Mural z sylwetką papieża św. Jana Pawła II, który znajduje się na jednej ze ścian Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Północnej został uroczyście odsłonięty. Choć prace nad obrazem zakończyły się wraz z końcem ubiegłego roku szkolnego, to dyrekcja i grono pedagogiczne chcieli, aby mural odsłonić na początku obecnego roku w obecności uczniów.

REKLAMA

Mural1Na początku głos na temat murala zabrała dyrektor szkoły Halina Jarczyk, która nie kryła zaskoczenia, że dzieło zostało aż tak pozytywnie odebrane nie tylko w Jaworznie, ale w całym województwie. Następnie głos zabrał proboszcz parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny ks. Eugeniusz Cebulski, na którym mural zrobił również duże wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE: Wyjątkowy mural w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

Mural2Z powstania murala zadowoleni są uczniowie, którzy zwracali uwagę, że będzie on przypominał nie tylko postać św. Jana Pawła II, ale także historię Polski, w tym powstania Solidarności. Autorami murala są Jacek Gąsior i Marek Jusięga.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mural na placu św. Jana

Mural3Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć murala na własne oczy zachęcamy do odwiedzenia ZSP 3, bo naprawdę warto.

Mural5Mural6Mural7

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki