Po raz dziesiąty maturzyści z Jaworzna rywalizowali o prestiżowy tytuł najlepszych z najlepszych. Do konkursu Talent i Praca w tym roku napłynęło 27 zgłoszeń. Pięcioosobowe jury, wybrało pięciu najlepszych maturzystów.

REKLAMA

W poniedziałek 8 sierpnia w siedzibie gazety „Co Tydzień” dokonano oficjalnego otwarcia kopert z nazwiskami laureatów. Rywalizowali oni w pięciu kategoriach. W kategorii biologiczno-chemicznej ,w kategorii języków obcych, w matematyczno-fizycznej, osiągnięć artystycznych oraz humanistycznej.

Najlepszy maturzysta z przedmiotów humanistycznych i historyczno-społecznych Zuzanna Nowak z II LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów matematyczno-fizycznych Filip Przybycień z II LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów biologiczno-chemicznych Marcin Stanisław Figura III LO

Najlepszy maturzysta z przedmiotów języki obce Filip Przybycień z II LO

Najlepszy maturzysta za wybitne osiągnięcia artystyczne Joanna Maria Płonka z III LO

W tym roku, podczas jubileuszowej edycji konkursu Talent i Praca abiturienci II Liceum Ogólnokształcącego okazali się najlepsi. Aż trzech z pięciu kandydatów jest absolwentami tego liceum. Dwóch pozostałych laureatów konkursu to absolwenci III LO.

Z okazji jubileuszu konkursu przygotowano także dodatkową nagrodę dla szczególnie wybitnego nauczyciela. Jury po obradach przyznało nagrodę pani Danucie Mazur, nauczycielowi z II LO.

Wszyscy laureaci w nagrodę otrzymają po 2000 zł, pamiątkowe medale i dyplomy. Oficjalna gala, podczas której zostaną wręczone nagrody odbędzie się na początku roku szkolnego w placówce, z której wywodzi się największa ilość laureatów. W tym roku będzie to więc II Liceum Ogólnokształcące

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki