Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków z Katowic, którzy sprayem pomalowali elewację jednego z kiosków handlowych w centrum Jaworzna. Straty z tego tytułu zostały oszacowane na blisko 1000 zł. Jak oświadczyli, dopuścili się tego czynu dla zabawy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch nieletnich, którzy podejrzani są o uszkodzenie mienia. 15 i 16-letni mieszkaniec Katowic w minioną środę sprayem pomalowali kiosk znajdujący się w rejonie przystanku PKM Centrum. Właściciel budynku straty wstępnie oszacował na prawie 1000 złotych.

Do zatrzymania sprawców przyczyniła się informacja z jaworznickiej Straży Miejskiej, gdzie funkcjonariusz obsługujący monitoring wizyjny miasta, zauważył dwóch młodych mężczyzn, z których jeden malował ścianę kiosku. Po chwili, „artysta” wraz  ze swoim kompanem znajdowali się już w radiowozie. Jak ustalili policjanci, nie był to jedyny wybryk chłopców. Nieletni farbą w aerozolu w kwietniu br. na terenie Jaworzna, namalowali na ścianach kilku budynków różnego rodzaju napisy. Niektóre z nich miały wyrażać ich sympatię dla jednego z klubów piłkarskich. Ponadto, w trakcie wykonywanych czynności z nieletnimi okazało się, iż 16-latek jest od kilku tygodni na tzw. ucieczce z Domu Dziecka z Katowic.

Pseudo artyści, którzy swoją kiepskiej jakości twórczością „ozdabiają” ściany budynków, czy też urządzenia użyteczności publicznej, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony Policji. Zatrzymani podczas przesłuchania przyznali się do dewastacji. Obecnie ustalana jest wartość strat powstała w wyniku działania nieletnich graficiarzy. Obaj trafili do Policyjnej Izby Dziecka w Katowicach, a o ich dalszym losie zdecyduje sędzia rodzinny.

KMP Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

39 KOMENTARZE