Pielgrzymi, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę wrócili już do Jaworzna. W czwartek po godzinie 16 kilkadziesiąt osób z księdzem Stanisławem Janickim na czele przemaszerowało z dworca w Szczakowej do Parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny.

REKLAMA

pielgrzymka12Do grupy dołączył także ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski, który w pielgrzymce nie mógł uczestniczyć ze względu na inne obowiązki. Podczas krótkiego spotkania z pielgrzymami w kościele ksiądz Cebulski mówił, że żałuje, że nie mógł wyruszyć z nimi w trasę. Udzielił także pielgrzymom błogosławieństwa.

Zobacz zdjęcia z powrotu pielgrzymów do Jaworzna – kliknij TUTAJ

Jaworznicka pielgrzymka na Jasną Górę odbyła się już po raz 220. Pierwszy raz odbyła się w XVIII wieku. Przewodnikiem pielgrzymki od wielu lat jest ks. Stanisław Janicki z parafii na Borach. W tym roku szedł jubileuszowy, 40 raz.

Podczas powrotu pielgrzymi byli uśmiechnięci, a przed Kolegiatą witały ich całe rodziny. Uczestnicy mówili zgodnie – to była wspaniała pielgrzymka, a w następnych latach zamierzają po raz kolejny wyruszyć w trasę.

pielgrzymka20Trasa pielgrzymki liczyła 94 km. Na szlaku jaworznianie odwiedzili między innymi: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin w Żarkach, czy Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowicielki Chorych w Gidlach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement