Co roku policjanci pełnią służbę nad zalewem Sosina, gdzie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających mieszkańców. Sezonowa Komórka Specjalistyczna Policji do wykonywania zadań w rejonie zbiornika wodnego tzw. Posterunek Wodny Policji wspierany jest przez funkcjonariuszy z OPP KWP Katowice oraz jaworznicką straż miejską.

REKLAMA

Policjanci sprawdzają obowiązkowe wyposażenie łodzi, czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieli, a każdą kontrolę jednostki pływającej kończą sprawdzaniem trzeźwości. Na szczęście, jak na razie, rzadko zdarzało się, aby osoby korzystające ze sprzętu pływającego, czy sternicy byli pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że od 25 czerwca ubiegłego roku weszły w życie zmiany przepisów, które mówią, że jeżeli osoba kierująca na wodzie urządzeniem niemechanicznym, czyli np. kajakiem, łódką lub żaglówką, przekroczy dopuszczalny limit 0,2 promila alkoholu, to jej łódź może zostać odholowana, a oprócz tego grozi wysoka grzywna.

Zobacz także: Miał 2,5 promila i uparł się, że chce pływać

Policjanci przypominają także o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas kąpieli i nie wchodzeniu do zbiornika wodnego pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy również o naszym bezpieczeństwie przy tzw. skokach na główkę, które mogą zakończyć się utratą zdrowia lub nawet życia.

Zobacz także: Strażacy ćwiczyli na Sosinie

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki