REKLAMA

Gdzie kierujesz swoje kroki, gdy przed wyjazdem za granicę chcesz wymienić złotówki na obcą walutę? Pierwsza myśl to kantor w centrum miasta, na dworcu czy na lotnisku. Ale wymiana waluty w kantorze stacjonarnym może cię drogo kosztować. Bardziej korzystnie, bezpiecznie i wygodnie jest kupować euro, dolary, funty czy franki przez internet i to z kilku powodów.

Do kantoru stacjonarnego tylko w godzinach pracy

Pierwszą istotną wadą kantorów stacjonarnych jest to, że otwarte są tylko w określonych godzinach – w tych samych, w których Ty prawdopodobnie także jesteś w pracy. Na przykład do większości kantorów w Jaworznie można przyjść tylko w godzinach 9-18 (w tygodniu) lub 9-14 w sobotę. W niedzielę kantory są zamknięte. To spore utrudnienie, tym bardziej, że aby wymienić walutę w kantorze stacjonarnym trzeba dysponować gotówką, a więc wiele osób musi najpierw odwiedzić oddział banku lub chociaż bankomat. Wygodniejsze rozwiązanie? Wymiana waluty przez internet w kantorze online. Internetowy kantor – ergokantor.pl podobnie jak inne kantory dostępne w sieci, działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Niezależnie od pory dnia czy nocy możesz zlecić dowolną transakcję: kupna lub sprzedaży w kilkunastu walutach świata i od razu zrobić przelew środków do kantoru. Przelew zwrotny może dotrzeć nawet w kilkanaście minut w zależności od terminów sesji bankowych.

Korzystna cena – główna przewaga e-kantorów

Internetowe kantory zyskały w ciągu ostatnich lat ogromną popularność nie tylko dlatego, że są dostępne całą dobę i można z nich korzystać z każdego miejsca w Polsce, wystarczy, że mamy połączenie z internetem. Ogromną przewagą e-kantorów nad kantorami stacjonarnymi i ofertą banków są przede wszystkim atrakcyjne kursy walut. Wystarczy wejść na kalkulator korzyści, dostępny na ergokantor.pl i porównać ceny euro, franków szwajcarskich czy dolarów amerykańskich w e-kantorze i kilku największych polskich bankach. W zależności od banku możemy zaoszczędzić nawet do 8%, jeśli zamiast po kursie bankowym wymienimy walutę w kantorze online. Co więcej, kursy w kantorze internetowym aktualizowane są co 15 sekund, a więc można poczekać na odpowiedni moment i dokonać transakcji wtedy, gdy kurs będzie najbardziej korzystny.

Skąd taka różnica w kursach walut? Otóż kantory internetowe mają znacznie niższe spready (różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna waluty) niż banki czy kantory stacjonarne.

Bezpieczeństwo transakcji gwarantowane

Korzystne kursy przyciągają Klientów do kantorów online. Serwisy internetowej wymiany walut działają w Polsce dopiero od kilku lat, a szacuje się, że korzysta z nich ponad 400 tysięcy osób. Wg wyliczeń specjalistów polski rynek kantorów internetowych w ubiegłym roku osiągnął obrót rzędu 20 miliardów złotych (wg forbes.pl).

Kantory internetowej wymiany walut dbają o bezpieczeństwo pieniędzy swoich Klientów, pracują w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlega wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

O wiarygodności finansowej kantoru internetowego świadczą też certyfikaty przyznawane przez różnego rodzaju instytucje rynkowe, np. certyfikat Rzetelna Firma czy Firma Wiarygodna Finansowo. Takie certyfikaty przyznawane są przez niezależne instytucje po spełnieniu szeregu warunków, jak choćby ocena wiarygodności finansowej czy terminowe regulowanie zobowiązań.

Czy biorąc pod uwagę liczne zalety kantorów internetowych możemy natomiast zacząć martwić się o przyszłość kantorów stacjonarnych? Na to z pewnością jeszcze za wcześnie, ale nie ulega wątpliwości, że wymiana waluty przez internet jest znacznie bardziej korzystna cenowo, wygodna i bezpieczna niż w kantorze tradycyjnym czy banku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki