Na ul. Fabrycznej zostały umiejscowione dwie wysepki, których celem jest zmuszenie kierowców do zwolnienia. Zdaniem urzędników to ma ułatwić wyjazd kierowcom z ul. Budryka. Mieszkańcy jednak z pomysłu nie są zadowoleni i ich zdaniem jest to niepotrzebne rozwiązanie, w dodatku utrudniające jazdę samochodem.

REKLAMA

web_Fabryczna_AdamZiębaZobacz także: Kameralizacja na ul. Fabrycznej

Wielu z mieszkańców zwraca uwagę, że nikt z nimi nie konsultował tego pomysłu. Dodatkowo mówią, że już w pierwszym dniu od wybudowania wysepek doszło tam do kolizji drogowej. Po nagłośnieniu sprawy przez portal jaw.pl w internecie zrodziła się dyskusja.

web_fabryczna KameralizacjaZdecydowanej większości mieszkańców, którzy zabrali głos takie rozwiązanie się nie podoba. Rozwiązanie na ul. Fabrycznej porównują do tego na ul. Wiejskiej, które także spotkało się z krytyką.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

20 KOMENTARZE

 1. Witam,
  Dwie sprawy.

  Pierwsza: Wysepki na drodze… Tragedia. Pomysł jakiegoś „mistrza” . Kierowcy z byt szybko jeżdżą? To nic! Postawimy mu coś na drodze albo zwolni albo spowoduje wypadek … Idiotyczne pomysł powinny być opatentowane przez polaczków… Jak widzimy na załączonym obrazku świetnie sprawują się, jako parking dla leniwych. Mam dom z działką, ale, po co otwierać bramę, zatrzymam się na ulicy. Patrzę i płacze…

  Druga: Od kilku tygodni na waszym portalu pojawiają się reklamy portali, które wyłudzają dane i próbują oszukać ludzi. Wielce promujecie uczciwość i walkę z oszustami a na własnej stronie zarabiacie reklamami, które promują oszustwa internetowe. BRAWO!

  Brak mi sił.

 2. Co na to pan Tosza . Pierwszy ekolog Jaworzna . Kiedyś przypiął się do drzewa żeby ratować Dolinę Rospudy . a teraz funduje mieszkańcom ronda , progi , wąskie drogi jak na Wiejskiej , Jaworznickiej gdzie trzeba zwolnić a nawet zatrzymać pojazd który przy hamowaniu wytwarza energię cieplną i pył z eco-klocków a nie wspomnę o zwiększonym spalaniu eco-paliwa. Brawo Tosza.

  • Pan T. to były dziennikarz, nie ma wykształcenia technicznego w związku z tym nie ma i nie może mieć pojęcia o infrastrukturze drogowej zasadach jej budowania. Tego czego uczą na studiach i w trakcie lat praktyki i wspinania się po szczeblach kariery w np. budownictwie drogowym nie da się nadrobić wizjami i kilkoma pomysłami podpatrzonymi gdzieś na świecie.

 3. No cóż a może ja zapytam się tak: czemu akurat przy wyjeździe z tej uliczki jakiś „geniusz drogowy” zaprojektował te wysepki a nie na innej albo na wszystkich? Przecież na tej ulicy jest kilka takich wyjazdów z bocznych uliczek.
  Proponuję teraz sadzić takie wysepki po całym mieście przy wyjazdach z bocznych dróg i uszczęśliwiać kogoś na siłę.
  Więcej takich debilnych pomysłów. Porażka.

 4. jak dla mnie to zwężenie jest wcale niewidoczne, a tym bardziej, że tam są krawężniki. Gdy się ubrudzą to po prostu będzie zwężenie jezdni za znakiem i ktoś walnie w niewidoczny krawężnik. Przynajmniej mogli by go pomalować jakąś odblaskową, jaskrawą barwą by był widoczny z daleka jako przeszkoda.

 5. Przejeżdżałam tam kilka dni temu i zastanawiałam się kto tak WAŻNY wyjeżdża z tej uliczki, że o jego komfort się zatroszczono w tak wyjątkowo dziwaczny sposób. Czy ktoś wie? Rozwiązanie beznadziejne. Choć, brawa dla mnie (!!!), jestem kobietą i jakoś udało mi się przejechać przez tego dziwoląga 🙂

  • No dobra, poprawiał się, działki domów spomiędzy których wychodzi ta ulica są zakończone narożnikami, właściciele nie chcieli ściąć działek by wyjazd był bardziej widoczny… w sumie teraz rozumiem sens tych zatoczek…. lepsze byłyby pewno progi zwalniajace.

 6. Niepoważne rozwiązanie Drodzy Państwo! Nie wiem kto to wymyślił albo -za przeproszeniem- ile wziął w łapę, by tak utrudnić ludziom życie??
  Na Fabrycznej to raz, ale na Wiejskiej próg zwalniający przed samym zakrętem jadąc w kierunku na Szczakowską to samobójstwo. Codziennie gdy tam przejeżdżam, to tylko patrzę, kiedy zza zakrętu wyjedzie wprost na mnie na czołówkę rozpędzony kierowca, bo takiego rozwiązania, gdzie nie widać kiedy samochód zza zakrętu wyjedzie, do bezpiecznych zaliczyć nie można. Wiele razu spotkałem się z takim problemem, że trzeba było nagle hamować by zdązyć się schować przed jadącym z przeciwka samochodem. Kretyństwo taki pomysł i ręce opadają. Uczniom bym się nie dziwił (tym mniej ambitnym) ale ludziom przy władzy by coś takiego wymyślali i -co gorsza- wprowadzali w życie, to woła o pomstę do nieba. A „cudownych” kostek brukowych na jaworznickiej wzdłuż głównej ulicy, to już komentował nie będę, bo mnie szlag trafi na miejscu z nerwicy i odejdę niepotrzebnie przedwcześnie i osierocę dzieci. LUDZIE!!! Gdzie Wasze rozumy i jak możecie za takie decyzje brać pieniądze?? To powinno być karane a nie opłacane.

 7. Aha.. i jeszcze jedna b.istotna sprawa. Przy skręcie z ulicy Fabrycznej na Matejki jadąc od ronda Fabryczną w kierunku centrum, kierowcy ścinają zakręt (ponieważ w ogóle nie ma krawężnika) i to tylko kwestia czasu, jak jeden czy drugi oczekujący w tym miejscu pasażer na autobus, będzie miał połamane nogi albo stanie się uczestnikiem jeszcze gorszej tragedii. Kolejne brawa dla pomysłodawcy takiego rozwiązania.

 8. Szanowni Państwo, takie rozwiązanie od kilkudziesięciu lat stosowane jest w Niemczech na drogach osiedlowych i wszędzie tam, gdy wymagane jest bezwzględne spowolnienie ruchu ze względu na pieszych i wyjazdy z posesji osłonięte często krzewami, żywopłotem itp. Dokładnie takie same dyskusje były gdy zaczęto budować pierwsze ronda zamiast skrzyżowań ze światłami. Ale wiadomo-my Polacy jesteśmy najmądrzejsi, reszta to przygłupy.

 9. w innych krajach, miastach, wsiach nie ma przeszkód na drogach , chodnikach i jakoś funkcjonują , nie mają puzzli na ulicach typu. ul Jaworznicka, nie maja ograniczonego dojazdu do szpitala typu rondo czy wąski wjazd szpitalny który wymusza szczególnej uwagi , należy się inżynierom projektantom i odbiorcom projektu NOBEL – ul. Jana Pawła II, Jaworznicka , Chełmońskiego, Ciężkowicka, Sobieskiego ,Wiejska, Wojciech, pl.Jana, braci Guttmanów, Gwardzistów z Łanową, nowy Łącznik na Osiedlu Stałym oraz słynne rondo zlikwidowane na rzecz skrzyżowania na Osiedlu Stałym, Pocztowa, plac Górników , przepraszam że nie wypunktowałem innych ulic, dróg czy placów., bubli podobnych jest wiele – Taki Klimat