REKLAMA
REKLAMA

Jednym z głównych czynników wpływających na komfort pracy jest odpowiedni fotel biurowy. W szczególności jeżeli profil naszej działalności wymaga pracy siedzącej, warto poświęcić więcej czasu na zakup takiego mebla. Dobrze dobrane krzesło pracownicze nie tylko zapewni wygodę naszym pracownikom ale także zadba o ich zdrowie.

Zdrowie pracownika – koszt czy inwestycja?

Czasy w których oszczędności na wyposażeniu biura dokonywano kosztem zdrowia pracowników, już dawno minęły. Dzisiaj komfortowe, ergonomiczne i atestowane fotele pracownicze to podstawa umeblowania każdej szanującej się firmy. Udowodnione jest, że jakość i efektywność zadań wykonywanych przez pracowników rośnie, gdy ich miejsce pracy jest dostosowane do fizjonomii ciała. Wybór odpowiedniego krzesła pracowniczego uzależniony jest od kilku czynników. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę specyfikację wykonywanej pracy. Jeżeli większość czasu w pracy oraz w domu spędzamy w pozycji siedzącej, ma to ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa. Na siedzeniu w złej pozycji cierpi nie tylko nasze samopoczucie fizyczne ale także psychiczne. Jeżeli pracownik źle czuje się w pracy, na pewno nie będzie pracował wydajnie. Krzesło biurowe które planujemy kupić powinno być aktywne, to znaczy, że powinno nadążać za zamianami naszej pozycji. Ważna jest też regulacja fotela, tak aby dostosować go do naszych wymiarów. Pamiętajmy że oszczędność na krześle dla pracownika, może być dla nas dodatkowym kosztem w przyszłości!

Eleganckie krzesła pracownicze

Stare powiedzenie mówi „jak cię widzą tak cię piszą” – dziś jest równie aktualne. W kontaktach z klientami pierwsze wrażenie bywa kluczowe dla przyszłych relacji. Nie liczy się tylko nasza prezencja ale także wygląd naszej firmy oraz biura. Odpowiednia stylistyką wnętrza można podkreślić poszczególne walory lub cechy naszego przedsiębiorstwa. Dobór poszczególnych mebli może świadczyć o naszym profesjonalizmie, prestiżu, nowoczesności czy kreatywności. Bardzo ważny w aranżacji przestrzeni pracowniczej są fotele biurowe. Mogą podkreślać pozycję poszczególnych pracowników oraz naszą. Niezależnie jednak od tego co chcemy pokazać wszystkie powinny być wygodne i spełniać wymagania ich użytkowników.

Krzesła pracownicze – porady eksperta

Dobierając fotel pracowniczy powinniśmy spojrzeć na sobie lub pracownika z boku i zastanowić się jaki tryb pracy wykonujemy, a w związku z tym jakie mamy potrzeby. Spędzając czas głównie w pozycji siedzącej musimy zadbać o komfort siedzenia. Fotel pracowniczy powinien być optymalnie dopasowany do lędźwi i szyi, oraz posiadać regulacje wysokości siedziska i podłokietników. Dobrze też jeżeli fotel posiada dobrej jakości podstawę. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na kółka, tak aby osoba korzystająca z fotela mogła bez problemu poruszać się na nim. W otwartej przestrzeni biurowej unikajmy też ciężkich krzeseł pracowniczych, utrudniają one przemieszczanie się i ewentualne przemeblowania.

Dziś wybór krzeseł pracowniczych jest ogromny, warto poświecić więcej czasu na zakup takiego mebla, ponieważ ma on bardzo duże znaczenie w naszej firmie. Zawsze polecamy też w przypadku wymiany foteli pracowniczych, konsultacje z pracownikami. Dobrze jest poznać ich wymagania i preferencje. Ponieważ dobrze dobrany fotel na pewno bezpośrednio wpłynie na ich komfort pracy. A jak powszechnie wiadomo, zadowolony pracownik pracuje zdecydowanie lepiej.

Interesuje Cie oferta na krzesła pracownicze Kraków lub krzesła pracownicze Katowice? Sprawdź ofertę NoNameOffice!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki