REKLAMA

W tym roku mija już 65 lat od powstania Ludowego Klubu Sportowego Ciężkowianka Jaworzno. Przez wszystkie lata klub prężnie działał na terenie miasta i się rozwijał. Od wielu lat klub podejmuje inicjatywy integrujące społeczność, pokolenia i grupy wiekowe.

Wszystko zaczęło się 2 stycznia 1950 roku, kiedy to Stanisław Dyląg, Alojzy i Jan Ślusarczykowie, Józef Kępka i Józef Wiernek zarejestrowali w chrzanowskiej Radzie Powiatowej LKS Ciężkowianka w Ciężkowicach. Kolejno funkcję prezesa obejmowali: Ignacy Głowacz, Stanisław Dyląg, Bronisław Skoczek, Zdzisław Musiał, Bronisław Kwapień, Tadeusz Ładocha, Jan Ciołczyk i Janusz Ciołczyk, który tę funkcję pełni od 1998 roku. Obecny prezes nie krył zadowolenia z jubileuszu 65-lecia klubu.

Przez pierwsze 50 lat działalności klub postawił na krzewienie kultury fizycznej i sportu, propagując w wymiarze amatorskim różne dyscypliny. Przez lata klub święcił spore sukcesy.

W sobotę i niedzielę na terenie stadionu LKS Ciężkowianka odbywał się Jubileuszowy Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji 65-lecia istnienia klubu. Zadbano o wszystkich – najmłodszych i dorosłych. W programie znalazły się między innymi: rodzinne rozgrywki piłkarskie, strzelnica ASG, konne przejażdżki, symulator dachowania czy dziecięce makijaże. Na scenie swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci z miejskich szkół.

Gościem specjalnym obchodów był Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, który podkreślił, że mimo braku wsparcia Ciężkowianka jest w dobrej kondycji. Gratulacje dla klubu złożył również senator RP Bogusław Śmigielski.

Radny Paweł Bańkowski zauważył, że 65-lecie istnienia klubu to doskonała okazja do podsumowań.

Sporo pozytywnych słów na temat Ciężkowianki padło również ze strony Wacława Chudzikiewicza, który stwierdził, że klub tworzą prawdziwi pasjonaci.

Ciężkowiance z okazji jubileuszu życzymy kolejnych lat owocnej pracy i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki