Tej szkoły po prostu nie da się nie lubić – mówią o Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 obecni uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Placówka wychowała wiele pokoleń jaworznian i nie tylko. Co roku szkoła organizuje Dzień Przyjaciół Szkoły – to okazja do spotkania się po latach, powspominaniu dawnych czasów, ale przede wszystkim do wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów. Na początku wszystkich zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły pani Halina Jarczyk.

REKLAMA

Od lat szkoła uczestniczy także w programie Erasmus, dzięki któremu uczniowie nabywają umiejętności praktyczne. Co roku poszczególne klasy wyjeżdżają do europejskich krajów, gdzie mają okazję szlifować swoje umiejętności w zawodzie. Dzień Przyjaciół Szkoły był okazją do przypomnienia wyjazdów w tym roku szkolnym.

Podczas Dnia Przyjaciół Szkoły wręczono tzw. „Lolki”, czyli nagrody dla najlepszych uczniów, którzy wykazują się nie tylko świetnymi wynikami w nauce, ale także dzięki swojej postawie mogą być wzorem dla innych.

I tak w kategorii „Najlepszy uczeń technikum” nagrodę otrzymał Krzysztof Kudynowski. Najlepszym uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej została uznana Klaudia Zaforemska. Lolek „Solidny Zawodowiec” trafił również do Klaudii Zaforemskiej. „Największymi Społecznikami” zostali: Małgorzata Bochnak, Aleksandra Wotygocka, Natalia Przybyszewska, Mateusz Półgęsek, Szymon Dulowski i Łukasz Rejdych. Z kolei największą frekwencją w tym roku wykazał się Dawid Skowroński. Doceniono także sportowców. „Najlepszym Sportowcem” został wybrany Marcin Koziarz.

Przyznano także nagrody „Najlepszy Absolwent” oraz „Primus Inter Pares”, które otrzymali kolejno: Damian Janus i Dagmara Helbin.

Zobacz także: Wyjątkowy mural w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3