REKLAMA

Tuż przed południem doszło do poważnego pożaru w bloku przy ul. Kalinowej 2 na Osiedlu Stałym. Z niewyjaśnionych przyczyn w mieszkaniu znajdującym się na parterze wybuchł pożar, który bardzo szybko się rozprzestrzenił. O skali zagrożenia może świadczyć choćby fakt, że ogień wydostał się przez okno i uszkodził okna w mieszkaniu powyżej. Gdyby nie bardzo szybka i sprawna interwencja strażaków z PSP Jaworzno to mieszkanie zapewne także by spłonęło.

Na szybki rozwój pożaru miało wpływ to, że mieszkanie miało boazerię i podwieszane kasetony. W pożarze ucierpiał mężczyzna z mieszkania z parteru. Z poparzeniami drugiego stopnia został odwieziony do jaworznickiego szpitala. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Działania straży pożarnej polegały nie tylko na ugaszeniu ognia, ale także na oddymieniu klatki schodowej i ewakuacji mieszkańców. W sumie w akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej, 20 ratowników wraz z dowództwem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Przyczyny pożaru nie są na obecną chwilę znane. Jednak jak poinformowali strażacy, po zniszczeniach można wnioskować, że pożar najprawdopodobniej rozpoczął się w kuchni.