Około 100 seniorów wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez posła na sejm RP Pawła Bańkowskiego, podczas którego poruszono tematykę „Koperty Życia”. O „Kopercie Życia” mówiliśmy już tydzień temu.

REKLAMA

koperta1„Koperta Życia” to akcja skierowana głównie do seniorów, ale nie tylko. Znajduje się w niej krótki formularz, na którym osoba podaje informacje na temat przebytych chorób czy przyjmowanych leków. Wówczas umieszcza ją w widocznym miejscu, aby ułatwić pracę lekarzom i ratownikom.

koperta2W piątkowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele policji: Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. Adam Mandera oraz kom. Tomasz Obarski. Funkcjonariusze podkreślali, że każda inicjatywa, która może wpływać na poprawę bezpieczeństwa seniorów jest godna pochwały. W spotkaniu uczestniczyli także ratownicy medyczni, którzy mówili dlaczego „Koperta Życia” jest taka ważna.

koperta4Inicjatywę popierają seniorzy, którzy w bardzo licznej grupie zjawili się na konferencji. Wielu z nich już przygotowało swoją „Kopertę Życia”.

„Koperty Życia” można odebrać w biurze poselskim Pawła Bańkowskiego oraz w redakcji gazety „Co tydzień”.

koperta5

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki