Wykorzystać potencjał i zaprojektować przyszłość Parku Śląskiego. Taki cel przyświeca pracom powołanego przez marszałka Konwentu ds. Parku Śląskiego.

REKLAMA

Konwent jest ciałem apolitycznym i ma służyć radą i doświadczeniem przy kształtowaniu i budowaniu wizji rozwoju Parku Śląskiego, jednej z najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie unikalnych przestrzeni w Europie.

Saluga2Jak podkreślają jego członkowie, Park Śląski to obiekt dysponujący ogromnym, ale wciąż niewykorzystanym potencjałem.

Najpilniejszym wyzwaniem wydaje się opracowanie strategii dla modernizowanego Stadionu Śląskiego, który ma ponownie stać się areną wielkich sportowych i muzycznych wydarzeń jesienią przyszłego roku. Plany związane z wykorzystaniem możliwości obiektu wyraziły już Polski Związek Lekkiej Atletyki i Polski Związek Biathlonu. Prowadzone są ponadto rozmowy z Akademią Wychowania Fizycznego, by młodzi sportowcy mogli się kształcić na tym nowoczesnym obiekcie.

W trakcie otwartego dla mediów spotkania uczestnicy konwentu mówili również o potrzebie traktowania parku jako spójnej całości i sprawienia, by to kultowe miejsce w skali regionu stało się rozpoznawalne w całej Europie. Właśnie dlatego niezbędna jest kompleksowa wizja rozwoju parku w perspektywie najbliższych 20-30 lat.

W skład konwentu wchodzi kilkanaście osób, wśród nich: Jerzy Buzek, Jerzy Dudek, Kamil Durczok, Irena Szewińska, Tomasz Konior, Artur Rojek, Tomasz Ziółkowski, Jarosław Makowski, Jan Kubec, Paweł Jaworski i Bohus Hlavaty. Konwent jest otwarty na współpracę ze wszystkimi środowiskami, którym na sercu leży dobro parku i w najbliższym czasie spotka się m.in. z rektorami śląskich uczelni, prezydentami i burmistrzami miast oraz przedsiębiorcami.

Fot. T. Żak/BP Urzędu Marszałkowskiego

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki