Kolejne miasta otrzymają wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury sportowej w ramach „Programu rozwoju bazy sportowej”. Marszałek Województwa Śląskiego otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki informację o dodatkowych środkach finansowych w Programie Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.

REKLAMA

Takie dofinansowanie otrzymało wcześniej m.in. Jaworzno. Dzięki dodatkowym środkom pieniężnym było możliwe dofinansowanie projektów znajdujących się na listach rezerwowych. Oszczędności pozwoliły także na zwiększenie dofinansowania budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w Jaworznie z 381 tys. zł na 644 tys. zł. Jak podkreśla Marszałek Wojciech Saługa, rozwój infrastruktury sportowej w województwie śląskim jest jednym z istotniejszych zadań konsekwentnie realizowanych.

Podczas listopadowej sesji Sejmiku Śląskiego, radni przekazali także mediom informację o udziale w tegorocznym Biegu Dziewięciu Górników w 35. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. Corocznie w biegu biorą udział także uczniowie szkół województwa śląskiego.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki