Jak kto musi kupić na Boże Narodzenie mnóstwo prezentów to poszukiwania już należy zacząć. Klub Seniora SM Górnik zaprezentował ozdoby świąteczne autorstwa pań seniorek. Kolorową wystawę umieszczono w siedzibie „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna w Jeleniu.

REKLAMA

Na wystawie cuda i dziwy, bombki, łabędzie z papieru, bałwanki, ozdobne choinki, kartki świąteczne, lampiony i misie, zatrzęsienie drewnianych łosi a wszystko w różnorodnych technikach. Prace wymagały nie lada zaangażowania, umiejętności i wielkiej cierpliwości.

Wyobraźnią popisały się autorki wielkiego bałwanka z plastikowych kubków. Bałwanek utylizacyjny się z tego zrobił. Miłe seniorki poopowiadały nam o kolorowych ozdobach choinkowych z czasów swojego dzieciństwa – o łańcuchach ze złotek po cukierkach, o pajacykach ze słomy, o piernikowych sercach i gwiazdach. Nie brakło też opowieści o choince.

Przed nami Adwent, czas postu i wyrzeczeń. Swe postanowienia adwentowe zdradziła nam mysłowiczanka, ale wywodząca się z jaworznickiego Małego Rynku – Krystyna Lamuzga.

Czas przed Bożym Narodzeniem jest bez wątpienia miłym i radosnym czasem, dobrze, że z powodów tzw. komercyjnych nadal nie świętujemy go już od Wielkiejnocy.

seniorzy1seniorzy2seniorzy3seniorzy4seniorzy5seniorzy6seniorzy7seniorzy8seniorzy9seniorzy10seniorzy11

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki