REKLAMA

Zabrzmiał pierwszy dzwonek, a wraz z inauguracją nowego roku szkolnego wręczono nagrody dla najlepszych maturzystów w naszym mieście. To już tradycja, że nagrody w konkursie Talent i Praca wręczane są w tej szkole, której absolwenci uzyskali najwięcej nagród. W tym roku było to II Liceum Ogólnokształcące.

W konkursie jest o co walczyć, bowiem w każdej z pięciu kategorii najlepszy maturzysta otrzymuje nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Była to już dziewiąta edycja konkursu, którego inicjatorami są Janina Dębska-Bębenek oraz prof. Marian Bębenek.

I tak nagrodę za najlepsze uzyskane wyniki z przedmiotów humanistycznych i historyczno-społecznych otrzymała Magdalena Ples z II LO. Magdalena otrzymała również nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Najlepszymi zdolnościami w naukach ścisłych wykazał się Szymon Smalcerz, również z II LO, który otrzymał nagrodę w kategorii matematyczno-fizycznej.

Najlepszą maturzystką w dziedzinie biologiczno-chemicznej została Gabriela Pacyk z I Liceum Ogólnokształcącego. Natomiast najlepszą maturzystką z języków obcych okazała się Monika Stępień z III Liceum Ogólnokształcącego.

Laureaci otrzymali nagrody podczas uroczystej gali w II Liceum Ogólnokształcącym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A już za rok jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu „Talent i Praca”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki