W asyście strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, parlamentarzystów, władz miasta, przyjaciół pożegnano brygadiera Adama Ruska, który po 32 latach pełnienia służby w jaworznickiej jednostce przeszedł na emeryturę.

REKLAMA

Zobacz także: Brygadier Adam Rusek przechodzi na emeryturę

Straz1Funkcję komendanta PSP Jaworzno brygadier Adam Rusek przestał pełnić z dniem 31 sierpnia.

Na początku uroczystości głos zabierali goście, w tym parlamentarzyści – Paweł Bańkowski i Dariusz Starzycki. Goście wspominali pracę z komendantem bardzo pozytywnie i złożyli mu najlepsze życzenia.

Straz2W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele jaworznickiej policji – mł. insp. Adam Mandera oraz kom. Tomasz Obarski. Komendant policji bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat współpracy ze strażakami.

Straz3Komendanta bardzo dobrze wspominać będą także strażacy, którzy podkreślają, że straż pożarna jest jak wielka rodzina.

Straz4Brygadier Adam Rusek nie krył wzruszenia podczas pożegnania. W jaworznickiej jednostce spędził ponad 30 lat i ma z nią wiele wspomnień. Przez ten czas wydarzyło się mnóstwo ciekawych historii.

Straz5Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbrygadiera Marka Rączki z dniem 1 września kierownictwo nad jaworznicką jednostką przejmie starszy brygadier Tomasz Zymon.

Straz6Straz7Straz8Straz9Straz10Straz11Straz12

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki