Jak informowaliśmy wcześniej, Urząd Miejski planuje przebudowę Placu Górników. Projekt zakłada powstanie parkingu, który pomieści 180 rowerów – ma to być kompleks zadaszony i monitorowany. Będzie wyposażony w zaplecze socjalne oraz potencjalną powierzchnię handlową. Nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się prace, jest to uzależnione od terminu rozpisania konkursu przez Urząd Marszałkowski. W tym tygodniu, jak informuje nas Katarzyna Florek z UM, przesunięto o kilka miesięcy termin konkursu. Budowa, jak się rozpocznie, ma potrwać jeden sezon budowlany.

REKLAMA

Dobrą informacją dla mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać z pryszniców przy parkingu, jest zapowiadana niska cena, która ma być zbliżona do ceny biletu autobusowego. Parking będzie bezpłatny Rowery do wypożyczenia będą dostępne w ramach systemu Roweru Publicznego. Całościowy koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargowym.

D:PROJEKTYJaworzno Plac Górników_2 BUDOWLANYPlac Gornikow_
Parking dla rowerów: dane techniczne, ilość stanowisk oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów (Otwórz mapkę w nowym oknie aby zobaczyć pełny rozmiar).

W ramach projektu zostanie także przebudowane przystanki w Centrum. Jednak również w tym przypadku nie jest znana dokładna data rozpoczęcia inwestycji. Jest to tak samo uzależnione od terminu rozpisania konkursu. Nie wiadomo także, jak będzie wyglądał ruch pasażerki, kiedy inwestycja się rozpocznie. Urząd na razie nie ustalił tego szczegółu.

placgornikow3
Przystanki doczekają się nowoczesnych wiat. Jak informuje UM – Wiaty zapewniać będą pełną ochronę przed deszczem – krawędź dachu umieszczona będzie nad zatokami autobusowymi umożliwiając wejście do pojazdu bez narażania się na deszcz. Dach tej wiaty będzie tzw. zielonym dachem. Ma to na celu obniżenie temperatury pod wiatą w upalne dni i redukcję presji środowiskowej. Wiata po stronie południowej zapewniać będzie ochronę przed deszczem i wiatrem – również będzie umieszczona nad krawędzią zatoki. Obecne modułowe wiaty przystankowe zostaną wykorzystane i zamontowane w miejscach, gdzie dziś nie ma wiat.

placgornikow2

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

15 KOMENTARZE

  1. Idealnie,szkoda, że centrum jest już zrobione a poza kuriozalna ścieżynka za przystankiem nie ma dojazdu do tego „centrum przesiadkowego”. Skoro wandale mogą regularnie dewastowac nowy parka za strażą miejska to z „centrum przesiadkowym” przed ich budynkiem też sobie poradzą… Najpierw dobra sieć rowerowa a potem pomysły z kosmosu!!!!!!!