Już za kilka dni rozpocznie się przebudowana 3 kilometrowego odcinka drogi łączącej Szczakową z Ciężkowicami. Zadanie zostanie zrealizowane przez firmę Drogopol ZW z Katowic za 5,9 mln zł.

REKLAMA

Nowa ulica zyska chodniki, drogi dla rowerów, latarnie uliczne. Plan przewiduje budowę rond – pierwsze powstanie na skrzyżowaniu z ul. Płetwonurków prowadzącą do ośrodka nurkowego Koparki. Jak informuje urząd miejski, na rondzie stanie figura nurka, która nocą będzie podświetlona.

Kolejne rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Bukowską. Przystanki autobusowe w Pieczyskach przy parku Gródek i drodze do bacówki zostaną zaopatrzone w wyświetlacze informacji pasażerskiej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

To nie koniec inwestycji przy tej drodze – do końca roku PKP PLK wybiorą wykonawcę przebudowy linii kolejowej E30. Kolejarze zajmować się będą nie tylko torami, ale na przedłużeniu ul. Sobieskiego, po południowej stronie torów zbudują drogę prowadzącą do ul. Budowlanych.

W miejscu, gdzie obecnie jest przejazd kolejowy powstanie wiadukt drogowy i kolejne rondo.

W Pieczyskach powstanie jeszcze wiadukt nad linią kolejową w ciągu ul. Bukowskiej, tunel dla pieszych i rowerzystów w ciągu ul. Pożarowej i odcinek blisko kilometra ulicy Nowo-Pożarowej, która udostępni komunikacyjnie tereny byłej Cementowni.

 

Źródło:www.jaworzno.pl

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Kto jest odpowiedzialny za odbiór dróg po modernizacji. To co zostało zepsute to nadaje się do prokuratury . Jak patrzę na drogi w mieście które zostały oddane do użytku to wstyd przyznawać się do miasta i wykształcenia .
    UL. Jana Pawła II na wysokości borów chyba była robiona bez użycia głowy . Prosty odcinek drogi a tyle uskoków krawężników , brak prawo skrętów i brak synchronizacji świateł , trzeba stać na czerwonym mimo że nikt nie przechodzi i nie przejeżdża z dróg podporządkowanych. Następny bubel budowlany , to ulica Chełmońskiego- rondo gdzie liczy się czas w wniesieniu pomocy potrzebujących a tam gdzie by się sprawdziło zostało zlikwidowane ( Osiedle Stałe) brak prawo skrętu na nowy łącznik z Grunwaldzkiej z Osiedlem Stałym koło parku , następny bubel to Ciężkowicka i Sobieskiego -kanały w drodze które trzeba zaliczyć a obok tyle pobocza -chyba nowa odmiana gry Pocemonów. Ul. Wiejska tak wąska że trzeba się zatrzymać żeby minąć autobus, chodniki ponad normę , Ul. Jaworznicka – kamienie granitowe usunięte a teraz czas na kostkę brukową,Ciekawy sposób odbioru deszczówki znajduje się na nowym łączniku ronda na Pionierów z ul. Chełmońskiego – miasto ogranicza odbiór deszczówki przed nowym podatkiem od wody. Strach pomyśleć co będzie na Obr. Poczty Gdańskiej i nowych drogach – nawa władza zapomniała jak się śmiała z tzw. drogi Tarabulandii koło Azotki – żaby były wytłumaczeniem . A teraz jakie znajdą wytłumaczenie, czy w ogóle się poczują do odpowiedzialności- pan Tosza i Jałyński i Silbert?

  2. Nic się nie martw. Przy zjeżdzie na łącznik postawi się teraz 30km/h. Miśki sie ucieszą a sumienie urzędnika pozostanie czyste. Najwyżej później się przerobi na koszt podatnika. Powinniśmy sie przyzwyczaić, że Osiedle to taki królik doświadczalny. Za którymś razem powinno się udać.
    Ja tam z lewewgo pasa nie zjadę aż do Mega Pizzy.