REKLAMA

Zbliża się weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w naszym mieście w sobotę i niedzielę.

Już w sobotę o godzinie 9:30 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym rozpocznie się drugi dzień IX Turnieju Siatkówki Kobiet z udziałem zespołów drugoligowych, w którym weźmie udział jaworznicka drużyna MCKiS. O godzinie 9:30 UKS Sokół 43 AZS AWF Katowice zagra z BKS Aluprof Bielsko-Biała (młoda liga), o godzinie 11:30 MCKiS Jaworzno zmierzy się z MKS’em Zator, o godzinie 14:30 jaworznianie zagrają z BKS’em, a o 16:30 UKS Sokół 43 AZS AWF Katowice rozegra spotkanie z MKS’em Zator. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

O godzinie 10:00 w klubie „Pod Skałką” odbędą się zajęcia pt. „Wakacyjne wspomnienia utrwalamy – rysowaniem i malowaniem”.

Punktualnie w południe w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta rozpoczną się dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble. Będą to Mistrzostwa Regionów – w tym przypadku Południa i będzie to turniej rankingowy PFS dla młodzieży i dorosłych z terenu całego kraju. Turniej potrwa przez dwa dni – w niedzielę rozpocznie się o godzinie 9:00.

W związku z jubileuszem 35-lecia NSZZ Solidarność na Azotanii odbędzie się Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godzinie 11:00. W programie: od godziny 11:30 do 15:00 – konkurencje sportowe (w tym między innymi: mecz piłki nożnej pomiędzy Solidarnością a Samorządowcami), od godziny 15:00 do 18:00 interaktywny program skierowany do dzieci i rodzin, o godzinie 18:00 wystąpi zespół Cronica, a od 19:30 do 21:00 występować będzie Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna „eM Band”. Zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 21:00.

W niedzielę czekają nas emocje sportowe. O godzinie 16:00 kolejne spotkanie w ramach sosnowieckiej B-klasy rozegrają rezerwy Szczakowianki Jaworzno. „Biało-czerwoni” na stadionie w Szczakowej podejmą Klub Sportowy Wysoka.

Pół godziny później o szóste zwycięstwo z rzędu walczyć będzie Victoria 1918 Jaworzno. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego zmierzą się z Tempem Płaza. Zdecydowanym faworytem spotkania będą „biało-zieloni”, którzy tylko w ostatnich trzech meczach zdobyli 22 gole. Natomiast Tempo Płaza jak do tej pory wygrało tylko jedno spotkanie i jedno zremisowało. Początek meczu na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej o godzinie 16:30.

Mecze wyjazdowe rozegrają w ten weekend: pierwszy zespół Szczakowianki, Ciężkowianka i Zgoda Byczyna. „Ciężkowicki Walec” uda się do Balina, gdzie w sobotę o godzinie 11:00 zagra z miejscowym Orłem. Rywalem podopiecznych trenera Andrzeja Sermaka będzie Iskra Pszczyna. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. Natomiast byczyńska Zgoda pojedzie do Alwerni, gdzie o 16:30 zagra z miejscowym MZKS’em.

Sobota:

9:30 – Hala Sportowa MCKiS, Osiedle Stałe – IX Turniej Siatkówki Kobiet z udziałem zespołów drugoligowych pod Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

10:00 – Klub „Pod Skałką” – Wakacyjne wspomnienia utrwalamy – rysowaniem i malowaniem.

12:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka – X Jubileuszowe Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble – Mistrzostwa Regionów – Południe – Turniej rankingowy PFS dla młodzieży i dorosłych z terenu Polski.

11:00 – 21:00 – Stadion Sportowy Azotania, ul. Moniuszki – Piknik Rodzinny z okazji XXXV-lecia NSZZ Solidarność.

Niedziela:

9:30 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka – X Jubileuszowe Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble – Mistrzostwa Regionów – Południe – Turniej rankingowy PFS dla młodzieży i dorosłych z terenu Polski.

16:00 – Stadion JSP Szczakowianka – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej B-klasy – Szczakowianka II Jaworzno – KS Wysoka.

16:30 – Stadion Miejski, ul. Krakowska – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej B-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Tempo Płaza.

Mecze wyjazdowe:

Sobota, godz. 11:00 – Orzeł Balin – Ciężkowianka Jaworzno

Sobota, godz. 16:00 – Iskra Pszczyna – Szczakowianka Jaworzno

Sobota, godz. 16:30 – MZKS Alwernia – Zgoda Byczyna

Fot. Victoria 1918 Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki