REKLAMA

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II obchodzi jubileusz 70-lecia powstania. W szkole odbyły się jubileuszowe uroczystości. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta, obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie i absolwenci, a także przyjaciele szkoły.

Historia obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II to historia kilku szkół, które w wyniku przekształceń i zmian organizacyjnych zostały włączone w jej struktury. Warto tu wspomnieć choćby o reorganizacji z 2011 roku, kiedy to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, czyli jaworznicka „Budowlanka” zmieniła adres z Chopina 40 na Północną 9a, kiedy to nastąpiło połączenie dwóch zespołów. I w obchodach uczestniczyli także absolwenci i nauczyciele popularnej „Budowlanki”.

Piątkowe spotkanie było okazją do wspomnień i rozmów po latach. Obecni byli emerytowani nauczyciele, którzy z przysłowiową łezką w oku wracali pamięcią nawet po kilkadziesiąt lat wstecz. Nie zabrakło absolwentów. Każdy z nich miło wspominał okres spędzony w szkole.

70-lecie to niebagatelny jubileusz. Z okazji święta życzymy Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kolejnych lat owocnej pracy i kształcenia kolejnych pokoleń młodych jaworznian.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

7 KOMENTARZE