Czy ktoś życzy sobie choroby, choćby małej grypki? Z pewnością nie. O zdrowie trzeba więc dbać, profilaktyka górą. Łaskawy Pan Bóg człowieka z tym problemem samego nie pozostawił. Objaśnia pastor Mariusz Merkis z jaworznickiego zboru Adwentystów Dnia Siódmego.

REKLAMA

Działająca przy jaworznickim zborze Chrześcijańska Służba Charytatywna zaprosiła na środę 9 listopada do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie Klubu Zdrowia. W Polsce działa ok. 40 takich klubów. Organizują różnorodne spotkania promujące zdrowy styl życia – jak choćby znane już jaworznianom EXPO Zdrowie. O istocie działań klubów opowiada Andrzej Zastawnik prezes jaworznickiej filii ChSCh.

Wykład „Powiedz stop bólom kręgosłupa” przedstawił chiropraktyk Stanisław Kubica – specjalista rehabilitacji. Przekonywał, że stan kręgosłupa wpływa bezpośrednio na dobrostan człowieka.

Wykładowi towarzyszyła degustacja wyśmienitych kotlecików z grochu, kotlecików orzechowych, pasztecików warzywnych i ciasta marchewkowego. Audytorium biblioteki wypełniło się niemal po brzegi. Słuchacze przekonywali, że przyszli, bo kochają organizatorów. Chcą posiąść wiedzę o zachowaniu zdrowia. Niektórzy – jak się pochwalili – o zdrowiu wiedzą już wszystko, przyszli więc, by się upewnić czy to prawda. Jak szanowni słuchacze przekonywali, dobrze się odżywiają, ćwiczą i uwaga! jedna pani medytuje. Jako antidotum na wszelkie choroby słuchacze polecili kawę z żołędzi. Skoro żołędzie wiewiórkom nie szkodzą to i człek po takiej kawie się nie pochoruje.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki