Klasa 2c ze Szkoły Podstawowej nr 16 wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Bezpieczniki Taurona”. W zmaganiach konkursowych z innymi szkołami zajęli 2 miejsce!

REKLAMA

Dzieci malowały, rysowały, rozwiązywały quizy, a na końcu wykonały imponującą, podświetlaną makietę miasta.
Uczniowie co tydzień rozwiązywali nowe testy, a raz w miesiącu grali w nową grę dydaktyczną i zdobywali punkty w konkursie

Zadania konkursowe zostały podzielone na cztery etapy. Konkurs rozpoczął się w październiku, a zakończył się 9 marca. W pierwszym etapie uczniowie wspólnie wykonali komiks. Zadaniem w drugim etapie było wykonanie witraży przedstawiających dowolne urządzenie elektryczne – 2c w tym etapie była najlepsza, a uczniowie za swoją pracę zdobyli największą ilość punktów.

Podczas trzeciego etapu dzieci wykonały plakat „Kraina Tauronka w zimowej odsłonie”.

W czwartym etapie – chyba najtrudniejszym – uczniowie wraz z pomocą rodziców przygotowali piękna makietę – Kraina Tauronka, w której nie zabrakło charakterystycznych miejsc w naszym mieście – jest elektrownia, kopalnia, Geosfera, budynek szpitala, szkoła podstawowa i…Mc’Donalds.

Jak podkreśla nauczycielka klasy, Iwona Terbert, dzieci świetnie spisały się w pracy zespołowej, a konkurs był dla nich świetną zabawą.

Gratulujemy uczniom z klasy 2c!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement