naszym mieście w obchody XXXV-lecia „Solidarności”.
Po raz pierwszy w naszym mieście imprezie towarzyszyć będzie Mini Wyścig „Solidarności”. W zmaganiach będą mogli wziąć udział mali rowerzyści w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci startować będą w czterech kategoriach wiekowych, na czterech różnych dystansach. Najmłodsi będą rywalizować na odcinku 200 m, zaś najstarsi będą mieli do pokonania 1,6 km.

Zgłoszenia do udziału w Mini Wyścigu będą przyjmowane w dniu imprezy w godz. 15:00-16:00 w namiocie Mini Wyścigu „Solidarności”. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16:10, a zakończy o godz. 17:20 ogłoszeniem wyników Wyścigu. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie, a trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzyma nagrody rzeczowe.

Szczegółowy harmonogram III etapu wyścigu z metą na jaworznickim Rynku:
od godz. 16.10 do 16.50 – 7. Mini Wyścig „Solidarności”
od godz. 17.20 do 17.50 – dekoracja zwycięzców 7. Mini Wyścigu „Solidarności”
od godz. 18.10 do 18:40 – wjazd kolarzy na okrążenia
od godz. 18.20 do 18.50 – meta III etapu
10 minut po przyjeździe zawodników na metę – Oficjalna Ceremonia Dekoracji.

mini kolarze

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ