Rady specjalisty: Mgr Patrycja Kłósek- dietetyk kliniczny; Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet; www.paletadiet.pl

REKLAMA

Każdy gabinet medyczny wyzwala u nas negatywne skojarzenia. Myślimy wtedy o bólu, chorobach, długiej diagnostyce i kolejkach w poczekalni. Jednak w wielu przypadkach wizyta u specjalisty jest konieczna. Każdą chorobę musimy leczyć profesjonalnie i jak najszybciej by uniknąć zagrażających dla zdrowia powikłań. Dietetyk to specjalista z dziedziny nauk medycznym i nauk o zdrowiu, który posiada szeroka wiedzę dotyczącą żywienia i schorzeń dietozależnych. W przypadku chorób takich jak otyłość, cukrzyca, dna moczanowa, niewydolność trzustki, stłuszczenie wątroby i wiele innych konsultacja z nim jest konieczna.

Na pierwszej wizycie dietetyk w naszej poradni przeprowadza wywiad wstępny podczas, którego swobodnie rozmawia z pacjentem na temat motywów jego przyjścia do gabinetu. Następnie przeprowadza wywiad lekarski podczas, którego skrupulatnie analizuje Twój problem zdrowotny. Ważne jest aby posiadać listę leków i suplementów, które się spożywa. Pamiętać o wszystkich chorobach współistniejących i przebytych zabiegach operacyjnych. Należy wiedzieć, że dietetyk to specjalista, który ma nam pomóc w leczeniu.Następne na wizycie przechodzimy do wywiadu dietetycznego. Warto posiadać tu listę produktów, które spożywało się w ciągu ostatniego tygodnia lub po prostu dokładnie opowiedzieć o tym co się jadło i kiedy. Warto wspomnieć o tym jak przygotowuje się posiłki. Po zebraniu wszystkich informacji dietetyk wykonuje pacjentowi niezbędne badania. Są to pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała. Badanie jest szybkie i bezbolesne, ale trzeba pamiętać o tym, że podczas badania należy rozebrać się do bielizny. Po omówieniu wyników badania dietetyk przechodzi do omawiania pierwszego wstępnego planu żywieniowego i zaleceń diety, która rozpoczniesz od następnego dnia.

W Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Jaworznie do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Skupiamy się na podnoszeniu jego motywacji do odchudzania i leczenia. Ze względu na to na każdej wizycie dietetyk przeprowadza równe ćwiczenia motywacyjne. Należą do nich między innymi analiza przeszłych prób odchudzania, metody wizualizacji określonego celu, kontrakty dietetyczne, pamiętniki z odchudzania, analiza mocnych i słabych stron osobowości i wiele innych.

Przed pierwszą wizytą u dietetyka pacjenci zazwyczaj odczuwają strach, lęk, ciekawość, krępują się mówić o swoim problemie. Jest to dla nas zrozumiałe dlatego do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Nasz dietetyk doktoranta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, mgr Patrycja Kłósek prowadziła już kuracje zdrowotne i dietetyczne setek pacjentów. Dlatego też żaden problem nie jest nam straszny i do każdego pacjenta podchodzimy z zachowaniem należytego mu poszanowania. Ważne jest by pozbyć się własnych lęków i przyjść na pierwszą wizytę- jest to połowa sukcesu a dalej już twój dietetyk poprowadzi cię do wymarzonej szczupłej sylwetki.

Zapraszamy!

Paleta dietCentrum Leczenia Otyłości Paleta Diet

www.paletadiet.pl

telefon: 690 442 833

Ul. Przechodnia 5 Jaworzno

(centrum miasta; ulica prostopadła od Olszewskiego w Centrum Zdrowia i Urody Roźnowscy)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki