Święci Pańscy przy wtórze aniołów w niebie adorują Pana pieśnią. Skromnemu człekowi na ziemi wypada więc na ten sposób Pana chwalić. Pieśni zwanych religijnymi mamy pod dostatkiem.

REKLAMA

We czwartek 17 listopada na deskach Domu Kultury w Szczakowej część tego muzycznego dorobku prezentowano na trzeciej edycji Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Barka”. I tak 18 solistów i 22 zespoły śpiewały na chwałę Pana, razem 231 artystów. Honorowy patronat objął ks. biskup Grzegorz Kaszak. Juror ks. Robert Żwirek wykonawców docenił.

barka1Artyści występowali w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce powędrowało do zespołu Kanaan z jaworznickiego III LO. Jak więc mili artyści chwalą Pana pieśnią?

barka2Tegoroczny festiwal opatrzono tytułem „Nie lękajcie się być świętymi”. Trudne to dla zwykłego śmiertelnika wyzwanie, choć jak przekonywał solista szóstoklasista Daniel Dudziak z MDK sprawa jest oczywista i nie skomplikowana.

barka3Solistów nagrodzono wielkim wydaniami Biblii i księgą „Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży”. Do zespołów powędrowały nagrody pieniężne, każdy z artystów otrzymał podziękowania. Pewnie w niebie święci pańscy i aniołowie festiwalowi się z radośnie przysłuchiwali.

barka4I m. w kat. szkoły podst. soliści zdobyła Maria Urbaniak SP 15, Im. w kat. szkoły ponadgimnazjalne soliści powędrowało do Agnieszki Palki III LO, I m. w kat. szkoły podst. zespoły wywalczyła schola z Kolegiaty pw. św. Katarzyny i św. Wojciecha I m. w kat. w kat. szkoły ponadgimnazjalne zespoły odebrał zespól Kannan z III LO.

barka5barka7barka8barka9barka6

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki