Jak używać miernika prędkości? W jaki sposób zatrzymać pojazd do kontroli, aby nie spowodować zagrożenia w ruchu drogowym? Między innymi tych informacji mogli się dowiedzieć uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Liceum Ogólnokształcącego nr 4. Na co dzień uczęszczają do klasy mundurowej, a wielu z nich w przyszłości chce zasilić szeregi wojska lub policji.

REKLAMA

W czwartek uczniowie wraz z opiekunem – Bartłomiejem Noconiem spotkali się na Osiedlu Stałym z funkcjonariuszami jaworznickiej policji. Policjanci przekazywali im cenną wiedzę, niezbędną w tym zawodzie. Każdy z uczniów miał możliwość choćby własnoręcznie zmierzyć prędkość przejeżdżających pojazdów.

Spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, ale również profilaktyczny. Młodzi ludzie wkrótce sami zasiądą za kierownicą samochodu. Policjanci informowali uczniów na temat bezpiecznego zachowania na drodze i przestrzegania przepisów drogowych.

To nie pierwsze spotkanie uczniów z klasy mundurowej z policjantami. Na co dzień uczniowie angażują się w różne akcje na terenie miasta, jak choćby coroczną „Akcję Znicz”.

Mamy nadzieję, że uzyskana przez nich wiedza przyda im się w przyszłości.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE