Z udziałem funkcjonariuszy policji w Centrum Edukacji Zawodowej Cargo w Jaworznie zainicjowano akcję „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Ogólnopolska akcja będzie realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi.

REKLAMA

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W trakcie akcji kierowcy mogą sprawdzić bezpłatnie oświetlenie swojego pojazdu. W Jaworznie już od dwóch tygodni Grupa Cargo oferuje takie usługi i w tym czasie udało się sprawdzić kilkaset pojazdów. Jaworznianie chętnie korzystają z tej inicjatywy.

W briefingu prasowym, który odbył się w Centrum Edukacji Zawodowej Cargo wzięli udział podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz kom. Tomasz Obarski z KMP w Jaworznie.

Udział w projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

Grupa Cargo w planach ma także przeprowadzenie kolejnych akcji, w ramach których kierowcy będą mogli sprawdzić między innymi sprawność układu hamulcowego swojego pojazdu.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych badań.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki