Kolejny mural powstaje w Jaworznie. Ten jednak ma być największy z dotychczasowych. Właściciele kamienicy przy placu św. Jana wyremontowali ją w ostatnim czasie, a teraz na jej bocznej ścianie, o powierzchni 150 m2, postanowili umieścić mural z motywami charakterystycznymi dla naszego miasta.

REKLAMA

W przedsięwzięciu pomoże im znany malarz-artysta Raspazjan, który wykonywał już murale w innych miastach. W rozmowie z nami Raspazjan zdradził, co namaluje.

Namalowanie muralu powinno zająć artyście kilka dni. Mieszkańcy już teraz przechodząc obok budynku zastanawiają się, jak będzie wyglądała praca. Czekamy na efekty!

Zobacz także: Wyjątkowy mural w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

Raspazjan: rocznik 82′, urodzony w Mikołowie na Górnym Śląsku. Malarz, muralista, mag. W wolnych chwilach fotograf, grafik, animator kultury, społecznik. Zaczynał w 97 roku od graffiti. Swoje prace realizuje głównie na ulicy, jak sam mówi: „Zaczynałem na ulicy i tam jest moje środowisko naturalne.” Fascynacja malarstwem sztalugowym przyszła później, dziś jednak, stanowi istotny element w jego twórczości. W swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych ze śląską demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. Brał udział w wielu festiwalach malując ściany, tworząc instalacje i prowadząc warsztaty. Współpracował z wieloma instytucjami kultury. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Mikołowianinem Roku w 2012 roku. Żyje i pracuje w Katowicach.

Prace Raspazjana można zobaczyć na stronie internetowej: http://raspazjan.com

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki