REKLAMA

Zbliża się weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w naszym mieście w sobotę i niedzielę.

I na początek dobra informacja dla kibiców piłkarskich. Już w ten weekend rozpoczną się rozgrywki IV ligi. Na murawę wybiegnie Szczakowianka Jaworzno, która już w sobotę, o godzinie 17:00 podejmie na stadionie na Krakowskiej Krupińskiego Suszec. Sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, bo tym razem IV-ligowa stawka jest bardzo wyrównana, a widmo reorganizacji ligi dodatkowo podkręca emocje. Przed spotkaniem z Krupińskim ciężko wskazać faworyta. Z jednej strony zespół z Suszca posiada nowych zawodników, ale trener Sowisz miał mało czasu, aby wkomponować ich w zespół. Szczakowianka z kolei to już dobrze zgrany kolektyw, a własne boisko także powinno być atutem „biało-czerwonych”. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej.

Także w sobotę, o godzinie 16:00 w Parku Długoszyn rozpocznie się coroczny Festyn Rodzinny.

Natomiast kibice Victorii, Zgody i Ciężkowianki muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Rozgrywki chrzanowskiej A-klasy rozpoczną się dopiero w weekend 22 i 23 sierpnia. Z kolei B-klasowi piłkarze zmagania rozpoczną dopiero w ostatni weekend sierpnia.

Sobota:

16:00 – Park Długoszyn – Festyn Rodzinny.

17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska – mecz o mistrzostwo IV ligi gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – Krupiński Suszec.