Badminton staje się coraz popularniejszy w Jaworznie. W piątek w hali Via Sport zorganizowano Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie. Łącznie do boju stanęło ponad 20 osób. Rywalizowano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

REKLAMA

Na zawodach pojawili się nie tylko pasjonaci badmintona, ale także osoby, które na co dzień uprawiają inne dyscypliny sportu. Byli reprezentanci Klubu Sportowego Energetyk, czy choćby piłkarze Victorii 1918 Jaworzno. Taki turniej to doskonała okazja do podtrzymania formy w zimowej przerwie między rozgrywkami i zawodami.

W klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące, drugie miejsce zajęło III Liceum Ogólnokształcące, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Wśród chłopców najlepsi byli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, którzy wyprzedzili kolejno: I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zwyciężyła Karolina Siodłak z I LO, drugie miejsce zajęła Marta Stachura (również I LO), a trzecie Oliwia Golba z III LO. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Śliwiński z ZSP 4, na drugim stopniu podium uplasował się Mikołaj Kiełbasa z III LO, a na trzecim Szymon Siewniak z I LO.

Organizatorzy składają podziękowania dla Via Sport za udostępnienie kortów do badmintona na czas rozgrywania turnieju. Zawody były dotowane przez Urząd Miejski z programu „Uczniowie na start – VIII edycja”.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki