W tym roku II Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się znakomitymi wynikami egzaminów dojrzałości. Szkoła, jako jedyna w Jaworznie, może się pochwalić 100% zdawalnością matury. Mało tego, uczniowie „Dwójki” osiągnęli wysokie wyniki, zdarzył się tylko jeden poniżej 40%.

REKLAMA

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Małgorzata Szafrańska nie kryje radości z uzyskanych przez maturzystów wyników. Podkreśla także, że to nie tylko zasługa samych uczniów, ale także grona pedagogicznego, które przez cały rok szkolny ciężko pracowało z młodzieżą.

Zobacz także: Ranking „Perspektyw”. II LO i Technikum nr 5 docenione

Warto zwrócić uwagę, że średnia zdawalność egzaminu dojrzałości w tym roku w kraju wyniosła około 80%, w województwie śląskim 78%.

Wynik 100% zdawalności w II Liceum Ogólnokształcącym jest najlepszym od wielu lat, choć w poprzednich latach szkoła mogła się poszczycić również bardzo wysokimi rezultatami, mocno zbliżonymi do 100%.

Teraz dla absolwentów „Dwójki” oraz nauczycieli upragnione wakacje. A już w październiku uczniowie rozpoczną naukę w uczelniach wyższych. Życzymy im, aby dostali się na wymarzone studia.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

28 KOMENTARZE