144 uczestników na starcie II Rowerowego i Pieszego rajdu na orientację

Już po raz drugi w Jaworznie został zorganizowany Rowerowy i Pieszy Rajd na orientację. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się aż 144 uczestników.

REKLAMA

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_3Przygotowano dla nich dwie trasy piesze na dystansie 15 i 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 i 50 km. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_6Początek rajdu został zlokalizowany przed głównym wejściem hali widowiskowo-sportowej w centrum. Do udziału w rajdzie zgłosiły się zarówno osoby, które lubią w aktywny sposób spędzać czas wolny oraz osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w rajdzie, chcąc sprawdzić swoje możliwości.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_5Na starcie pojawiły się także całe rodziny, które pokonały trasę albo na rowerze, albo pieszo. Jak podkreślali, liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_11Uczestnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę wyznaczoną w terenie. Dla najlepszych zostały przygotowane nagrody.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_8Pierwsi na trasę rajdu wyruszyli zawodnicy, którzy zgłosili swój udział na trasie pieszej 25 km i rowerowej 50 km. Następnie swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy zgłoszeni na trasie pieszej 15 km i rowerowej 25 km.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_9W trakcie trwania imprezy każdy mógł również bezpłatnie wykonać grawer na swoim rowerze oraz sprawdzić jego stan techniczny.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016Po sprawdzeniu listy uczestników zawodnicy otrzymali mapy. Była chwila na zapoznanie się z puntami wyznaczonymi w terenie, zaplanowanie swojej trasy i…po sygnale 3,2,1, wszyscy wyruszyli.

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_10

Jaworzno rajd pieszy i rowerowy 2016_4

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki